Close

Strona 4 z 44 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 431
  1. #31
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasenka Zobacz posta
    robienie zdjęć, obróbka itd. to dla mnie ogromna frajda
    To w ramach frajdowania i odpoczynku od polowania pobaw sie z nami: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=287168


    D80 miałem raz w łapkach i po spojrzeniu w wizjer zrobiłem wow porównujac do mojego 70s

  2. #32

    Domyślnie

    Jeśli masz zamiar kupić D80 i czekać na dozbieranie do obiektywu, to ja bym poszukał D70s+18-70 i masz komplet za kilkaset złotych. Mniejszy wyświetlacz i menu po murzyńsku, ale jak planujesz za jakiś czas zmienić korpus, to jeszcze odsprzedając D70s stracisz niewiele, lub wcale. 18-70 przyda się do następnego amatorskiego korpusu.
    „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając
    wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
    Henri Cartier-Bresson

  3. #33

    Domyślnie

    jasenka, zdjęcie nr 9 z tego wątku jest robione D80. ja go uwielbiam. obróbka minimalna, kontrast

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=286492

    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 03-02-2018 o 00:41

  4. #34

    Domyślnie

    Zdecydowanie kupuj korpus ze szkłem, łatwo sprawdzisz poprawność działania AF. Kupując osobno musisz liczyć się z kosztami kalibracji w serwisie, jeśli elementy nie spasują.
    N18-70 to całkiem fajne szkło, mimo, że bez VR to potrafi zrobić ostrą fotę, a zakres ogniskowych wystarczający dla rekreacyjnego focenia.
    Jeśli na alledrogo znajdujesz D80 z przebiegiem 20-30 tys zdjęć to prawdopodobnie był to korpus użytkowany zdecydowanie amatorsko i raczej zaszanowany przez właściciela. W taki sprzęt można inwestować. Z resztą na zdjęciach przedmiotu zobaczysz stan gum i inne wytarcia na korpusie co pozwoli Ci wstępnie ocenić w jakich rękach był aparat.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Zdecydowanie kupuj korpus ze szkłem, łatwo sprawdzisz poprawność działania AF. Kupując osobno musisz liczyć się z kosztami kalibracji w serwisie, jeśli elementy nie spasują.
    ....
    Gdzieś czytałem, że d80 był ostatnim amatorskim korpusem, który był indywidualnie sprawdzany pod kątem af (tym bardziej d200). Wątpię, żeby udało się zdobyć ten korpus z jasną stałką na dodatek w dobrej cenie. Nie wiem jak musi być skopany af, żeby to wyszło z ciemnym zoomem, w każdym razie byłby to po prostu zepsuty aparat, a nie jakaś statystyczna przypadłość. Dobra rada, tak, kup sprawny korpus. Kalibracją af się nie przejmuj.

  6. #36

    Domyślnie

    Po przeanalizowaniu Waszych wypowiedzi i przeczytaniu połowy internetu zaczęłam jednak na poważnie szukać d90 w moim zasięgu cenowym... No bo te szumy z matrycy CCD i nieużywalne wysokie ISO... Póki co nie skreślam ani d80, ani d200, rozglądam się jednak i za d90.

    No i w trakcie tego "rozglądania" trafiłam na... Pentaxa K-X!
    Współpraca z manualami jest. Szkła dostępne na rynku wtórnym - są i to tanie. Matryca jednak nowsza i większa niż w d80/d200, z d90 porównywalna (chyba nawet identyczna). Całość jakaś "mini" - leciutka, "zabawkowa" puszeczka. I dumam ...

    Pożyczonym Pentaxem (tylko k-30) trochę zdjęć zrobiłam (jakieś trzy sesje we wnętrzu tego było). "Doopy mi nie urwało", ale i nie było źle. Wiem, że kolorów porównywalnych z Nikonem z CCD to mi Pentax nie wyprodukuje . Ale biorąc pod uwagę inne plusy - może jednak warto rozważyć ?

    Najważniejsze: za "budżet", który przełknę, mogę mieć od razu body z przebiegiem w okolicy 16tys. i 3 szkła, które mi na razie zupełnie wystarczą... Nieosiągalne przy zakupie d80 czy d200, tym bardziej przy d90...

    Przepraszam, że marudzę , ale... ma ktoś coś do powiedzenia o Pentaxach ?

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  7. #37

    Domyślnie

    Zapomniałam napisać, a nie wiem jak edytować:

    Największy dla mnie "plus" K-X - stabilizacja obrazu w body (Nikon nie ma nawet w d90).

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  8. #38

    Domyślnie

    Nooo to masz problem :/
    „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając
    wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
    Henri Cartier-Bresson

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fotofil Zobacz posta
    Nooo to masz problem :/
    @ Fotofil - ale Ty tak współczująco, czy sarkastycznie ???

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  10. #40

    Domyślnie

    Jeśli dalej będziesz przeglądała net w poszukiwaniu złotego gralla, to w końcu trafisz na kolejne systemy. I tak będziemy mogli do emerytury próbować Ci trochę pomóc, a odnoszę wrażenie, że i tak kupisz to co Ci wpadnie w ręce. Nikt z nas nie podejmie za Ciebie decyzji, a nasze opinie o omawianym sprzęcie są subiektywne. Każdy ma inne priorytety i inne doświadczenia. Bież to na co aktualnie Cię stać i w plener!
    „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając
    wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
    Henri Cartier-Bresson

Strona 4 z 44 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 21:27
  2. "Z poezją w przestworzach" -Prośba o pomoc
    By RomanZWrocławia in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 11:36
  3. "Krata" piwa za pomoc w wyborze obiektywu (Rzeszów)
    By Inki1234 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 12:28
  4. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •