Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie FullHD vs UHD(4K)

    Panowie, pytanie do waszych doświadczeń.
    Generalnie fotografuję i video bardzo mnie nie rajcuje. Ale od czasu do czasu coś może bym nakręcił w górach czy innych wyjazdach. Zastanawiam się, czy warto na siłę pchać się w 4K, czy dobre FullHD, które mam w Sony RX10 mk1 mi wystarczy. Nie mam bezpośredniego porównania obu formatów, polecam się Waszym opiniom.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to właśnie musisz sam zdecydować czy potrzebujesz 4K, ja na projektorze 92" nadal nie widzę potrzeby na coś więcej niż 1080p ale wielu napisze że 4k musi mieć w fonie albo na laptopie 15".

  3. #3

    Domyślnie

    Powiem krotko: warto wejść w 4K. Obrazek jest po prostu lepszy. Nawet jeżeli nie ma na czy go oglądać natywnie, to i tak widać różnice miedzy FullHD a przeskalowanym do FullHD UHD. Obróbka 4K wymaga inwestycji: kamera/aparat, komputer, oprogramowanie, dyski, ekran. Tak naprawdę, to i tak tylko to ma znaczenie, jak ten film jest zrobiny i co na nim widać. FullHD, 4K czy 8K nic to nie zmieni
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Powiem krotko: warto wejść w 4K. Obrazek jest po prostu lepszy. Nawet jeżeli nie ma na czy go oglądać natywnie, to i tak widać różnice miedzy FullHD a przeskalowanym do FullHD UHD. Obróbka 4K wymaga inwestycji: kamera/aparat, komputer, oprogramowanie, dyski, ekran. Tak naprawdę, to i tak tylko to ma znaczenie, jak ten film jest zrobiny i co na nim widać. FullHD, 4K czy 8K nic to nie zmieni
    Pawełku, Sony RX10 mk1 robi dokładnie to co piszesz, ale już wewnątrz aparatu, gdzie wewnętrzna architektura jest nawet 5K (odczyt z każdego pixela matrycy), przeskalowywane jest to później do FullHD.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale robi to dlatego że nie jest w stanie zapisać dobrej jakości 4K, rozdzielczość matryc już dawno jest ponad to co wymaga 4K ale cała reszta żeby sensownie działała w aparacie to dopiero ostatnie lata, a i tak czeto są słabe efekty.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Pawełku, Sony RX10 mk1 robi dokładnie to co piszesz, ale już wewnątrz aparatu, gdzie wewnętrzna architektura jest nawet 5K (odczyt z każdego pixela matrycy), przeskalowywane jest to później do FullHD.
    Wspaniale (żartuję). Jeżeli możesz zostać przy natywnym 4K, to warto to zrobić. Skalowanie ma sens jeżeli nie ma innego wyjścia: ograniczenia wielkości pliku lub brak sprzętu do oglądania w 4K.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #7

    Domyślnie

    No nie mogę zostać przy natywnym 4K, bo aparat na wyjściu ma "tylko" FullHD, ale przeskalowywane w dół z 5K.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #8

    Domyślnie

    Domyśliłem się I tutaj właśnie zaczynają się wydatki.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Domyśliłem się I tutaj właśnie zaczynają się wydatki.
    Ot, meritum, czy warto mi wchodzić w te wydatki przy incydentalnym kręceniu filmów.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #10

    Domyślnie

    Dla mnie tak. Foto i wideo moje hobby. Czy wydatki związane z przejściem na 4K są dla Ciebie tego warte, to już musisz sam zadecydować. Rożnicą w jakości jest.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. podłączenie laptopa pod tv fullhd
    By andrewpl in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 20:07
  2. m2t do mpeg4 w fullhd
    By TMB in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-11-2012, 09:38
  3. FullHD: Telewizor czy monitor?
    By phantomak in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-03-2011, 13:05
  4. RAW i FullHD w komórce
    By stock in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 17:56
  5. Pamięć SD do FullHD
    By cupcakee in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 00:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •