Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    Mam dokładnie taką samą- używam czasem na spacerze nie zawsze chce mi się brać tamrona 90 2.8 to używam jej z 50 1.4G efekty są baaaaarzo zadowalające.

    Śmiało ją kupuj- ale tylko +10, reszta zbędna jak chwycisz zajawkę to bedziesz myślał nad obiektywem dedykowanym.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #22

    Domyślnie

    A jakie jest Wasze zdanie na temat pierścieni pośrednich bez przeniesienia napędu? Takie cuda można nabyć ma allegro za 24 zł. Warto inwestować w tego typu urządzenia jako wstęp do przygody z makro?

  3. #23

    Domyślnie

    Warto ! odpadają wszelkie zniekształcenia dodawane przez soczewkę...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez normo Zobacz posta
    Warto ! odpadają wszelkie zniekształcenia dodawane przez soczewkę...
    Tylko sterowanie przysłoną w N18-105 trudne, delikatnie mówiąc.
    Gdyby soczewka za 10 zł dawala dobry efekt kto by kupował Raynoxa za 250 czy szkła makro?
    Do zabawy z pierścieniem lepszy byłby jakiś m42 ze sterowaniem przysłona. Ale nie będzie pomiaru światła z d3x00.

  5. #25

    Domyślnie

    Jest jeszcze metoda polegająca na odwrotnym mocowaniu obiektywu. I tutaj moje kolejne pytanie.
    Czy lepszy efekt uzyskam mocując odwrotnie obiektyw N18-105 dla którego potrzebuję pierścień o średnicy 67mm, czy N35 1.8G z pierścieniem 52mm?
    I czy wówczas dodatkowo stosuje się także pierścienie pośrednie, czy sam pierścień odwrotnego mocowania załatwia sprawę?

  6. #26

    Domyślnie

    35 DX będzie wygodniejsza, o tyle, że nie będziesz walczył z zoomem. Ostrość będzie tylko w jednej, stałej odległości od obiektywu, coś obejmiesz, czegoś nie. Popychacz pierścienia przysłony trzeba czymś blokować, co nie jest takie znowu proste i wygodne. Pomiaru światła z d3x00 nie będzie, więc parametry ekspozycji trzeba ustawić na oko. Pierścienie można, ale z tego co pamiętam odwrócony N35 ma skalę ok.1:1 (musiałbym sprawdzić) więc tylko, jeśli potrzebujesz większej. No i pierścienie "zabierają" światło, albo robi się b. mała głębia ostrości bo otwierasz przysłonę, albo potrzebna jest lampa, albo ograniczasz się do b.jasnego dnia, co i tak nie zawsze wystarczy.
    Podsumowując, da się, ale komfort żaden i zastosowanie ograniczone.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Mam dokładnie taką samą- używam czasem na spacerze nie zawsze chce mi się brać tamrona 90 2.8 to używam jej z 50 1.4G efekty są baaaaarzo zadowalające.

    Śmiało ją kupuj- ale tylko +10, reszta zbędna jak chwycisz zajawkę to bedziesz myślał nad obiektywem dedykowanym.
    Wielkie dzięki, tak zrobię. Pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Tylko nie oczekuj świetnej jakości zdjęć po plastikowej soczewce za 23 zł.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Tylko nie oczekuj świetnej jakości zdjęć po plastikowej soczewce za 23 zł.
    Soczewka jest szklana. Jakość obrazka fakt- nie jest taka jak z tamrona 90 2.8, ale trudno powiedzieć o niej coś złego. Zdjęcie pstryknięte na szybko z 50 1.4G ostrzone coś na 2.5m f/5,6:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TOM_9588.JPG
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	11,38 MB
ID:	5309
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  10. #30

    Domyślnie

    A gdzie tu jest ostrość?
    Ok. Napisali, że szkło optyczne. Brawo Chiny. Kiedyś widziałem takie, o ile pamiętam, z plexi (coś jak np. lupy w marketach).

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D3300 - sposób na makro
    By emilus143 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-02-2018, 21:23
  2. Obiketyw do D3300, Makro + szeroki
    By Dragonowy in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 15:19
  3. Tanie makro z 18-55?
    By Jego Nielitościwość in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-10-2016, 08:23
  4. Tanie makro do d7100
    By buggie in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 11:50
  5. Najostrzejsze tanie makro...
    By nickt in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 03-02-2010, 17:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •