Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 88
  1. #11

    Domyślnie

    Prawdę mówiąc, to dopiero od D600/610 brak lampy w większości sytuacji przestał być problemem. Przejścia tonalne i jakość koloru przy pracy w formacie RAW mile Cię zaskoczą. Uzyskasz, znacznie więcej szczegółów w głębokich cieniach a plastyka otrzymanego obrazu będzie warta wydanej kasy.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    zyskasz wiekszy plik zdjeciowy, w ktorym zapisanych bedzie wiecej danych obrazowych , a ktory pod warunkiem odpowiedniej obrobki pozwoli na uzyskanie obrazu o lepszej jakosci.

    o jakosci obrazowania swiadcza podstawowe parametry:

    - zarejestrowany zakres tonalny
    - rozdzielczosc tonalna
    - calkowita rozdzielczosc obrazowania
    - wiernosc oddania barwy i jej czystosc.
    -szum

    reszta w postaci roznego rodzaju wodotyrskow jest bez decydujacego znaczenia.
    pzdr
    Ocenisz ze swojej perspektywy, stawiąc na pierwszym miejscu, podobnie jak większość osób w tej dyskusji, obrazowanie. A akurat wodotrysk w postaci AF, to w pewnych sytuacjach/zastosowaniach jest sprawą mieć zdjęcie lub go nie mieć. Co mi z lepszego obrazu jak pewne klatki nie będą się nadawać do użycia. AF w pewnych zastosowaniach to priorytet, bo to on w pierwszej kolejności decyduje czy mamy zdjęcie czy nie. I tylko @madebyzosiek zwrócił na to uwagę. Wg. mnie zmiana D700 na D600/610 jest bez sensu- jeśli wymieniać to na coś, co będzie pod każdym względem lepsze.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarny75 Zobacz posta
    Mam kilka szkieł ktore wyselekcjonowałem:Tamron 17-35,N35 dx,pentacon 50 z dupką nikona,N85 1.8D i N 80-200 pompka.
    Powiedzmy sobie szczerze, że cudów tym na D610 nie zdziałasz Raczej na przełom wieku średniego poinwestuj w szkła. Dasz nowe życie dla D700
    Ps. Dobrze, że @nikoniarz to podkreślił ponownie. D700 ma lepszego AFa i w pewnych sytuacjach lepszy obrazek z D610 tego nie zmieni A przewaga matrycy z D610 jest bezdyskusyjna.

  4. #14

    Domyślnie

    Jest duża szansa że przetestuje D600. Forumowy kolega @struś da pomacać A co do szkieł.. to znaczy że mam Art-y zakupić? Mam jeszcze Nikkora 105 2.5 i nie chce szklarni zmieniać.Tym co mam, ogarniam wszystko co potrzebuję. A jak jest z powiększeniem obrazu na wyswietlaczu? Podpinam manuala ,ostrze na kropkę i co? Nie ma możliwości powiekszenia obrazu na wyswietlaczu?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ocenisz ze swojej perspektywy, stawiąc na pierwszym miejscu, podobnie jak większość osób w tej dyskusji, obrazowanie. A akurat wodotrysk w postaci AF, to w pewnych sytuacjach/zastosowaniach jest sprawą mieć zdjęcie lub go nie mieć. Co mi z lepszego obrazu jak pewne klatki nie będą się nadawać do użycia. AF w pewnych zastosowaniach to priorytet, bo to on w pierwszej kolejności decyduje czy mamy zdjęcie czy nie. I tylko @madebyzosiek zwrócił na to uwagę. Wg. mnie zmiana D700 na D600/610 jest bez sensu- jeśli wymieniać to na coś, co będzie pod każdym względem lepsze.

    AF nie jest wodotryskiem
    d600 ma multi cam 4800
    d700 multi cam 3500

    4800 byl koncypowany dla dx , 3500 dla FX
    wymagania w stosunku do precyzji AF dla DX sa wyzsze ze wzgledu na mniejszy krazek rozproszenia na dx , czyli mniejsza dopuszczalna plamke rozmycia wskutek bledow ostrzenia . slowem AF dla dx musi pracowac bardzej precyzyjnie od FX.

    ale 3500 ma wieksze( nieznacznie ) pole krycia i wiecej sensorow krzyzowych.

    co to oznacza ?

    nalezy wziac pod uwage , ze im sensor bardziej oddalony od centrum tym ma gorsze warunki pracy ( mniejsza symetria ) tzn gorsza precyzja. To wynika z geometrii , nie ma nic wspolnego z jakoscia semego AF.
    Oraz, ze sygnal z sensora liniowego jest obciazony mniejszym szumem , tzn dla AF jest lepszy , z tym ze jesli mierzylby on rownolegle do lini motywu wowczas zawodzi. Z tym ze to jest raczej rzadki przypadek.

    osobiscie najchetniej uzywam sensora centralnego , a jesli bocznych to o ile to mozliwe to liniowego.
    Generalnie nie mam problemiow z AF.

    Slowem jesli zalezy nam na jak najwiekszym uzysku zdjec ostrych , to prawdopodobienstwo rosnie tym bardziej im wiecej korzystamy z sensora bardziej centralnie polozonego.
    Z tego punku widzenia d700 nie ma lepszego AF.

    39 p. AF lub 51 p. AF czy 390 p. AF to sa podniecajace dane dla tych , ktorzy oceniaja mozliwosci na podstawie danych katalogowych nie bardzo wiedzac jak to dziala i nie znajac wzajemnych zaleznosci..
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 02-02-2018 o 14:45

  6. #16

    Domyślnie

    Teoria teorią, praktyka praktyką.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Teoria teorią, praktyka praktyką.
    nie ma czegos takiego.
    tak sie moze wydawac ignorantom

    dopuszczlny krazek rozproszenia czyli blad ostrzenia na d700 moze wynosic do ok 20 mikrometrow - dopiero wowczas jest zauwazalna nieostrosc

    na d600 moze wynosic 12 mikrometrow , dlatego wymagania co do precyzji AF w d600 sa wyzsze , dlatego zastosowano multi - cam 4800.

    w przypadku watpliowsci gdybys zredukowal obraz z d600 do wielkosci z d700 najpewniej zobaczysz obraz ostrzejszy.

    w praktyce od liczby punktow AF wazniejsza jest ich precyzja ( dodam i dokladnosc) - tzn majac do wyboru mniej punktow AF za to precyzyjniej pracujacych, od wiekszej liczby sensorow AF za to mniej precyzyjnych , oczywiscie ze w praktyce wybralbym ten pierwszy.
    Tak mowi i teoria i praktyka.

  8. #18

    Domyślnie

    Nie jestem ignorantem. Po prostu piszę jak jest w praktyce. Na podstawie użytkowania sprzętu. CAM-3500 zastosowano W D3/3s, D700, D300/300s. W D3/3s jest zauważalnie celniejszy niż w D700, Pomimo tego, że ten z D700 jest precyzyjniejszy niż w D300/300s. Bez różnicy których punktów użyjemy. Dlatego teoria teorią, a praktyka praktyką. Ten w D600/610 jest mniej pewny niż w D700- czy te różnice są dla kogoś istotne czy nie- nie mnie oceniać. A CAM-4800 w D7000 jest co najwyżej przeciętny. Nie ma sensu się licytować, ja wyraziłem swoją opinię na temat praktycznego użytkowania. Ty wyraziłeś swoją opinię i okej.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie jestem ignorantem. Po prostu piszę jak jest w praktyce. Na podstawie użytkowania sprzętu. CAM-3500 zastosowano W D3/3s, D700, D300/300s. W D3/3s jest zauważalnie celniejszy niż w D700, Pomimo tego, że ten z D700 jest precyzyjniejszy niż w D300/300s. Bez różnicy których punktów użyjemy. Dlatego teoria teorią, a praktyka praktyką. Ten w D600/610 jest mniej pewny niż w D700- czy te różnice są dla kogoś istotne czy nie- nie mnie oceniać. A CAM-4800 w D7000 jest co najwyżej przeciętny. Nie ma sensu się licytować, ja wyraziłem swoją opinię na temat praktycznego użytkowania. Ty wyraziłeś swoją opinię i okej.
    nikon mial zawsze bardzo dobry system AF.
    m-C 4800 jest ten sam co w d7000 - cieszy sie w praktyce bardzo dobra opinia.
    ten sam system w FX ma lepsze warunki pracy , poniewaz baza pomiarowa jest wieksza , a dopuszczlny KR wiekszy .
    Nie ma podstaw i nie jest uprawniona opinia jakoby af d600 byl gorszy od d700 - raczej przeciwnie.

    ocena na podstawie liczby punktow AF byc moze jest istotna dla tych , ktorzy uzywaja aparatu glownie w trybie A.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    ten sam system w FX ma lepsze warunki pracy , poniewaz baza pomiarowa jest wieksza , a dopuszczlny KR wiekszy
    Nieprawda, chociażby na przykładzie przeze mnie przytaczanym- D3s/3/700 vs. D300s/300
    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    Nie ma podstaw i nie jest uprawniona opinia jakoby af d600 byl gorszy od d700 - raczej przeciwnie.
    Ja mam podstawy. I jak widać w tym wątku- nie jestem odosobniony. Także tak jak wspominałem- pozostańmy przy swoich opiniach. Zainteresowani sami wyciągną wnioski.
    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    ocena na podstawie liczby punktow AF byc moze jest istotna dla tych , ktorzy uzywaja aparatu glownie w trybie A.
    Nie brałem pod uwagę ilości punktów a jedynie działanie tych które są.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy dużo stracę zamieniając 85 mm 1.8 na 105 2.8 ?
    By chcheckitout in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 12:37
  2. D600 czy D700
    By astra510 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2014, 23:54
  3. d700 vs d600 co do portretu
    By witboy in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 08:47
  4. Poszukuje RAW z D700-D600
    By Ewerew in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 07:50
  5. Przesiadka na FX D600 czy D700
    By katzdw in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 397
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 18:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •