Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    czyszczenie wnetrza nie jest trudne , w zasadzie jest trywialne , ale wymaga wprawy.
    ma to do siebie , ze moze okazac sie konieczne za tydzien od momentu wyczyszczenia przez servis , a moze za rok.
    dlatego warto opanowac. Na YT sa rozne tutoriale , wiekszosc idiotycznych ( lacznie z przedmuchaniem wnetrza suszarka do wlosow !).
    Wystarczy zachowac zdrowy rozsadek , popytac jak to robic co kupic i moze sie przydac ta umiejetnosc.
    Taka umiejętność byłaby bardzo pożądana, sam jednak zauważyłeś że na YouTube wiele jest informacji po prostu wprowadzających w błąd i laikowi trudno czasem odróżnić jedne od drugich.
    Inna sprawa, że takie czyszczenie powinno być wykonywane w możliwości w warunkach bez kurzu, o co niełatwo w zwykłym pokoju.

    Nie ukrywam, że chciałbym potrafić czyścić sobie wszystkie elementy aparatu takie jak matryca czy czujnik AF, ale perspektywa, że coś spieprzę w sprzęcie wartym 6000 mnie lekko przeraża.

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego z wymianą świec w aucie jeździ się do serwisu, a są tacy co to potrafią sami zrobić

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dlatego z wymianą świec w aucie jeździ się do serwisu, a są tacy co to potrafią sami zrobić
    aż tak to nie, w wielu samochodach wymiana świec to jedna z prostszych rzeczy

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja za to uważam że czyszczenie wymienione w temacie to jedna z prostszych rzeczy i sam robię, a świece wymieniałem w serwisie

  5. #15

    Domyślnie

    Taka umiejętność byłaby bardzo pożądana, sam jednak zauważyłeś że na YouTube wiele jest informacji po prostu wprowadzających w błąd i laikowi trudno czasem odróżnić jedne od drugich.
    na YT jest tutorial robiony przez zaklad zawodowy - serwis , ktory czysci matryce.

    scena , w ktorej technik pokazuje jak sie czysci matryce za pomoca wacikow - i w pewnym momencie zupelnie podswiadomie doslownie w ulamku sekundy slini palce i owija nimi wacik na patyczku. nastepnie pokazuje jak tym wycikiem wyczyscic matryce.

    majac te Scene w oczach wole to robic sam.

    Nieprzyjemny kurz moze na zasadzie przypadku wystapic juz po jednokrotnej wymianie obiektywu . Trudno za kazdym razem wedrowac do serwisu , wiec robie to sam , jesli potrzeba. Na szczescie w moim przypadku niezbyt czesto , raczej rzadko wymieniam obiektyw w plenerze.

    Oczywiscie nie mozna wszystkiego samemu zrobic , ale akurat jest to czynnosc do opanowania, bez ryzyka uszkodzenia aparatu.
    Moim zdaniem wieksze jest ryzyko uszkodzenie w trakcie przesylki niz samemu czyszczac zachowujac zdrowy rozsadek.

    Nie namawiam ale mysle , ze warto Zajac sie przy jakiejs okazji tym tematem.

    odnosnie serwisu , o ktorym wspominasz , jeszcze na czapskich , mam raczej zle wrazenia . Dzisiaj moze byc calkiem inaczej, wiec nie zabieram glosu.

    W kazdym razie przesladuje mnie ten posliniony wacik ( to byl inny serwis)
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 03-02-2018 o 11:16

  6. #16

    Domyślnie

    Naprawialem kiedyś obiekty ...bez problemów.
    Milosnik negatywow.

  7. #17

    Domyślnie

    Oddałem besse R na kalibracje i naprawę migawki, nie dość, ze obudowę mi mocno porysowali, to jeszcze kawałek ułamali i zastąpili tworzywem sztucznym...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 21:42
  2. opinie serwis Niemcy, Drezno
    By LakiTester in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-10-2013, 12:12
  3. Serwis sigmy - opinie
    By mp_ in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2007, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •