Close

Strona 41 z 44 PierwszyPierwszy ... 313940414243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 431
  1. #401

    Domyślnie

    Introducing N 50 1,8 !

    "Pierwsze niezdarne podrygi" . Wiem, że niczego specjalnego nie dokonałam, ale radocha była !

    W Warszawie był straszny smog, zdjęcia w kolorze wyglądają bardzo nędznie, dało się je "podratować" wersją b&w. Ale i tak już uwielbiam moją 50tkę !

    P.S. Wiem, że bokeh z patyków wygląda jak śmietnik, a na ostatniej fotce ostrość jest nie tam, gdzie trzeba , ale się dopiero uczę .
    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  2. #402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasenka Zobacz posta
    ... a na ostatniej fotce ostrość jest nie tam, gdzie trzeba , ale się dopiero uczę...
    Na wszystkich zdjęciach ostrość jest na... czapce Sprawdź przy okazji, czy Ci trafia w punkt z ostrością, czy jednak masz FF/BF

  3. #403

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Na wszystkich zdjęciach ostrość jest na... czapce Sprawdź przy okazji, czy Ci trafia w punkt z ostrością, czy jednak masz FF/BF
    Na moje oko jest tam gdzie trzeba. Ale ja jestem ślepa (-6, -7) .

    Jak to się sprawdza ?
    Edit: Kurcze, wrzucone przez telefon jest nieostre w ogóle . U siebie na ekranie mam rzęsy jak od linijki... Spróbuję wieczorem wrzucić jakoś w pełnej rozdzielczości z komputera.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jasenka ; 18-02-2018 o 15:53

  4. #404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    @zotornik zarzuć linka do tego pilota.
    To był zakup z 2011 roku, ale widzę, że nadal to funkcjonuje na rynku. Cena krajowa jak zawsze "lekko" zawyżona - taką drobnicę, to kupuje bezpośrednio u "ińczyka", za pośrednictwem portali typu Ali.... Dużo taniej, tyle że się czeka na dostawę zwykle 30-40 dni.
    Tego typu ustrojstwa występują też w wersji bez odpinanego kabelka, wówczas mamy pilot przewodowy i one są znacznie tańsze:
    https://pl.aliexpress.com/store/prod...5df12cefQPFiby
    Natomiast wersję prezentowaną przez ze mnie, można używać jako bezprzewodową lub przewodową - ważne by kupując wybrać wersje do posiadanego aparatu, samo hasło "Nikon" nie wystarczy - bo łączymy to za pośrednictwem złączą GPS-owego lub okrągłego wielopinu zależnie od body.


    @jasenka
    Ja jednak zostanę przy kabelku za kilkanaście złotych
    Prostowałem przede wszystkim wypowiedź dotyczącą ilości czujników IR, niejako przy okazji wspominając o jednym z możliwych sposobów na zaradzenie temu.
    Oczywiście że kabelek wystarczy, nawet wiem na jak długo ...................................... do póki się nie skończy i okaże się za krótki
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  5. #405

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zotornik Zobacz posta
    Prostowałem przede wszystkim wypowiedź dotyczącą ilości czujników IR, niejako przy okazji wspominając o jednym z możliwych sposobów na zaradzenie temu.
    Oczywiście że kabelek wystarczy, nawet wiem na jak długo ...................................... do póki się nie skończy i okaże się za krótki
    Ja wiem, że mam tylko jeden z przodu . Kabelek na razie wystarczyć będzie musiał. Na moim moście może i nawet lepiej, że się nie da za bardzo odsunąć . Pewnie mi potrzeby wzrosną w miarę focenia. Póki co jestem mało wymagająca .


    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  6. #406

    Domyślnie

    Ja ostatnio kupowałem wyzwalacz radiowy do D500 https://www.cyfrowe.pl/aparaty/-wyzw...kon-mc-30.html oczywiście cena była niższa bo w specyfikacji jest D300 i podobne. Przy zakupie powiedziałem, że pasuje do D500, to teraz cena jest wyższa. Te wyzwalacze są dobre, bo w przypadku korzystania z innych modeli wymieniamy tylko kabelek połączeniowy.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  7. #407
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    @Wojteksw wielkie dzięki, przez Ciebie teraz wyższa cena

  8. #408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dex Zobacz posta
    @Wojteksw wielkie dzięki, przez Ciebie teraz wyższa cena
    Bardzo przepraszam, wyszło głupio, jak kupowałem to sprzedawca mówił, że mimo takiego samego wtyku jak w D300, pilot ten nie będzie działał prawidłowo z D500. Dlatego cena była dużo niższa niż obecna. Po sprawdzeniu w domu okazało się, że wszystko działa prawidłowo.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  9. #409
    Oszczędny w słowach Awatar eLzar
    Dołączył
    03 2018
    Miasto
    Wielka Brytania
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie!
    Cieszę się, że ten temat powstał bo jako "świeżak" też postanowiłem kupić Nikona D90 za cenę: 850zł i na liczniku 3630 zdjęć
    Polecam patrzeć szerzej i odwiedzać takie zakątki jak: https://www.mpb.com/en-uk/ czy też www.ebay.co.uk gdzie nabyłem aparacik.
    W UK gdzie mieszkam ludzie sprzedają takie perełeczki za grosze bo gdzieś im tam leżą
    Postaram się jakoś wrzucić na dniach foty z D90 robi mega robotę
    Dla początkującego strzał w 100%

    A i oto on
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	28,3 KB
ID:	5907Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	25,2 KB
ID:	5908
    Ostatnio edytowane przez eLzar ; 08-03-2018 o 23:33

  10. #410
    Oszczędny w słowach Awatar eLzar
    Dołączył
    03 2018
    Miasto
    Wielka Brytania
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dodam, że do D90 leci już szkło TAMRON 24-70mm f2.8 Następne będzie: TAMRON 70-200 f2,8
    Więc myślę, że wystarczy na początek..
    Body wybrałem z tego powodu, że jest solidne "nie zabawkowe" i był to pierwszy aparat mojego znajomego (Tu Cię pozdrawiam drogi Krzyśku) który dał mi możliwość strzelić kilka fotek i byłem nim zajarany więc to była taka moja pierwsza miłość do nikona - stara miłość nie rdzewieje !
    Ostatnio edytowane przez eLzar ; 09-03-2018 o 00:35

Strona 41 z 44 PierwszyPierwszy ... 313940414243 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 21:27
  2. "Z poezją w przestworzach" -Prośba o pomoc
    By RomanZWrocławia in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 11:36
  3. "Krata" piwa za pomoc w wyborze obiektywu (Rzeszów)
    By Inki1234 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 12:28
  4. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •