Close

Strona 5 z 44 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 431
  1. #41

    Domyślnie

    "Kix" to bardzo ciekawy wybór
    Dołóż sobie do niego coś takiego:
    http://allegro.pl/smc-pentax-fa-28-8...161565316.html
    albo takiego:
    http://allegro.pl/smc-pentax-a-35-70...156907786.html
    albo tez kita 18-55 (którąkolwiek wersję - optycznie były naprawdę niezłe, dołóż którąś manulaną 50-tkę i możesz się długo bawić...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    "Kix" to bardzo ciekawy wybór
    Dołóż sobie do niego coś takiego:
    http://allegro.pl/smc-pentax-fa-28-8...161565316.html
    albo takiego:
    http://allegro.pl/smc-pentax-a-35-70...156907786.html
    albo tez kita 18-55 (którąkolwiek wersję - optycznie były naprawdę niezłe, dołóż którąś manulaną 50-tkę i możesz się długo bawić...
    W zestawie i w moim budżecie była i stałka 50mm, i kit i trzeci uniwersalny zoom. Niestety już się nie ma nad czym zastanawiać, bo "poszło" .
    "Grzebię" dalej w d90tkach .

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  3. #43

    Domyślnie

    Ech, chyba znowu ja ... Kiedy kilka lat temu migrowałem z m4/3 do bagnetu F całkiem na serio rozważałem wybór bagnetu K
    O wyborze Nikona a nie Pentaxa zadecydowały głównie: wielkość rynku wtórnego (czytaj wolumen sprzedaży na pierwotnym), o wiele lepszy system TTL, na tamtą chwilę lepsza dostępność akcesoriów dedykowanych systemowi oraz brak lub zbyt wysoka cena długich tele w systemie.

    W przypadku K-X na plus możesz zaliczyć: możliwość zasilania akumulatorkami AA, całkiem przyzwoita matryca jak na rok wypuszczenia na rynek,w miarę duży wybór tanich szkieł manualnych.
    Co na minus: słabo działający AF, brak podświetlenia punktu ostrzenia w wizjerze, nie wiem czy to prawda ale prawdopodobnie K-X ma jeszcze wizjer oparty na pentapryzmatycznym układzie luster a nie na pryzmacie, stabilizacja w matrycy o sile 1 EV (to niezbyt wiele).

    Czy mogę polecić Ci ten aparat ? hmmmm...... doooopy nie urywa, lepiej zaszalej i kup D90, będziesz miała znacznie lepszy AF.

  4. #44

    Domyślnie

    Co do AFu zgoda - jak przeszedłem z Pentaxa K20D na Nikona D300s to dopiero wtedy zrozumiałem co to znaczy mieć autofokus w aparacie.
    Ale współpracy z manualnymi szkłami tak jak miał to Pentax w Nikonie nie ma - a przynajmniej ja czegoś takiego nie umiałem znaleźć, chociaż próbowałem kilkakrotnie.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    ...
    Ale współpracy z manualnymi szkłami tak jak miał to Pentax w Nikonie nie ma ......
    W tej kategorii pentax bije pozostałe marki lustrzanek na głowę.
    Sprawdziłem na DXO , matryca KX jest na poziomie D90.
    https://www.dxomark.com/Cameras/Comp...___639_518_439

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Czy mogę polecić Ci ten aparat ? hmmmm...... doooopy nie urywa, lepiej zaszalej i kup D90, będziesz miała znacznie lepszy AF.
    Tak czy siak już nie ma tematu...
    To było chyba wyjątkowo "okazyjne" ogłoszenie, bo zniknęło po jakiś 3 godzinach. Body i 3 szkła za serio przyzwoity pieniądz. Ogłoszenia już nie ma, a reszta ewentualnie dostępnych Pentaxów nie wyjdzie mnie nic taniej, niż d90, zatem zostaję przy Nikonie . Wypadkowa budżet do stan aparatu i prubuję w tym spektrum "ustrzelić" d90. Jak wcześniej trafię na d80/d200 gdzie mi się spodoba stosunek powyższych, to będzie starsza matryca i ładniejsze kolory . Przepraszam za zaśmiecanie wątku .


    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  7. #47

    Domyślnie

    D90 w zakresie tonalności obrazka i wyższych niż 400 czułości jest krokiem milowym przy D200 i D80. Te dwa to przede wszystkim do krajobrazu, ze świadomością ograniczeń. Kolorki jpg z D90 są bardzo dobre, a rawy dość przyjemnie się obrabia. Miło wspominam, choć zmieniałem na D300s bo jednak regulacja AF jest czasem baaardzo potrzebna Poszukaj, warto.

  8. #48

    Domyślnie

    Plusem D90 jest to, że po uwzględnieniu jego wieku, nadal jest to sprzęt bez poważniejszych wpadek i do dzisiaj potrafiący wypluwać dobre fotki. AF nie jest najlepszy, ale jest ok, podobnie jak budowa, ergonomia czy wizjer. Nie ma tu zbyt wielu bajerów, ale to co jest działa bardzo dobrze. Miałem go kilka lat i dobrze go wspominam. A Pentax K-X to jednak trochę niższa półka. Inna budowa, słabszy wizjer, gorszy AF, seria, migawka (sorki, ale migawka chyba jednak lepsza w Pentasiu) itd. A brak podświetlanych punktów AFu w wizjerze K-Xa to jakiś mało śmieszny żart, nawet w sprzęcie amatorskim. Na plus wbudowana stabilizacja, ale i tak nie jest ona zbyt wydajna. Oczywiście dobrze, że jest, ale to nie jest poziom choćby z najtańszych kitów Nikona. No i praca z manualami. Tu Pentax zamiata lustrzankową konkurecję.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 04-02-2018 o 22:55

  9. #49

    Domyślnie

    Jeszcze jednym plusem D90 i D80 jest to, że one najczęściej nie były wołami roboczymi, jak D200 czy D300/300s, więc dość łatwo można znaleźć coś z małym przebiegiem i w świetnym stanie. Choć ja D300s i D200 też kupowałem używane i dla chcącego...

  10. #50
    „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając
    wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
    Henri Cartier-Bresson

Strona 5 z 44 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 21:27
  2. "Z poezją w przestworzach" -Prośba o pomoc
    By RomanZWrocławia in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 11:36
  3. "Krata" piwa za pomoc w wyborze obiektywu (Rzeszów)
    By Inki1234 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 12:28
  4. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •