Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Czyli podsumowując, te patenty są albo dla nikogo, albo dla bezlustra.
    Krótka (fizycznie, nie o ogniskową chodzi) telestałka z bezlustrem w sumie ma sens.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że są to obiektywy do lustrzanek i jest to odpowiedź Nikona na długie i w miarę lekkie teleobiektywy do bezlusterkowców Olympusa, Panasonica, Fujifilm i Sony, przy założeniu, że patenty trafią do produkcji. Nie zapominajmy również o coraz większej ofercie Sigmy i Tamrona do lustrzanek w segmencie amatorskim, której musi sprostać Nikon.
    Ostatnio edytowane przez abat ; 06-02-2018 o 08:32

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abat Zobacz posta
    Wydaje mi się, że są to obiektywy do lustrzanek i jest to odpowiedź Nikona na długie i w miarę lekkie teleobiektywy do bezlusterkowców Olympusa, Panasonica, Fujifilm i Sony,
    Troszkę się zagalapowałeś. Długie i lekkie teleu Fuji i Sony? W tym temacie to tylko olek jest z 300/4 i ew Panasonic z 200/2,8+tc1,4

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Sony i FujiFilm w miarę rozwoju systemów wypuszczą odpowiedniki, tyle że nie ma pewności , że będą małe i lekkie. Poza tym patenty Nikona wydają się być pół kroku do przodu w segmencie amatorskim w stosunku do długich zoomów oferowanych przez Sigmę i Tamrona.
    Ostatnio edytowane przez abat ; 06-02-2018 o 09:09

  5. #15

    Domyślnie

    Wszystko pięknie, ale gdzie jest 400/4 PF? Pełna zgoda z Jackiem!

  6. #16

    Domyślnie

    Niech wypuszczają 300 f2.8 FL z wbudowanymi TC.
    Na zabawki przyjdzie jeszcze czas
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  7. #17

    Domyślnie

    400/5.6 to jedno z najpopularniejszych szkieł w Canonie - zapewne m.in. dlatego że jest dość tanie, ale okazuje się że jego "ciemnica" nie przeszkadza tysiącom foto-przyrodników.
    Oczywiście że fajnie byłoby zobaczyć 400/4, ale zobaczcie ile kosztuje jego odpowiednik Canona; 26-28tyś, w sklepach które zapewne nie mają go z dystrybucji oficjalnej. Nie sądzę żeby na nikona 400/4 PF za 30-35tyś już ustawiały się kolejki. Jeśli natomiast pokażą 400/5.6 PF, z lepszy niż 300PF AFem (który już jest zauważalnie lepszy niż 200-500), dobrze współpracujący z tc14, w cenie podobnej do 300PF, to sądzę że jego ciemnica, w połączeniu z na pewno fantastyczną poręcznością, przyciągnie zdecydowanie więcej chętnych niż droższy, większy i jaśniejszy 400/4
    500 i 600 PF to już szkła marzenia - niestety obawiam się że ceny spowodują że pozostaną tylko marzeniami
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nie sądziłem ze 400/4 jest aż tak drogi.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Jacek, dla mnie to też było zaskoczenie
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ale nikkor 300/4 kosztuje nie aż tak wiele. Nie widzę uzasadnienia by 400/5.6 miał kosztować jakoś znacząco więcej, ma w końcu jasność jedynie 5.6.
    Canon nieźle skroił za nowość. Pewnie dopracowano te technologię. Te szkiełka powinny kosztowac poniżej 10 tys.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-10-2008, 17:06
  2. nowe szkła od nikona
    By cykacz1 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-09-2008, 13:07
  3. Nowe body nikona??
    By zabamich in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-07-2007, 12:35
  4. nikkor 24-85 G. kurz pomiędzy soczewkami
    By mkoczkodaj in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-09-2005, 19:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •