Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Multiekspozycja- jak wykonać?

    Siema

    Jak wykonać takie zdjęcie? Pierwsze się robi portret człowieka a później zdjęcie lasu czy jak? Jakie ustawienia multiekspozycji w aparacie wybrać?

    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 02-02-2018 o 19:35
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    W czasach analogowych wystarczyło mieć odpowiedni aparat (np. Canon A1) i przełożyć jedną wajhę. I tyle.

    Dziś jest to na tyle upierdliwe, że chyba już wygodniej złożyć to o czym mówisz (dwie klatki odległe w czasie) w programie z pojedynczych klatek, niż od razu w body. Inną sprawą jest, jak chcesz wykonać multiekspozycję w serii (np. poszczególne fazy fikołka) - wtedy multiekspozycja się przydaje. Ale robienie tej zbanalizowanej sztuczki z portretem, a potem lasem na tej samej klatce to ja bym sobie odpuścił.

    Ale jeśli się upierasz - to normalnie: odnajdujesz w body menu 'wielokrotna ekspozycja', gdzie masz do ustawienia ze 4 rzeczy: czy w serii (to znaczy nie wyłączy się ta opcja po 1 wielokrotnej klatce) czy pojedynczo, ile zdjęć na 1 klatce, i automatyczne wzmocnienie (trzeba wypraktykować jakie masz warunki oświetleniowe).

    I to w zasadzie wszystko.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    To jak zrobić to w aparacie to wiem. Tylko nie wiedziałem jakie wzmocnienie ma być i które zdjęcie się robi jako pierwsze. Ma to w ogóle znaczenie?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4

    Domyślnie

    Acha. No ja to robiłem ze wzmocnieniem włączonym (przy tym fikołku), ale to były trzy klatki w identycznych warunkach oświetleniowych.

    Ty musisz wypraktykować, że jak np. portret masz jasny, a las ciemny to może być tak, że wzmocnienie ON będzie się sprawdzać lepiej, a jak odwrotnie, to gorzej - taki przykłąd, to niekoniecznie musi być prawda. Dlatego parę prób powinno rozwiać wątpliwości, ale to trzeba po prostu zobaczyć.

    Co do tego, które zdjęćie jest pierwsze - to akurat proste. Zdjęćie pierwsze jest to pierwsze.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Dobra, wybiorę się na spacer kiedyś z kimś i się pobawię... gorzej jak po całym spacerze robienia zdjęć (i kasowania nieudanych) się mnie zapyta gdzie są zdjęcia

    Dzięki bombel
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    Masz na mysli zdjecie, na ktorym sylwetka jest wypelniona lasem? Jesli tak to zdjecie wykonane tylko kamera (po wlaczonej multiexpozycji) nie bedzie bardzo dobre. Nalezy uzyc PS. Kolejnosc wykonania zdjec nie ma znaczenia. Duzym ulatwieniem jest spokojne tlo sylwetki fotografowanej osoby, gdyz bedziesz ja musial na bialym tle miec (wyciac z reszty zdjecia- brak mi polskiego slowa- "freistellen"). Po wpisanui do Google "double exposure" bedziesz mial tutoriali na ok 2 lata.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    gorzej jak po całym spacerze robienia zdjęć (i kasowania nieudanych) się mnie zapyta gdzie są zdjęcia

    TO normalnie, powiesz, że zapomniałeś założyć film i sprawa załatwiona.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Masz na mysli zdjecie, na ktorym sylwetka jest wypelniona lasem? Jesli tak to zdjecie wykonane tylko kamera (po wlaczonej multiexpozycji) nie bedzie bardzo dobre. Nalezy uzyc PS. Kolejnosc wykonania zdjec nie ma znaczenia. Duzym ulatwieniem jest spokojne tlo sylwetki fotografowanej osoby, gdyz bedziesz ja musial na bialym tle miec (wyciac z reszty zdjecia- brak mi polskiego slowa- "freistellen"). Po wpisanui do Google "double exposure" bedziesz mial tutoriali na ok 2 lata.
    Czyli jednak PS... myślałem, że się będę chwalił pro sprzętem u znajomych


    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    TO normalnie, powiesz, że zapomniałeś założyć film i sprawa załatwiona.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9

    Domyślnie

    Mówiłem Ci na początku, że najlepiej to złożyć z dwóch klatek. Po pierwsze masz możliwości manipulacji o jakich nawet zamarzyć nei możesz normalnieprzy kombinowaniu z samym body: tryby przenikania, różna przeźroczystość, przesunięcia obu layerów względem siebie tak, żeby lepiej pasowało, a przede wszystkim możliwość kombinowania z wieloma różnymi layerami: jeden portret, ale wiele lasów...

    RObienie tego samym body jest z jednej strony upierdliwe, z drugiej masz bardzo, ale to bardzo ograniczone możliwości twórcze czy kreatywne, by tak rzec...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Ale przecież jemu chodzi o spacer do lasu z dziewczyną
    A wy mu tu o zdjęciach w PS.
    Ekspozycja musi być, to trudne i wiele prób potrzeba.
    Ergo w lesie z koleżanką będzie dłużej niż gdyby zrobił dwie szybkie fotki a potem PS
    Się dziewcze będzie pytać ile jeszcze to będzie tłumaczył, że koledzy z forum mu doradzili
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Startrails multiekspozycja
    By cris14 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 21:02
  2. Multiekspozycja MF-26 i korekta ekspozycji
    By mancur in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 23:59
  3. multiekspozycja w D90
    By zakwas in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2010, 20:44
  4. multiekspozycja
    By M.Szabelski in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2007, 09:43
  5. S3 Pro - multiekspozycja - co robię nie tak?
    By FacetFS3Pro in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-09-2006, 22:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •