Close

Strona 2 z 44 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 431
  1. #11

    Domyślnie

    Sama puszka D200 bez obiektywu waży prawie kilogram, a to już sporo. Obrazek jest taki sam, jak w D80, ten sam AF i pomiar światła. Zalety D200 to lepsza migawka i szybszy tryb serii, wadą może być karta CF, droższa od SD i często wymagająca dodatkowego czytnika. Moim zdaniem te zalety D200 nie są istotne w Twoim przypadku i raczej szukałbym D80.

  2. #12

    Domyślnie

    Podstawowe różnice pomiędzy D80 a D200 to wielkość, waga, ergonomia, lepsza budowa tego drugiego, poza tym D200 ma pomiar światła z obiektywami manualnymi (pytanie czy jest to dla Ciebie istotne), szybszą serię - do 5 klatek/s, lepsze parametry czasów migawki - do 1/8000 s i czas synchro z lampą 1/250 s. Miałem przez jakiś czas D200 - dość szybko ciągnął prąd z baterii - warto mieć przynajmniej 2 szt. Dobry do robienia w raw, w formacie jpg taki sobie - mały zakres regulacji ustawień w opcjach przetwarzania obrazu w body - wspominam o tym bo może to mieć dla Ciebie znaczenie w zależności od tego czy preferujesz gotowe fotki z body czy jednak wolisz później obrabiać zdjęcia po zgraniu na komputer. Chyba warto wspomnieć o tym, że D200 ma dość mocny filtr AA na matrycy.
    Co do ostatniego pytania - na pewno lepiej kupić aparat mniej zużyty / w lepszym stanie - teoretycznie dłużej pochodzi, mniejsze ryzyko awarii. Z drugiej strony D200 to dość wytrzymały korpus -magnezowa obudowa, migawka liczona na 100 000 cykli.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Darek72 Zobacz posta
    poza tym D200 ma pomiar światła z obiektywami manualnymi (pytanie czy jest to dla Ciebie istotne)
    Uściślę, że chodzi o obiektywy manualne bez styków, czyli te najstarsze. Nowe, jak Samyangi będą miały pomiar i ustawienie przysłony kółkiem.

    Cytat Zamieszczone przez Darek72 Zobacz posta
    Miałem przez jakiś czas D200 - dość szybko ciągnął prąd z baterii - warto mieć przynajmniej 2 szt.
    Chyba warto wspomnieć o tym, że D200 ma dość mocny filtr AA na matrycy.
    Potwierdzam obie te wady. O dziwo bateria najbardziej się rozładowywała przy wyłączonym aparacie. A filtr jest tak mocny, że zdjęcia wyglądały na nieostre w porównaniu do D80.

    Co do D80. Warto poszukać uszkodzonej sztuki, z błędem Err. Prawie każdy egzemplarz na to kiedyś padnie, nawet nieużywany. A naprawa kosztuje 185 zł i jest stuprocentowo pewna.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #14

    Domyślnie

    @jasenka
    Dodam tylko, że w Warszawie jest duży komis foto na Targowej, więc może warto po prostu obejrzeć i pomacać te modele.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Darek72 Zobacz posta
    (...) D200 ma pomiar światła z obiektywami manualnymi (pytanie czy jest to dla Ciebie istotne)
    Istotne. Kilka starego typu manualnych obiektywów, które by mnie potencjalnie interesowały już widziałam. A im tarsze szkła tym jednak mniejszy wydatek...

    Cytat Zamieszczone przez Darek72 Zobacz posta
    szybszą serię - do 5 klatek/s, lepsze parametry czasów migawki - do 1/8000 s i czas synchro z lampą 1/250 s. Miałem przez jakiś czas D200 - dość szybko ciągnął prąd z baterii - warto mieć przynajmniej 2 szt.
    Tryb seryjny i migawka to chyba największe argumenty "za" d200. Baterię docelowo pewnie za jakiś czas dokupię do każdego modelu.

    Cytat Zamieszczone przez Darek72 Zobacz posta
    Dobry do robienia w raw, w formacie jpg taki sobie - mały zakres regulacji ustawień w opcjach przetwarzania obrazu w body - wspominam o tym bo może to mieć dla Ciebie znaczenie w zależności od tego czy preferujesz gotowe fotki z body czy jednak wolisz później obrabiać zdjęcia po zgraniu na komputer.
    Tym chcę robić zdjęcia głównie w RAWach.

    Cytat Zamieszczone przez Darek72 Zobacz posta
    Chyba warto wspomnieć o tym, że D200 ma dość mocny filtr AA na matrycy.
    To mi akurat najmniej mówi ze wszystkich argumentów . Czy to może być "wada", z którą trudno mi sobie będzie poradzić?

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Co do D80. Warto poszukać uszkodzonej sztuki, z błędem Err. Prawie każdy egzemplarz na to kiedyś padnie, nawet nieużywany. A naprawa kosztuje 185 zł i jest stuprocentowo pewna.
    Cenna wskazówka, dzięki! Na razie znalazłam dwa. Tyle, że nie wychodzi wcale taniej . Będę jednak zwracać uwagę, może trafię "okazję".

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @jasenka
    Dodam tylko, że w Warszawie jest duży komis foto na Targowej, więc może warto po prostu obejrzeć i pomacać te modele.
    Taki jest plan . A dzięki Wam będę "macać" dwa konkretne, a nie bezmyślnie wszystko co będzie na stanie .

    Podsumowując : bardzo wszystkim dziękuję za porady. Z ogólnego bałaganu decyzyjnego doszłam do punktu, gdzie biorę pod uwagę dwa modele. A to już meeega postęp dla kobiety przed decyzją zkupową ?! I dla dwóch zamiast 10ciu już da się wyszukać rozsądne porównania . Poczytam jeszcze. Ale przede wszystkim "pomacam". Jeśli któryś na żywo nie przekona mnie definitywnie kompatybilnością z moimi rączkami, to po prostu zdam się na "traf" i poszukam wśród obu modeli apratu w najlepszym stanie i cenie.
    Bardzo pomogliście, dziękuję raz jeszcze ☺.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Darek72 Zobacz posta
    D200 ma dość mocny filtr AA na matrycy.
    Cytat Zamieszczone przez jasenka Zobacz posta
    To mi akurat najmniej mówi ze wszystkich argumentów . Czy to może być "wada", z którą trudno mi sobie będzie poradzić?
    Chodzi o filtr optyczny zmniejszający ostrość zdjęcia.
    https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...ured=1&lang=pl
    https://www.ewaipiotr.pl/fotografowanie/zmora-z-mory/

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Dzięki .

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  8. #18

    Domyślnie

    D200 ma pomiar z manualami, ale tego bym nie przeceniał. M42 to raczej do zabawy, także manualne Nikkory są dla świadomych użytkowników, bo nie są wcale tak tanie. Przy dzisiejszych cenach szkieł moim zdaniem lepiej zakupić amatorskie 18-55, 18-105 czy 55-200, 55-300 niż np. Nikona AI-S w zbliżonej cenie i zbierać doświadczenie. Jakościowo, biorąc całokształt, dzisiejsze tanie amatorskie szkła wcale mocno nie odstają od starych, w wielu kwestiach jest wręcz na odwrót. Plus jest wiele szkieł AF, z "ery późnego analoga", całkiem dobrych optycznie, jak wspomniany przeze mnie na wstępie N28-80 (różne wersje) z pełną funkcjonalnością z d80. Do nabycia za ~100 zł, czasem z jakimś analogiem typu f65 w gratisie. Lub N 18-55, im nowsza wersja tym lepiej, tu będzie odrobinę drożej. Jak dla mnie, wady d200 to wielkość, słaba bateria i karty CF, dlatego jako podstawową puszkę wybrałbym d80.

  9. #19

    Domyślnie

    Jasenko, pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze i zasugerować Ci D300s. To bardzo fajny sprzęt i pomimo że starszej generacji, to dużo z niego można wycisnąć. Fantastyczna ergonomia i pancerna budowa, jest przy tym szybszy niż D200 i ma lepszy autofocus. Dokupiłem go sobie jako drugi korpus dla D7100 i w szybkim tempie stał się moim podstawowym body, a D7100 używam teraz okazjonalnie. Moim górnym limitem ISO jest 1600 i w zasadzie jest to jedyne ograniczenie w stosunku do nowszych sprzętów. D300s jest lepszy od D200 pod każdym względem. Powodzenia w Twoich wyborach!

  10. #20

    Domyślnie

    Jochen, rozumiem, że dorzucisz co nie co grosza Jasence do D300s Ona wyraźnie określiła swój budżet Jeśli D90 nie mieści się w budżecie, to tym bardziej D300s.

    Cytat Zamieszczone przez Jochen Zobacz posta
    D300s jest lepszy od D200 pod każdym względem.
    Jeśli D300s wyprodukuje takie kolory jak D200, to masz rację
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 02-02-2018 o 14:45
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 2 z 44 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 21:27
  2. "Z poezją w przestworzach" -Prośba o pomoc
    By RomanZWrocławia in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 11:36
  3. "Krata" piwa za pomoc w wyborze obiektywu (Rzeszów)
    By Inki1234 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 12:28
  4. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •