Close

Strona 11 z 44 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 431
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Nikkor 50/1.8 D - do kupienia za jakieś 400-500 zł, w zamian dostajesz krótką portretówkę na aps-c, 75 mm w ekwiwalencie dla FF. Klasyczna potrerówka w FF ma 85 mm.
    W tej kwestii już jestem zorientowana . Nowy 500, nie-nowy da się "upolować" w okolicach 300 . Za miesiąc .

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasenka Zobacz posta
    W tej kwestii już jestem zorientowana . Nowy 500, nie-nowy da się "upolować" w okolicach 300 . Za miesiąc .
    w sumie nie musisz zwracać uwagi na wadę, jaką miały któreś serie tych obiektywów, objawiającą się fioletową poświatą gdy światło pada na obiektyw pod pewny kątem, https://www.dpreview.com/forums/thread/3982915
    ja miałem jak się okazało z tą wadą, a nie zauważyłem, dopiero gdy sprzedawałem, to mi kupujący na to zwrócił uwagę. Nowsze serie ponoć były pozbawione tej wady.

  3. #103

    Domyślnie

    Idź na ten strych...
    Wprawdzie rzeczywiście Nikona się w kwestii współpracy ze szkłami m42 z Pentaxem nijak porównać nie da, ale aż tak tragicznie nie jest.
    Kup tańszą przejściówkę i będziesz miała fajne szkiełko do fotografowania roślinek - kwiatuszki zazwyczaj ślicznie z takich zestawów wychodzą. A że nie uciekają, to parametry ekspozycji sobie spokojnie w trybie M ustawisz.
    Miałem "ruskiego" Industara (do D300s) całkiem nieźle się bawiłem - ale jako że miałem wcześniej Pentaxa, to jednak sobie dałem spokój.
    Dziś trochę żałuję, że nie dałem go do przerobienia na "dupkę" Nikona, bo gwiazdki piękne w tle kreślił...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  4. #104

    Domyślnie

    Gratuluję wyboru, D90 nie ma się czego wstydzić i z Twoim racjonalnym podejściem posłuży kilka kolejnych lat. Jako pewnie jeden z nielicznych forumowiczów wciąż mam i używam z powodzeniem na codzień D90. Można wiedzieć ile Cię wyszedł D90? Jakiś czas temu trzymał cenę koło 900 ale widać ostatnio że ceny poleciały, pewnie dlatego że D7000 można kupić za 1100-1200. Życzę radości z użytkowania.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Gratuluję wyboru, D90 nie ma się czego wstydzić i z Twoim racjonalnym podejściem posłuży kilka kolejnych lat. Jako pewnie jeden z nielicznych forumowiczów wciąż mam i używam z powodzeniem na codzień D90. Można wiedzieć ile Cię wyszedł D90? Jakiś czas temu trzymał cenę koło 900 ale widać ostatnio że ceny poleciały, pewnie dlatego że D7000 można kupić za 1100-1200. Życzę radości z użytkowania.
    Myślę, że będę zadowolona . Doleci najprawdopodobniej w piątek.

    Ciągle "się cenią" w okolicach 800-900 pln, z tym że zwykle z niższym przebiegiem, niż mój. Ale w tych cenach "wiszą" i się nie sprzedają "na pniu". Są i nie głupie oferty w okolicach 650-700, co dla mnie ciągle było za dużo. Najwięcej jest zestawów, a cena body zależy wtedy od wartości obiektywu. Wtedy może czasem wychodzi taniej, ale jeśli sprzedawca nie brał pod uwagę sprzedaży samego body, to nic mi po tym, bo powyżej 1000 pln to nie był mój budżet.

    Były też oferty nawet w okolicach 450 zł, ale każda z nich miała jakiś "haczyk": albo defekt, albo przebieg zbliżony do 100k. W efekcje - gdyby chcieć naprawiać - taki aparat wcale by nie wyszedł taniej.

    Finalnie znalazłam i kupiłam aparacik z przebiegiem niecałe 50k, poza tym wyglądający (na zdjęciach ) bez zarzutu. W komplecie wszystkie dokumenty, pudełko, bateria itp. Nie robił zdjęć na imprezach, nie jeździł na wakacje. Fotografował w pracowni rękodzieło artystyczne. Wygląda, że poprzedni właściciel bardzo go szanował. Ostatecznie z portfela ubędzie mi niewiele ponad 500 zł plus kurier. Fakt - totalny max, na jaki sobie mogłam pozwolić, no ale d90 . Myślę, że na chwilę obecną to uczciwy deal za mój egzemplaż .

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  6. #106

    Domyślnie

    I to mi się podoba! Decyzja podjęta w sensownym czasie. Bardzo "męskim" czasie. Patrząc na inne, w dodatku męskie tasiemce, jestem pod wrażeniem. Pozytywnym. Nie ma co "miauczeć" miesiącami jak niektórzy w innych wątkach- może to, może tamto, a może to jednak będzie lepsze...
    D90 daje radę. Najważniejsze, że da możliwość nauki, rozwijania się...

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    I to mi się podoba! Decyzja podjęta w sensownym czasie. Bardzo "męskim" czasie. Patrząc na inne, w dodatku męskie tasiemce, jestem pod wrażeniem. Pozytywnym. Nie ma co "miauczeć" miesiącami jak niektórzy w innych wątkach- może to, może tamto, a może to jednak będzie lepsze...
    D90 daje radę. Najważniejsze, że da możliwość nauki, rozwijania się...
    Jeszcze Wam "pomiauczę" . Bo obiektywy, bo filtry, bo zgubiłam część od statywu i chyba nie znajdę ... Studnia bez dna !

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  8. #108
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 166

    Domyślnie

    Gdzie jest filtr by dodac psie uszka i nosek

  9. #109

    Domyślnie

    Teraz to dopiero się zacznie ....

    Cytat Zamieszczone przez jasenka Zobacz posta
    .. Studnia bez dna !

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dex Zobacz posta
    Gdzie jest filtr by dodac psie uszka i nosek
    @Dex, nie dokuczaj mi ??!

    Nie taki do uszek ! Taki mam w telefonie . Ale taki, od oparzeń słonecznych, taki co "odcedza" białe chmurki od niebieskiego nieba... Tylko najpierw kupię obiektyw do tych krajobrazów, bo chyba łatwiej dokupić filtr do obiektywu, niż odwrotnie ??.

    Swoją drogą, tytuł wątku: "Jaki obiektyw do filtra x polecacie?" byłby taki kobiecy !

    P.S. A może wystarczy posmarować kremem z jakimś wysokim UV faktor ?????

    P.S.2. Szukam paska na szyję i torby na aparat w pasującym wzorze w kwiatuszki . Preferowane różowe ! Pokażcie Wasze w komentarzach ??!

    P.S.3. Ciężki dzień w robocie, głupawka mnie dopadła .

    P.S.4. Aparat nie jest niestety w kwiatuszki ... Ale z pewnością czyściutki!

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Strona 11 z 44 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 21:27
  2. "Z poezją w przestworzach" -Prośba o pomoc
    By RomanZWrocławia in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 11:36
  3. "Krata" piwa za pomoc w wyborze obiektywu (Rzeszów)
    By Inki1234 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 12:28
  4. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •