Close

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 88
  1. #71

    Domyślnie

    teoretycznie D750 potrafi ustawić ostrość przy 25% światła którego by potrzebował do nastawienia ostrosci D700/d3/d3s/d3x ( w praktyce na pewno d750 jest czulszy, ale pewnie trudno praktycznie zmierzyć o ile)
    Teoretycznie - bo wszystko zależy jeszcze jakiego wymaga kontrastu. Jak się okazuje nie wszystkie AFy mające czułość -2EV nastawiają ostrość w słabym świetle w taki sam sposób (D4/D4s/D800/D810)
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #72

    Domyślnie

    Dlatego pytam bo ja to prosty człowiek jestem... Specyfikacja specyfikacją, a praktyka praktyką... Jak najbardziej jestem świadom, że kontrast ma tak samo duże znaczenie jak ilość światła. A bywa nawet ważniejszy bo przy braku kontrastu nawet ogromne ilości światła nie wystarczą.

  3. #73
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zainstalowałem światło w piwnicy

    Mi to kompletnie nie przeszkadza, a wszelkie porównania to wynik testowania z ciekawości, D600 spisał się w Wieliczce i to nawet w miejscach gdzie nadgorliwy przewodnik gasił światło

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ja tam na wszystkich cyferkach się nie znam, więc muszę dopytać. Czy różnica na poziomie -2EV oznacza, że AF złapie przy tyle mniejszej ilości światła? @koesh, skoro D700 ma gorszy AF niż D750, a D600 jeszcze gorszy niż D700 to jak Ty się odnalazłeś po zmianie korpusu?
    formalnie biorac okreslenie czulosc sweitlomierza " -2EV " (exposure value) jest bledne . Prawidlowo byloby " -2 LV " ( light value).

    te " - 2 EV" sa w sieci przywolywane czesto - to jest zle .

    istnieje formula matematyczna wiazaca LV , oraz natezenie oswietlenia wyrazone w LUX -ach dla okreslonej czulosci.

    LUX = 250/(ISO*2^^LV)

    czyli jest to odpowiednie przeliczenie natezenia oswietlenia na pewna liczbe zwana LV

    LV = 0 jest dla 100 iso , 1 sekundy naswietlenia i przyslony 1

    i tak dla lv=-2 i 100 iso mamy lux=250/(100*2^^-2) = 10 lux

    przeksztalcajac mamy:

    LV= ld(250/(iso*lux))


    przy takim natezeniu oswietlenia dla ustawionych 100 ISO swiatlomierz jest nam w stanie wskazac prawidlowe naswietlenie ( tzn szara tablica , 18 % odbicia itd,...)

    czyli jesli podana jest czulosc - 2 Ev to jest to - 2 LV przy 100 ISO
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 13-02-2018 o 20:10

  5. #75
    Oszczędny w słowach Awatar krispike
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Lubelszczyzna
    Posty
    180

    Domyślnie

    Dobrze, że natrafiłem na ten wątek... Tak się składa że posiadam obie puszki o których tu mowa i od dłuższego czasu borykam się z ostrością w D610, który współpracował z Sigmą 24-35 f/2.0.
    Mimo przeprowadzonej kalibracji w Sigmie w Gdańsku nie przyniosło to zadowalających rezultatów…
    Natomiast w/w Sigma świetnie współpracuje z D700 (też po kalibracji), aczkolwiek nieco wolniej ostrzy, ale przynajmniej nie ma FF/BF.
    Do D610 zakupiłem Nikkora 85 mm f/1.8 G AF-S i N50 mm f/1.4 G AF-S, które zostały skalibrowane w Studio 5s.
    Mimo kalibracji nadal spora część zdjęć jest nieostra, mimo iż podczas reportażu przymykam obie stałki do wartości pow. f 2.
    D700 + S24-35 nawet w ciemniejszych warunkach potrafi sobie poradzić z ostrością…
    Pomijając kwestię ostrości, to ciągle nie mogę przekonać się do samego obrazka z D610. Może rozpiętość tonalna jest na plus, ale te zdjęcia są mało kontrastowe i dużo gorzej radze sobie z ustawieniem balansu b. w Lr.
    Poproszę Was o jakieś rady/sugestie co można zrobić aby „wyciągnąć” więcej z D610? Odesłać do serwisu Nikona, wgrać nowsze oprogramowanie? A może sprzedać i kupić np. D810?
    |D50|D300s|N18-70|N50/1.8|T17-50/2.8VC|SB-800|MF055XPro|
    "Wszystko, na co patrzysz w Twoim otoczeniu, powinno Cię cieszyć. A wszystko, co widzisz... to światło"

  6. #76
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale co jest przyczyną nie ostrych zdjęć, chyba trzeba zobaczyć te zdjęcia.

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krispike Zobacz posta
    ? A może sprzedać i kupić np. D810?
    sprzedaz nie rozwiazuje problemu.
    jesli sprzedasz , zjawi sie byc moze tutaj kupujacy z opisem wad zakupionego wlasnie tego aparatu z zapytaniem co robic ?


    powodow moze byc wiele , pisze sie o tym w sieci od co najmniej dziesiesiu lat.
    czy probowales porownywac wynik ostrzenia z obu aparatow po redukcji wielkosci zdjecia z d610 do wielkosci d700?

    d 700 ma wieksze pixele a tym samym wieksza tolerancje na bledy ostrzenia.
    to co sie wydaje na d700 ostre , przy takiej samej dokladnosci ostrzenia na d610 mogloby byc juz nieostre.

    wiekszy Pixel to wieksza dopuszczalna plamka rozmycia , czyli wiekszy krazek roozproszenia.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 29-06-2018 o 09:17

  8. #78
    Oszczędny w słowach Awatar krispike
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Lubelszczyzna
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale co jest przyczyną nie ostrych zdjęć, chyba trzeba zobaczyć te zdjęcia.
    Właśnie też chciałbym wiedzieć... Może niedokładna kalibracja? Gdybym miał tylko D610 to winy szukałbym po swojej stronie (nieumiejętna obsługa), ale że z D700 tego problemu nie ma to jestem zmuszony drążyć temat.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    sprzedaz nie rozwiazuje problemu.
    jesli sprzedasz , zjawi sie byc moze tutaj kupujacy z opisem wad zakupionego wlasnie tego aparatu z zapytaniem co robic ?
    .
    Być może, ale ja widzę jeszcze jeden pozytywny aspekt tego rozwiązania. D700 i D810 ma niemal identyczne rozmieszczenie przycisków, więc dużo lepiej będzie mi się pracowało na tych puszkach w kwestii ergonomii bo w D610 jest trochę inaczej i czasami się człowiek gubi, ale to już odrębny temat...

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    czy probowales porownywac wynik ostrzenia z obu aparatow po redukcji wielkosci zdjecia z d610 do wielkosci d700?

    d 700 ma wieksze pixele a tym samym wieksza tolerancje na bledy ostrzenia.
    to co sie wydaje na d700 ostre , przy takiej samej dokladnosci ostrzenia na d610 mogloby byc juz nieostre.

    wiekszy Pixel to wieksza dopuszczalna plamka rozmycia , czyli wiekszy krazek roozproszenia.
    Bardzo dziękuję za sugestię. Nie wpadłem na to by tak uczynić, aczkolwiek porównania samych zdjęć niejednokrotnie wykonywałem...
    |D50|D300s|N18-70|N50/1.8|T17-50/2.8VC|SB-800|MF055XPro|
    "Wszystko, na co patrzysz w Twoim otoczeniu, powinno Cię cieszyć. A wszystko, co widzisz... to światło"

  9. #79
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krispike Zobacz posta
    Właśnie też chciałbym wiedzieć... Może niedokładna kalibracja? Gdybym miał tylko D610 to winy szukałbym po swojej stronie (nieumiejętna obsługa), ale że z D700 tego problemu nie ma to jestem zmuszony drążyć temat.
    Mikro regulacja w body nie daje efektów ?

  10. #80
    Oszczędny w słowach Awatar krispike
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Lubelszczyzna
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Mikro regulacja w body nie daje efektów ?
    No nie próbowałem, skoro kalibracja w serwisie nie przyniosła większego rezultatu. Pozostaje jeszcze skorzystać z usług service.pl@nikon.com.
    |D50|D300s|N18-70|N50/1.8|T17-50/2.8VC|SB-800|MF055XPro|
    "Wszystko, na co patrzysz w Twoim otoczeniu, powinno Cię cieszyć. A wszystko, co widzisz... to światło"

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy dużo stracę zamieniając 85 mm 1.8 na 105 2.8 ?
    By chcheckitout in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 12:37
  2. D600 czy D700
    By astra510 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2014, 23:54
  3. d700 vs d600 co do portretu
    By witboy in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 08:47
  4. Poszukuje RAW z D700-D600
    By Ewerew in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 07:50
  5. Przesiadka na FX D600 czy D700
    By katzdw in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 397
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 18:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •