Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 121

Wątek: D750 vs D850

  1. #1

    Domyślnie D750 vs D850

    W planach mam sprzedanie drugiej puszki D600 (ale to już każdy tutaj wie) D850 zbiera coraz to lepsze recenzje i kusi. Chociaż na forum mało opinii mamy. W każdym razie, do kwietnia chciałem zmienić aparat. D600 sprawdza się dobrze, ale jakoś przy D750 zaczyna mnie denerwować AF z D600.
    Miałem w planach dokupienie drugiego D750, do którego w sumie się przyzwyczaiłem, chodzi raczej o ergonomie i obróbkę. Ale jest aparat "idealny" - D850! ale zejdźmy na ziemie z tym "idealizowaniem" i zostawmy och i achy od nowości na rynku i skupmy się na faktach. Moją fotografie znacie, jeśli nie, to macie stopkę a tam linki do moich zdjęć <- więc aparat będzie głównie do tego wykorzystywany Dobra, krótko i na temat. Co jest takiego lepszego a zarazem przydatnego w D850 w porównaniu do D750 ? Dodam tylko że nie zależy mi aż tak dużo na tylu megapixelach z D850. Bardziej mi chodzi o Jakość obrazka, szum, AF itp. Czy faktycznie są takie duże różnice między D850 a D750 ?

    Niby na megapixelach mi nie zależy, ale 24 mp dla mnie to wystarczająco, chociaż często coś tam sobie retuszuję w dużych przybliżeniach, przy portrecie, więc zastanawiam się czy z D850 nie będzie jeszcze blizej i jeszcze dokładniej/wygodniej.

    Pomijając też moje zapotrzebowanie. Możecie tutaj dyskutować też o innych kategoriach fotografii. Generalnie porównując: D750 VS D850 - chętnie poznam Wasze opinie.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 30-01-2018 o 14:19

  2. #2

    Domyślnie

    Dodam tylko, że przy Twojej fotografii nieobojętne są czasy do jakich na D850 można zejść fotografując z ręki. Na razie jest niewiele opinii posiadających tą puszkę a mogą być one bardziej przydatne od testów.

  3. #3

    Domyślnie

    Zaczyna się po raz kolejny...

  4. #4

    Domyślnie

    No to jedziemy w przyjaznym tonie: D600 już przestał robić zdjęcia ślubne?
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  5. #5

    Domyślnie

    Dajcie sobie na wstrzymanie z tą ironią Koledzy.., aparat to tylko narzędzie pracy.., jeśli kogoś na to stać, to nie dziwi mnie, że chce zmienić na lepsze.

  6. #6

    Domyślnie

    D850 do fotografii ślubnej??? Boże...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamoń Zobacz posta
    Dajcie sobie na wstrzymanie z tą ironią Koledzy.., aparat to tylko narzędzie pracy.., jeśli kogoś na to stać, to nie dziwi mnie, że chce zmienić na lepsze.
    Ale przecież to oczywiste, że się skończy na D750... Temat już był wałkowany wielokrotnie czego dowodem są posty.

  8. #8

    Domyślnie

    Też myślę, że do fotografii ślubnej 2 korpusy D750 są więcej niż wystarczające.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    D850 do fotografii ślubnej??? Boże...
    Przeczytaj jeszcze raz i wskaż mi gdzie ja napisałem że aparat będzie tylko do fotografii ślubnej. @slaweko poza tym wyjaśnij mi i innym, co złego w używaniu D850 w fotografii ślubnej ?

    dowodem
    @nikoniarz serio? dowody... Dobrze żeś nie jest jakimś sędzią, czy detektywem, z tymi Twoimi dowodami forumowymi, mógłbyś wyrządzić ludziom wiele krzywd

    Panowie, bez jaj, nie macie czegoś innego do roboty, nie chcecie dyskutować normalnie, jest dużo innych lepszych zajęć w życiu.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 30-01-2018 o 20:51

  10. #10

    Domyślnie

    Sęk w tym, że ja tego nie piszę złośliwie. Po prostu całkiem niedawno sam sobie odpowiedziałeś co wybrać.
    Zapewne jest tego więcej ale po co przytaczać skoro ostatnie wypowiedzi sprzętowe są jednoznaczne:
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Prawda jest taka że nowe aparaty w praktyce to ten sam poziom, lub podobny co starsze, albo inaczej, starszymi i niższymi i tańszymi modelami można z łatwością osiągnąć to samo w efekcie końcowym co taka nowością jakim jest d850 (nie wliczając jakiś tam dużych rozdzielczości)
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ja wciąż używam D600 i wciąż dla mnie jest wystarczającym aparatem. Gdyby było inaczej, sprzedałbym bym go i dorzucić trochę do drugiego D750,
    ja nie uważam że d750 jest lepszy od d850. Uważam że D750 jest na tyle ********ym aparatem, że wystarcza mi na wszystkie moje oczekiwania i wszystko to co robię
    To czy miałbym teraz d750, czy d850 czy sto sztuk d850 niczego by u mnie nie zmieniło
    Mam taki swój świat, robię jakieś tam śluby i jakieś tam sesję portretowe, taki D750 jest nadwyraz do tego bardzo dobry.
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    W portrecie, to nawet trafiają boczne z mojego d600 bo portret przeważnie w dobrym świetle robię ?? kurcze musiałbym się przekonać, może sprawdzić na własnej skórze, teraz mam wrażenie że niczego mi nie brakuje w d750. Chodzi mi bardziej o fakt że szkoda mi $$$ na sprzęt i neo jestem do końca przekonany czy warto aż tyle inwestować, skoro o połowę tańszy aparat spełnia moje oczekiwania
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Natomiast twierdzę że AF w d750 jest bardzo dobry. Boczne krzyżowe fajna sprawa, ale nie na tyle fajna żebym dopłacał 8,000zł do tego bo większość i tak ostrzone w okolicach środka.
    Dla mnie DLA MNIE D850 to puszka jednak z dużym naciskiem na studio i krajobraz, next gen po d810 a nie żaden uniwersalny aparat.
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Bo to idealny aparat studyjny i do krajobrazów. Jak ktoś robi reporterkę i dużo zdjęć a jednocześnie zależy mu na dobrej jakości i nie za dużych plikach to D850 nie będzie jednak dobrym wyborem.
    dlatego często się kłaniam w stronę drugiego D750.
    pracuję 3 lata na D750 i AF radzi sobie wyśmienicie, w mojej kategorii zdjęć w niczym nie zawodzi AF, nie miałem jeszcze sytuacji w której miałbym jakieś większe problemy z AF'em. W ciemnościach trafia dobrze, w dynamicznych scenach trafia dobrze, w statycznych scenach trafia dobrze. Nawet jeśli ten AF z D850 będzie lepszy, to tak czy siak AF z takiego D750 w 99% jest wystarczający praktycznie do wszystkiego.
    Tylko w poprzednich sprzętach czułem braki. Z D750 nie czuje braków, bo spełnia wszystkie moje oczekiwania i na obecną chwile radzi sobie wyśmienicie w kategorii zdjęć którą robię, a nawet bardziej niż wyśmienicie, uznałbym że perfekcyjnie ten aparat mi pasuję do tego co robię.
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    bardziej kłaniam się w stronę D4 lub drugiego D750.
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Wiec myślisz że jeśli kupie dwukrotnie droższy aparat to coś to zmieni w moim warsztacie? eee raczej nic, oprócz tego że mój portfel mocno się skurczy, ani to dzięki temu nie będzie więcej klientów, ani dzięki temu nie zacznę robić lepszych zdjęć ?? dla mnie kupno tak drogiego aparatu, mając d750 który jest ponad możliwości tego co obecnie robię, byłoby zwyczajną zachcianką. Nie widzę powodów do zmiany, chyba że wyjdzie jakiś D860 i będzie przepaść, między tym co niedawno wychodziło. Prędzej mi bliżej do używanego D4 niż d850 i tu głównie chodzi o kwestie finansowe.
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Do mojej kategorii zdjęć lepszym wyborem będzie jednak zakup D750, albo używanego D4. Gdzie z jednego i drugiego zostaną spore hajzy na inne przyjemności w życiu
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    za jedną d850 możesz kupić dwie d750. Nie wspominając faktu że w większości d750 zrobisz to samo co zrobiłbyś d850. Dla mnie
    i mojej fotografii kupowanie 8,000 zł droższego jest z czapy, mimo tego że znalazłbym fundusze, ale po co ? Pytanie czy warto dokładać dwu krotnie wyższą kwote do "kombinerek" gdzie te połowę tańsze kombinerki są tak samo wydajne? Wg mnie nie. Lepiej 7-8 kola sobie zostawić na przyziemne sprawy. Taką kwotę można już dorzucić do jakiegoś nowego/następnego samochodu. Wg. Mnie różnice mało znaczące między d750 a d850 za tą kasę ??

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D850 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2074
    Ostatni post / autor: 18-04-2021, 14:58
  2. D850 - Hot pixels
    By gkochan in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-01-2018, 12:19
  3. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Aparat na koncerty po D7100... D500, D750, a może D850?
    By Michał Sz. in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 00:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •