Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Sigma 150 Macro + D610/750

    Chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum (chociaż czytuję je od kilku ładnych) lat.
    Czy ktoś z forumowiczów korzysta z takiego zestawu i może podzielić się wrażeniami z użytkowania, tzn. jakości w makro w skalach odwzorowania od 1:4 do 1:1 i przy przysłonach f/8 do f/16?
    Jak jest z celnością i prędkością AF (czy AF jest na tyle szybki, że można go stosować w praktyce, czy można dać sobie spokój i ostrzyc ręcznie)?
    Chodzi mi o tę nowszą Sigmę ze stabilizacją obrazu, czyli Sigma 150 mm f/2.8 APO EX DG OS HSM Macro.

  2. #2

    Domyślnie

    Prędzej na makropasji coś znajdziesz. Sporo ludzi używało tam Sigmy i zawsze była bardzo chwalona.

  3. #3

    Domyślnie

    Parę lat temu nawet się tam zarejestrowałem, ale jakoś mi nie leży tamto forum.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam starą wersję z DX, to nie wiem, czy będziesz zainteresowany, choć obiektywy chyba b. podobne optycznie. Różnic w jakości obrazka między f8 a f16 nie zauważyłem. Do większych robaczków af jest w porządku, mniejsze bliżej skali 1:1 wolę ręcznie, choć też się da, ale wiadomo jak to jest przy takich obrazkach. W ostrzeniu pomaga limiter, ale nawet jeśli af przejeżdża skalę, to nie ma tragedii. Plus można w każdej chwili ostrzyć pierścieniem, ma sprzęgło, a przy okazji ów pierścień jest duży i wygodny. Można szybko przełączać między af a ręcznym, dzyndzelkiem na aparacie, bez szukania przełączników (albo przenieść przycisk ostrzenia, wiadomo, co kto lubi). Z celnością w praktyce nie zauważyłem problemów, ale bateryjek na f2.8 nie fotografowałem . Powiedziałbym, że poza pracą pod słońce (i ciężarem ) szkło idealne (no, lampy błyskowej w kadrze też lepiej unikać).

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za wypowiedź. Masa mi nie przeszkadza, bo fotografuję korpusem FF i Tamronem 180 Macro - co prawda innego systemu i powoli sonduję możliwość przejścia na Nikona i wspomniana Sigmę.
    Tamron jest bardzo ostry po przymknięciu, jednak jest bardzo wolny i włączanie AF w makro praktycznie mija się z celem.
    Ostatnio edytowane przez dranio ; 29-01-2018 o 21:59

  6. #6

    Domyślnie

    A Twój Tamron ma napęd af? Sigma ma HSM, ogólnie kultura pracy tego szkła jest bardzo przyzwoita.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    A Twój Tamron ma napęd af? Sigma ma HSM, ogólnie kultura pracy tego szkła jest bardzo przyzwoita.
    Tamron ma AF na śrubokręt.

  8. #8

    Domyślnie

    To nie ma co porównywać. Ogólnie HSM w Sigmach działa całkiem sprawnie.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    No dobra, odpowiadam sam sobie.
    Obiektyw sprawuje się bardzo dobrze, AF dość szybki, jakość optyczna super.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 22:34
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 23:40
  3. D610 +Tamron 28-75 2.8 Macro
    By krismo in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 12:19
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 15:16
  5. Sigma 70 - 300 APO MACRO vs SUPER MACRO II - roznice ?
    By Balducci in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2006, 16:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •