Close

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 121

Wątek: D750 vs D850

  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie licz na następce D750, bezlustro, D650 i jakiś D5 z literka będzie, a czy się przecieki sprawdzą to zobaczymy, zresztą przy tym zaawansowaniu zarówno canon i nikon coś tam przebąkiwali że wydłuża się czas życia modeli od strony technicznej.

  2. #22

    Domyślnie

    Teraz raczej bezlustra będą a lustrzanki do lamusa niestety, na następców bym nie czekał.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  3. #23

    Domyślnie

    Włączę się bo ja również jak kolega ... nie podjąłem decyzji ale kręcę się koło D850.

    Co mnie osobiście do niego skłania ... dlaczego uważam, że potrzebuję?
    Niżej w kilku punktach to co mnie osobiście skłania pomijając już oczywistość, że w MOIM przypadku to dodatkowo przejście DX -> FX.

    Ok to punkty i bez kolejności ważności:

    1. Pierwszy aparat, który w końcu ma sensownie używalny format DX w ramach FX.
    2. W końcu sensowny AF w LiveView.
    3. W końcu sensowna opcja video w Nikonie (przypominam, że piszę własne opinie ... więc subiektywnie).
    4. Rozdzielczość matrycy [a bawię się coraz więcej w studio i się przyda]
    5. Wystarczające wysokie ISO ... D500 jest super tak ... ale tego 1EV mi jednak brakuje w czystości na wysokich ISO ... może mam zboczenie szumofoba.
    6. FOCUS PEAKING ... z którym ostrzenie szkłami manualnymi to przyjemność i przy wyjątkowo małej GO lub gorszych warunkach można włączyć TEN LUKSUS Oczywiście również w video.
    7. Wyższa DR

    Czego więcej chcieć?
    Mam wrażenie, że NIKON po raz pierwszy dał ... wszystko?
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  4. #24

    Domyślnie

    Za bardzo nie rozumiem tych Waszych dylematów. D850 to sprzęt kompletny, więc jeśli są zasoby to brać, nie wydziwiać.

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    6. FOCUS PEAKING ... z którym ostrzenie szkłami manualnymi to przyjemność i przy wyjątkowo małej GO lub gorszych warunkach można włączyć TEN LUKSUS
    W temacie luksusu, to tak nie do końca. Nie wiem dokładnie, jak to działa w D850, ale sądząc po bezlustrach jest to raczej gadżet o średniej precyzji i chcąc uzyskać 99% trafności, trzeba używać powiększenia obrazu, a nie FP.

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Włączę się bo ja również jak kolega ... nie podjąłem decyzji ale kręcę się koło D850.

    Co mnie osobiście do niego skłania ... dlaczego uważam, że potrzebuję?
    Niżej w kilku punktach to co mnie osobiście skłania pomijając już oczywistość, że w MOIM przypadku to dodatkowo przejście DX -> FX.

    Ok to punkty i bez kolejności ważności:

    1. Pierwszy aparat, który w końcu ma sensownie używalny format DX w ramach FX.
    2. W końcu sensowny AF w LiveView.
    3. W końcu sensowna opcja video w Nikonie (przypominam, że piszę własne opinie ... więc subiektywnie).
    4. Rozdzielczość matrycy [a bawię się coraz więcej w studio i się przyda]
    5. Wystarczające wysokie ISO ... D500 jest super tak ... ale tego 1EV mi jednak brakuje w czystości na wysokich ISO ... może mam zboczenie szumofoba.
    6. FOCUS PEAKING ... z którym ostrzenie szkłami manualnymi to przyjemność i przy wyjątkowo małej GO lub gorszych warunkach można włączyć TEN LUKSUS Oczywiście również w video.
    7. Wyższa DR

    Czego więcej chcieć?
    Mam wrażenie, że NIKON po raz pierwszy dał ... wszystko?
    D850 nie ma przewagi 1EV na wysokim ISO w stosunku do D500, porównując piksel do piksela. Niektórzy recenzenci sugerują wręcz, że to D500 na wyższych czułościach jest lepszy o 1/3 EV. Nie biorę tutaj pod uwagę triku z przeskalowaniem w dół obrazka z D850 do wielkości 20 mpx.

    Tak więc praca na wysokim ISO D850 nie jest najlepszym argumentem przy podejmowaniu decyzji o zastąpieniu D500, o zamianie powinny raczej decydować inne czynniki.

  6. #26

    Domyślnie

    Teraz raczej bezlustra będą a lustrzanki do lamusa niestety, na następców bym nie czekał.
    Codziennie się to słyszy, a świat lustrzanek coraz mocniej się rozwija. Nigdy jeszcze nie było tak bogatego rynku w lustrzanki i obiektywy, akcesoria do nich. Nic nie wskazuje żeby tak było, ani rynek, ani możliwości techniczne.

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Teraz raczej bezlustra będą a lustrzanki do lamusa niestety, na następców bym nie czekał.
    Oczywiście następuje pewien odpływ użytkowników z lustrzanek do bezluster, ale następuje również ruch w odwrotną stronę , powrót po początkowym okresie zafascynowania bezlusterkowcami. Część użytkowników używa lustrzanek do określonych zastosowań, np fotografii zwierząt, sportu itp, a bezluster do innych zastosowań np fotografii rodzinnej, podróżniczej, codziennej itp., w zależności od potrzeb i własnych preferencji.

    Te dwa rozwiązania nie wykluczają się wzajemnie, ale dobrze uzupełniają.
    Ostatnio edytowane przez abat ; 31-01-2018 o 10:12

  8. #28

    Domyślnie

    Z tymi bezlusterkowcami tak nie jest kolorowo, weźcie chociaż pod uwagę tych co nie interesują się fotografią, i chcą kupić dla siebie "lepszy" aparat. W moim otoczeniu znajomi którzy robią sobie rodzinne zdjęcia, kupują lustrzanki, zawszę leci do mnie pytanie "jaką lustrzankę mam kupić do kwoty..." Ja zawsze daje im namiar na małe bezlusterkowce, ale oni i tak uparcie kupują lustrzankę z kitem jakimś. Bo są przekonani że jak większy aparat to pewnie lepszy, poza tym tak się przyjęło w mediach i to na ludzi działa, wydaję im się że lustrzanka jest bardziej profesjonalna i zrobią tym aparatem ładniejsze zdjęcia. Na 10 tki pytań moich znajomych, jaki aparat mają kupić, zawsze kończyło się tym że kupowali jakąś amatorską lustrzankę, jeden tylko dał się przekonać na bezlusterkowca, ale to był świadomy użytkownik, który sam sobie poczytał w necie i sam pod siebie wybrał aparat. Zobaczcie ile amatorów fotografii lata po mieście z zawieszonymi lustrzankami na szyjach, a ile z bezlusterkowcami.

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Z tymi bezlusterkowcami tak nie jest kolorowo, weźcie chociaż pod uwagę tych co nie interesują się fotografią, i chcą kupić dla siebie "lepszy" aparat. W moim otoczeniu znajomi którzy robią sobie rodzinne zdjęcia, kupują lustrzanki, zawszę leci do mnie pytanie "jaką lustrzankę mam kupić do kwoty..." Ja zawsze daje im namiar na małe bezlusterkowce, ale oni i tak uparcie kupują lustrzankę z kitem jakimś. Bo są przekonani że jak większy aparat to pewnie lepszy, poza tym tak się przyjęło w mediach i to na ludzi działa, wydaję im się że lustrzanka jest bardziej profesjonalna i zrobią tym aparatem ładniejsze zdjęcia. Na 10 tki pytań moich znajomych, jaki aparat mają kupić, zawsze kończyło się tym że kupowali jakąś amatorską lustrzankę, jeden tylko dał się przekonać na bezlusterkowca, ale to był świadomy użytkownik, który sam sobie poczytał w necie i sam pod siebie wybrał aparat. Zobaczcie ile amatorów fotografii lata po mieście z zawieszonymi lustrzankami na szyjach, a ile z bezlusterkowcami.
    Lustrzanka w świadomości użytkowników funkcjonuje od kilkudziesięciu lat, bezlusterkowiec zaledwie od kilku.

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zmienia się mentalność co widać po rynku azjatyckim czy usa gdzie canon i olympus zdobyły rynek bezlustrami już od dwóch lat, a sony przez dwa lata miało największa sprzedaż pełnej klatki, teraz się to zmieniło dzięki D850.
    Fakt że w rękach pozostaje najwięcej lustrzanek, a statystyki że fony dominują są naciągane bo czy wszyscy zmieniający fony robią to jako narzędzie do fotgrafii ?
    Jest jeszcze taka sprawa że większość lustrzanek po 4-5 latach, a często nawet dużo więcej nadal jest w dobrym stanie i pozwala na dobre zdjęcia, bezlustra często po gwarancji to złom z usterkami i wadami, do tego dochodzi brak dobrych obiektywów używanych, mało ludzi decyduje sie na zakup czegoś co kosztuje często 10x tyle co samo bezlustro bo brak alternatywy innej dla obiektywu w zestawie.

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D850 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2074
    Ostatni post / autor: 18-04-2021, 14:58
  2. D850 - Hot pixels
    By gkochan in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-01-2018, 12:19
  3. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Aparat na koncerty po D7100... D500, D750, a może D850?
    By Michał Sz. in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 00:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •