Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wysyłanie plików w formacie NEF

    Cześć, mam pytanie odnośnie przesyłania plików NEF. Może to dość banalne, jednak potrzebuję jasnej odpowiedzi, bo ja nie mam doświadczenia w tym temacie.

    Zdjęcia robię w formacie NEF, są to głównie ludzie. Co zrobić w sytuacji, kiedy proszą oni o wysłanie zdjęć na których się znajdują? Nie wyślę w tym formacie, bo prawdopodobnie nie będą wiedzieli co z nimi robić. Jak więc wysłać takie zdjęcia w sposób, aby nie straciły one swojej jakości? Przekonwertować je na JPEG?

    Z góry dziękuję za odpowiedź!

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cześć, pytasz o podstawach, które trzeba poznać przed wciśnięciem spustu w aparacie i to jeszcze dla "ludzi, którzy proszą o wysłanie zdjęć".
    Zdjęcia w formacie nef trzeba wywołać programem, podstawowe programy masz na stronie nikona, a zaawansowane jak np Lightroom trzeba sobie kupić, wtedy masz możliwość wywołania zdjęcia jak TY chcesz lub jak ci ludzie chcą i zapisanie w formacie jaki potrzeba czyli najczęściej jpg.
    Inna opcja to robić zdjęcia w jpg ale chyba nie o to chodzi, a zwykła konwersja z nef do jpg z automatu da najgorsze efekty.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie rozumiem sensu komentarza odnośnie "ludzi, którzy proszą o wysłanie zdjęć". Jak znajomy chce zdjęcie, to chcę wiedzieć w jaki sposób wysłać mu w formacie, który będzie mógł otworzyć.
    Wcześniej robiłam zdjęcia w formacie JPG, ale teraz widzę różnicę w jakości, której wcześniej nie zauważałam... Dzięki za odpowiedź! Na pewno skorzystam z któregoś programu.

  4. #4

    Domyślnie

    Piszesz jakbyś nie używała żadnej wywoływarki do RAWów. Sama gdzieś prezentujesz swoje zdjęcia? RAWa jako takiego nie da się obejrzeć, zawsze patrzysz na jego interpretację przez oprogramowanie, aparatu, komputera, urządzenia mobilnego.
    Ja bym się niebardzo przejmował jakością. 99% ludzi wiadomość z tymi zdjęciem odbierze na telefonie, z tego samego telefonu wrzuci na fejsa, insta czy co tam akurat w modzie będzie. Taki serwis i tak zmasakruje jakość, bo skoro większość nie widzi różnicy, to nie ma co wydawać kasy na dyski twarde. Nawet jak nie poleci do społecznościówek, to rzadko zagości na ekranach komputerów.
    Zatem niezbyt ciężki JPEG załatwi sprawę.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Koniecznie w przestrzeni sRGB
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi

Podobne wątki

  1. Wysyłanie zdjęć przez blutu
    By sebapl in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 17:44
  2. Odzyskanie plików *.NEF po formacie
    By dgrabowski in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 00:53
  3. Wywołanie w formacie 13 x 18 ?
    By fumio in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 17:55
  4. Bezprzewodowe wysyłanie zdjęć
    By marek25082 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 13:07
  5. zdjęcie w formacie 10 # 15
    By Jacek106 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-08-2005, 23:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •