Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Matylda

  1. #1

    Domyślnie Matylda

    Dawno nic nie wrzucałem więc ten tego

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5023 (Copy).jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	68,1 KB
ID:	4082
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  2. #2

    Domyślnie

    no to zachęcony całym morzem komentarzy wrzucam resztę
    2)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5033bw.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	10,31 MB
ID:	4226

    3) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5008bw.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	10,75 MB
ID:	4227

    4) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5042.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	9,37 MB
ID:	4228

    5) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5059.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	4,34 MB
ID:	4229
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  3. #3

    Domyślnie

    Jak dla mnie 1i 3 sa najlepszymi z tego setu i naprawde bardzo mi sie podobaja az chcial bym zobaczyc 3 w kolorze Co do 2 to niestety cien paddajacy na szyje psuje to zdjecie, nastepnym razem sprobowal bym dodac blende badz blysk zeby rozswietlic cienie. Co so 4 i 5 sie nie wypowiem bo to nie moj gust i nie wiem co mialy pokazac chociaz zapewne podobaly sie dziewczynie jako dodatek do setu. To tyle odemnie

    Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za komentarz bo już straciłem wiarę w forum jako miejsce do wymiany opinii o zdjęciach.
    Ja nie wypełniam cieni celowo. Oczywiście dwa ostatnie kadry to zabawa

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    Dzięki za komentarz bo już straciłem wiarę w forum jako miejsce do wymiany opinii o zdjęciach.
    Ja nie wypełniam cieni celowo. Oczywiście dwa ostatnie kadry to zabawa
    Niestety forum pomalu umiera sam nie mam nic do mocnych cieni na 1 i 3 jednak 2 mi psuja ale jesli taki byl zamysl to jak najbardziej OK.

    Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

  6. #6

    Domyślnie

    Forum nie umiera. Zdjęcia moim zdaniem są średnie. Oświetlenie mi się nie podoba. Jeśli zamysłem było uwidocznienie "mankamentów" modelki, to udało się doskonale. Nie chodzi mi o ustawienie płaszczyzn światła, tylko o jego "twardość"
    Fuji

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    [...] już straciłem wiarę w forum jako miejsce do wymiany opinii o zdjęciach.

    No dobra, forum istotnie nie jest ostatnio oblegane, ale ze swojej strony daj szansę, żeby jakieś zdjęcie skomentować. Tak naprawdę do komentarza nadaje się tylko to, co nazywasz zabawą - czyli te wprawki z kontrą na 4 i ewentualnie ten eksperyment stylizacyjny z 5.

    Te dwa zdjęcia są jeszcze do przyjęcia, przy czym jeśli ja mam pozytywnie ocenić według własnego gustu, to tylko 4 i tylko za oświetlenie (ta kontra wyszła fajnie, to trzeba przyznać). Kadrowo, to mam takie mieszane odczucie, że modelka za chwilę uderzy nosem w brzeg kadru, za mało ma przed sobą w porównaniu do tego, co za sobą. Ja oczywiście rozumiem, że chciałeś zmieścić jej całą fryzurę, ale spowodowało to fatalny brak luftu przed twarzą, co mnie na ogół razi. Ten efekt potęguje to, że akurat oświetlona strona twarzy jest bliżej brzegu kadru.

    Zdjęcie 5 ma niezły pomysł i gdybyś dopilnował, żeby było dobrze zrobione technicznie (dobre oświetlenie, dobrze dobrany czas) - mogłoby być ozdobą jakiejś wystawy. W tym stanie uznaję je za eksperyment i wprawkę, co ogólnie się chwali, bo ja lubię poszukiwania, ale jako gotowy efekt końcowy, już nie.

    Natomiast poprzednie 3 obrazki są - to moje zdanie - po prostu strasznie słabe, z powodu słabego oświetlenia lub obróbki, lub i tego i tego. Na dwójce modelka ma tak płaską twarz, że prawdę mówiąc dziwię się, że pokazujesz to zdjęcie - pochylona głowa i palnięte światło wprost na czoło... Nie bardzo widzę, co dałoby się zrobić gorzej. Na jedynce z powodu braku blendy jedno oko modelki lewituje w próżni za jej nosem. Trójka - ten sam efekt co na dwójce, tylko w mniejszym natężeniu.

    Mówisz, że forum umiera, ale daj po prostu szansę na to, żeby z przyjemnością pokomentować jakieś dobre zdjęcia - postaraj się mocniej.






    Ps
    pisałem tyle, że przedmówca powiedział w zasadzie to, co ja chciałem powiedzieć, tylko krócej.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    No i od razu lepiej. Kiedyś jak ktoś wrzucił "słabe" zdjęcie dostawał informację co tu jest złe. Jeśli "dobre" też dostawał takową.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  9. #9

    Domyślnie

    Mnie się tak 1,2,3,4 podobają bardzo. Piątka nieco mniej, ale kwestia gustu.
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Matylda
    By michaeel in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 16:40
  2. [ Portret ] Matylda
    By humbug in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 15:39
  3. [ Portret ] Matylda
    By prz3mo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 04:49
  4. Matylda < 3
    By 1979 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2009, 15:14
  5. [ Portret ] Matylda
    By 1979 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 21:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •