Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Teoria Strun

  1. #11

    Domyślnie

    poniekąd, tak to właśnie widzę

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -zahir- Zobacz posta
    dzięki bombel za tip, mam nadzieję że się kiedyś przyda...
    Za wiele to Ci kolega tak ku prawdzie nie powiedział... Ale robienie planetek to żadna tajemnica, na necie przepisy można znaleźć. Ja stosuje taki mniej więcej dla PS CS3: Bierzemy fotkę, otwieramy w ps. Menu Obraz, klikamy w Powiel, i mamy kopie foty. Przechodzimy do kopii; Menu Obraz - obróć obszar roboczy i klikamy w odbij obszar roboczy w poziomie. Dalej na kopii; Menu Zaznacz - zaznacz wszystko i kopiujemy do schowka. Przechodzimy do oryginału; Menu obraz - rozmiar obszaru roboczego i powiększamy obszar roboczy z prawej stron. Wklejamy następnie naszą kopie ze schowka. Następnie Menu Warstwa - złącz widoczne. Następnie klikamy Menu Obraz - rozmiar obrazu i robimy z tego kwadrat, czyli dopasowujemy szerokość do wysokości. Następnie Menu Obraz - obróć obszar roboczy o 180 stopni. Następnie wchodzimy w Menu Filtr - Zniekształcenia - Współrzędne biegunowe i zaznaczamy opcję Kartezjańskie na biegunowe.
    Dla lepszego "szwa" można zmniejszyć obraz o dwa piksele na etapie robienia kwadratu
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Za wiele to Ci kolega tak ku prawdzie nie powiedział... Ale robienie planetek to żadna tajemnica, na necie przepisy można znaleźć. Ja stosuje taki mniej więcej dla PS CS3: Bierzemy fotkę, otwieramy w ps. Menu Obraz, klikamy w Powiel, i mamy kopie foty. Przechodzimy do kopii; Menu Obraz - obróć obszar roboczy i klikamy w odbij obszar roboczy w poziomie. Dalej na kopii; Menu Zaznacz - zaznacz wszystko i kopiujemy do schowka. Przechodzimy do oryginału; Menu obraz - rozmiar obszaru roboczego i powiększamy obszar roboczy z prawej stron. Wklejamy następnie naszą kopie ze schowka. Następnie Menu Warstwa - złącz widoczne. Następnie klikamy Menu Obraz - rozmiar obrazu i robimy z tego kwadrat, czyli dopasowujemy szerokość do wysokości. Następnie Menu Obraz - obróć obszar roboczy o 180 stopni. Następnie wchodzimy w Menu Filtr - Zniekształcenia - Współrzędne biegunowe i zaznaczamy opcję Kartezjańskie na biegunowe.
    Dla lepszego "szwa" można zmniejszyć obraz o dwa piksele na etapie robienia kwadratu



    W życiu bym nie pomyślał, że to takie skomplikowane, w życiu!

    Ja robię tak:

    1. Jak chcę mieć szew niewidoczny, to robię lewą i prawą krawędź identyczną - kto tam jak sobie uważa, mogą być offsety, może być duplikowanie warstwy z lustrem, mogę być maski, obojetne, co lepiej pasuje i którą metodę bardziej się lubi;

    2. Potem robię tak: Filter > Distort > Polar Coordinates.



    I jest. Potem to można zmniejszać, zwiększać, zmieniać proporcje - wiadomo, jak komu pasuje.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta


    W życiu bym nie pomyślał, że to takie skomplikowane, w życiu!

    Ja robię tak:

    1. Jak chcę mieć szew niewidoczny, to robię lewą i prawą krawędź identyczną - kto tam jak sobie uważa, mogą być offsety, może być duplikowanie warstwy z lustrem, mogę być maski, obojetne, co lepiej pasuje i którą metodę bardziej się lubi;
    2. Potem robię tak: Filter > Distort > Polar Coordinates.



    I jest. Potem to można zmniejszać, zwiększać, zmieniać proporcje - wiadomo, jak komu pasuje.
    Chyba nie przeczytałeś tego co napisałem skoro uważasz to za skomplikowane... Teraz rozpisz sobie to wszystko co robisz swoim sposobem, krok po kroku... pewnie się lekko dłuższe to zrobi, nie napisze że skomplikowane bo to są pierdoły na poziomie przedszkola
    Różne są ścieżki dojścia do celu, ale Ty jako biegły w pisaniu powinieneś to wiedzieć
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  5. #15

    Domyślnie

    E nie, chyba jednak przeczytałem. A ponieważ z powodu sakramenckiego skomplikowania zgubiłem się przed połową o co chodzi, napisałem - jako biegły jak sam piszesz - jak ja to robię.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -zahir- Zobacz posta
    dzięki @notdot to mój debiut w tym dziale i bardzo mi się spodobał rytm i powtarzalność ale trudno się nie zgodzić, że mocniejszy albo nawet jakikolwiek akcent by się przydał - albo podniesienie rytmu i powtarzalności do kawadratu (albo i okręgu)
    Nie twierdzę, że debiut nieudany, albo, że rytm i powtarzalność nie są fajne, ale wiesz, trochę monotonią zaleciało. I jeszcze raz powtórzę - dla mnie i według mnie.
    Więc nie załamuj się i rób tak dalej
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    E nie, chyba jednak przeczytałem. A ponieważ z powodu sakramenckiego skomplikowania zgubiłem się przed połową o co chodzi, napisałem - jako biegły jak sam piszesz - jak ja to robię.
    Czyli nie przeczytałeś ze zrozumieniem... Mam przypuszczenie graniczące z pewnością że twój sposób jest nie mniej "skomplikowany" po rozłożeniu go na czynniki pierwsze... Jak uważasz że nie, to może zamiast pisać pierdoły sprawdzimy to w jakimś kafe wątku w praktyce? Bo tu śmiecić koledze więcej nie wypada. Mam nadzieję ze mi wybaczy za ten przydługi OT
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  8. #18

    Domyślnie

    Tak tak, oczywiście...

    Nie czytałem.

    Więcej kroków.

    Bardzo więcej skomplikowanie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #19

    Domyślnie

    Dzięki panowie za wszystkie cenne rady i podpowiedzi


    klik

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0133a.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	1,10 MB
ID:	4359

  10. #20

    Domyślnie

    Fajne, taki portal się zrobił, wejście w inny wymiar
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] teoria falowa swiatla
    By akustyk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 21:47
  2. Teoria barwy - wykłady dla nikoniarzy
    By admin in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 13:53
  3. Teoria fotograficzna- optyka,działanie . . .
    By Michaelg in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-09-2010, 17:58
  4. Nośność statywów Benro teoria a rzeczywistość
    By okon in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 23:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •