Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 88
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta

    ten sam system w FX ma lepsze warunki pracy , poniewaz baza pomiarowa jest wieksza , a dopuszczlny KR wiekszy


    Nieprawda, chociażby na przykładzie przeze mnie przytaczanym- D3s/3/700 vs. D300s/300
    wybacz , ale nie bardzo wiesz o czym mowisz.

    baza pomiarowa dla AF jest srednica zerenicy wyjsciowej.
    dla tego samego kadru oraz tej samej jasnosci wzglednej obiektyw FX ma wieksza baze pomiarowa o czynnik cropa , a tym samym lepsza warunki pomiarowa.

    chcialoby sie powiedziec koniec . kropka.
    do tego dochodzi wiekszy krazek rozproszeniana FX w d600 niz w DX - czyli wiekszy dopuszczalny blad bezwzgledny ostrzenia.

    to sa , ze tak powiem podstawy. jesli sadzisz , ze nie jest prawda iz w FX uklad AF ma latwiejsze warunki pracy niz w DX , tzn nie wiesz w jakiej sprawie zabieracz glos.


    dlatego wymagania dla sysetmu af w DX sa wyzsze niz dla FX.

    opinie innych najprawiopodobniej opieraja sie na powierzchownym wrazeniu , ze im wiecej punktow AF , tym lepszy AF.

    przejrzalem teraz wypowiedzi na amazon uzytkownikow d600 / 610 a takze na optycznech.

    nie ma skarg ( poza jedna ) na AF w tych aparatach , przeciwnie podkreslany jest swietny obraz , ktorego otrzymanie bez prawidlowj ostrosci nie byloby mozliwe.
    Narzekania sa na chlapiace migawki w d600 - o tym wiemy , nie na AF.

  2. #22

    Domyślnie

    Nikoniarz trochę sam ze sobą w zgodzie nie jesteś... Nican napisał że ten sam system pomiaru ma lepsze warunki pracy przy FX a Ty sam to potwierdzasz swoim doświadczeniem z D3 > D700 > D300. Więc gdzie tu jest " nieprawda". Poza tym dochodzi jeszcze szkło i warunki, które też na pewność AFu wpływają.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  3. #23

    Domyślnie

    Macie racje, źle zinterpretowałem wypowiedź @Nican. Zwracam honor. Mimo wszystko uważam, że CAM-3500 jest lepszym modułem niż CAM-4800, bez względu czy na FX czy na DX.

  4. #24

    Domyślnie

    Osobiście chętnie przeczytam, co na temat modułu CAM-4800 montowanych w D600/610/7000 mają do powiedzenia takie osoby jak @Jacek_Z, @Pawel Pawlak czy @Zelber...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Osobiście chętnie przeczytam, co na temat modułu CAM-4800 montowanych w D600/610/7000 mają do powiedzenia takie osoby jak @Jacek_Z, @Pawel Pawlak czy @Zelber...
    gdybys rzeczywiscie wiedzial jak dziala af w detekcji fazy , rozumial zasade jego dzialania , nie musialbys szukac wsparcia we wrazeniach innych , gdyz wiedzialbys jak to musi byc.

    tutaj znalazlem dyskusje na ten temat :



    https://www.dpreview.com/forums/post/51135987

    przeczytalem tylko post otwierajacy.

    dziwnym zbiegiem okolicznosci pytajacy , uzywajacy d7000 i d600 zauwaza , iz jego zdaniemi jakby af w d600 pracowal lepiej.
    Nie moze byc inaczej - dziwnym zbiegiem okolicznosci " teoria" jaka glosze zgadza sie z praktyka.

    nie ma rozbieznosci pomiedzy prawidlowa teoria a praktyka . co najwyzej moze istniec nieznajomosc teorii , jakies niepelne samorodne wyjasnienia i domorosle wytlumaczenia.
    Wowczas tlumaczy sie niby praktyka, ktora jakoby mialaby wiecej znaczyc. Nie ma rozbieznosci.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 02-02-2018 o 17:12

  6. #26

    Domyślnie

    To nie wątek z plotkami o nadchodzących nowościach, więc po co te dywagacje co gdzie ma jakie warunki i jak powinno działać w teorii, jak aparaty i ich układy af są dobrze znane od lat i wnioski można wyciągać na podstawie efektów, a nie gdybania.

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wątpię że wpływ na działanie AF ma tylko układ jaki został użyty w aparacie, przecież łatwo można albo samemu albo z testów/recenzji wywnioskować że D7000, D5200, D5300, D5500, D600/D610 i Df mają rozbieżności spore w działaniu AF.

  8. #28

    Domyślnie

    @Nican- napisałem wyraźnie- opieram swoją opinię na podstawie doświadczenia z użytkowania, i jestem ciekaw opinii osób które również użytkowały sprzęt. Twoja teoria mnie nie interesuje. Tak jak wspominałem- zostań przy swojej opinii, ja zostaję przy swojej.

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    uzywajacy d7000 i d600 zauwaza , iz jego zdaniemi jakby af w d600 pracowal lepiej.
    Z tym akurat mogę się zgodzić, na podstawie własnego doświadczenia z CAM-3500 na DX i FX. Ale nie mogę się zgodzić, że CAM-4800 jest lepszy. Nie bez powodu wrócono w D7100 i nowszych do CAM-3500.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wątpię że wpływ na działanie AF ma tylko układ jaki został użyty w aparacie, przecież łatwo można albo samemu albo z testów/recenzji wywnioskować że D7000, D5200, D5300, D5500, D600/D610 i Df mają rozbieżności spore w działaniu AF.
    Racja, i dlatego CAM-3500 inaczej pracuje w D300 a inaczej w D7100. Bo to, że na FX ten moduł pracuje lepiej jest oczywiste.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 02-02-2018 o 17:26

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    zduńska wola
    Posty
    133

    Domyślnie

    Czy ma ktos moze sample RAW identycznych kadrow z d700 i d600/d610?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wątpię że wpływ na działanie AF ma tylko układ jaki został użyty w aparacie, przecież łatwo można albo samemu albo z testów/recenzji wywnioskować że D7000, D5200, D5300, D5500, D600/D610 i Df mają rozbieżności spore w działaniu AF.

    ten sam modul na wiekszym formacie ma wieksza tolerancje na ewentualne bledy , tzn fotograf odczuje , ze lepiej on pracuje.
    oczywiscie nie zalezy wynik ostrzenia tylko od modulu - zalezy rowniez od optyki i kalibracji czyli wzajemnego dopasowania. To bardzo wazne.

    mc 4800 jest przejety z DX zapewne w celu obnizenia kosztow. Skutkuje to tym , ze jest nieco mniejsze pole krycia kadru przez sensory , w praktyce roznica nie jest wielka , bez zasadniczego znaczenia , z kolei mniejsze rozproszenie sensorow sprzyja ich precyzji.

    praktyczna roznica pomiedzy af d700 a d600/610 jest tylko nieco mniejsze pole krycia.
    Mniej sensorow krzyzowych niekoniecznie jest wada - teoretycznie na papierze tak- w rzeczywistym motywie czesto jest tak , ze sensor liniowy daje lepszy sygnal. Zalezy od konkretnego miejsca. Nie ma sie co bac sensorow liniowych. Najwazniejszym jest poznanie wlasciwosci konkretnego ukladu AF jaki posiadamy - jak on konkretnie pracuje.

    Generalnie nie ma w sieci narzekan pod adresesm AF w d600. Ogolnie Nikon ma dobry af , nie ma co straszyc tym pytajacego.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 02-02-2018 o 18:56

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy dużo stracę zamieniając 85 mm 1.8 na 105 2.8 ?
    By chcheckitout in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 12:37
  2. D600 czy D700
    By astra510 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2014, 23:54
  3. d700 vs d600 co do portretu
    By witboy in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 08:47
  4. Poszukuje RAW z D700-D600
    By Ewerew in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 07:50
  5. Przesiadka na FX D600 czy D700
    By katzdw in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 397
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 18:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •