Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Sklep z oryginalnymi kartami pamięci.

    Będąc uczulonym na zalew podrobionych kart pemięci, staram się ostrożnie wybierać sprzedawcę. Patrzę czy ma firmę, ile miesięcy gwarancji, czy sprzedaje cały czas elektronikę (a nie np buty czy części samochodowe). Zakup bezproblemowy, faktura jest, gwarancja 60 miesięcy.

    Mimo wszystko kupiłem kartę pamięci 64GB, która mi popsuła 90% zdjęć i filmów. Po włożeniu do komputera i przejrzeniu odpowiednim programem okazało się, że ma 32GB i producent nierozpoznany. Prędkość zapisu deklarowana oczywiście ponad 40MB/s a rzeczywista 10MB/s. Blister idealny, wszelkie napisy i hologramy są.

    Kupiłem też pendriva 16GB, aby dołączyć do kluczy samochodowych i pod ręką mieć różne dokumenty, zdjęcia itd. Prędkość zapisu 1MB/s i pojemność nieznana bo w połowie pojemności wszystko stoi w miejscu.

    Poniosłem spore straty, bo nie pojadę znowu w to samo miejsce, aby powtórzyć sesję, ale może zabezpieczę się na przyszłość.

    Ktoś może polecić dostawcę, który bierze towar od producenta a nie z jakiegoś aliexpress?
    Pozdrawiam, Nubius

  2. #2

    Domyślnie

    Najciemniej pod latarnią: cyfrowe.pl (właściciel forum).
    FF (Fuji + Fuji)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nubius Zobacz posta
    Ktoś może polecić dostawcę, który bierze towar od producenta a nie z jakiegoś aliexpress?
    https://sandisk-store.pl/

  4. #4

    Domyślnie

    Ja korzystam ze sklepów typowo komputerowych i jak do tej pory nie trafiłem na podróbki... XKOM, Caminio (Balta).

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Przy okazji mam pytanie o rozmiar fizyczny karty. Czy są jakieś przeciwwskazania jeśli chodzi o używanie micro SD+adapter versus zwykły rozmiar SD?

    Bo w cyfrowe.pl jest np:

    1. Sandisk microSDXC 64 GB ULTRA 80MB/s C10 UHS-I za 125zł
    2. Sandisk microSDHC 64 GB ULTRA 100MB/s C10, A1 za 119zł
    3. Sandisk SDXC 64 GB ULTRA 48MB/s C10 UHS-I za 119zł (duży rozmiar SD)

    Pierwsza karta nie ma A1 ale ma UHS-I i kosztuje 125zł i jest wolniejsza od drugiej, która ma A1 (cokolwiek to jest) i w dodatku ma prędkość odczytu 100MB/s. Dodatkowo pojawia się trzecie karta, która kosztuje podobnie i w ogóle ma parametry o połowę niższe, bo ok 48MB/s odczyt. No żesz kurza morda, czy nie mogą sięzdecydować i robić jakoś mniej opcji. O co chodzi z tym, że karta szybsza jest tańsza od wolniejszej? A z kolei dwa razy wolniejsza jest w cenie najszybszej?

    A dlaczego podają prędkośc odczytu? Mi się wydaje, że nieważna jest prędkość odczytu, bo liczy się to jak szybko karta zapisze dane z aparatu. Więc jakie są prędkości zapisu tych kart?

    Wiem, że do kręcenia filmów na Nikonie D3200 każda da radę, ale chciałem się przy okazji poduczyć o co w tym chodzi.
    Pozdrawiam, Nubius

  6. #6

    Domyślnie

    Czy twój aparat ma w instrukcji wymienione karty microSD jako kompatybilne? A czy ta karta, która popsuła ci 90% zdjęć to była SD czy micro? Chcesz eksperymentować z micro?
    Poczytaj na forum wątki o kartach, użytkownicy opisywali swoje problemy z microSD. Ale może Tobie się uda
    https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...ds?lang=pl_PL#
    Generalnie im karta jest szybsza, tym lepiej, w sensie większy komfort np. zgrywania zdjęć. Zdjęcia da się oczywiście robić na wolniejszych, najlepsze są Sandisk SDHC ... GB EXTREME PRO 95MB/s. Pytanie czy potrzebna jest najlepsza, wolniejsze też spokojnie wystarczą.

  7. #7

    Domyślnie

    Aparat spokojnie robi na micro SD. mam teraz kilka po 8GB i nawet filmów nie tnie. Ale jak kupuję kartę to wolę już kupić szybszą, pod inny przyszły aparat (GH4). Problem z moją kartą był ten, że była nieoryginalna, powyżej opisałem wszystko. Myślałem o micro SD bo w razie potrzeby pasuje też do telefonu, a gimbala mam kupionego pod telefon i gopro, który też jest na małe karty...
    Pozdrawiam, Nubius

  8. #8

    Domyślnie

    Falszywe karty drogich firm to sprawa rzeka.
    Ale tak jako jeden ze wskaznikow - kupowac tylko w sklepach ktore nie przyjmuja towaru z powrotem !
    To jest glowne zrodlo falszywek w pozornie uczciwych firmach.
    Po prostu sie wymienia karty prawdziwe na falszywe a sklep je radosnie dalej sprzedaje, jako prawdziwe !
    Znalezienie takiego sklepu w Polsce moze byc awykonalne !
    [awykonalne - cytat]

  9. #9

    Domyślnie

    Akurat karty pamięci to temat łatwy do podrabiania. W sensie, że jest wielu chętnych do tego procederu i jeszcze więcej do dystrybucji tego szmelcu.

    Ja mam swoją ulubioną firmę i korzystam z ich wyrobów, od kiedy zmieniłem SM Olympusa na CF i później SD. Tyle, że zaopatruję się w jednym pewnym sklepie i od prawie 20-stu lat nie miałem z tym żadnego problemu.

    W Polsce też jest sklep firmowy SanDisk i nie wyobrażam sobie, żeby mieli w ofercie jakieś podróbki. Owszem, może być trochę drożej, ale w mojej opinii święty spokój jest bezcenny.

  10. #10

    Domyślnie

    Nikt nie ma oficjalnie podrobek - dlatego sa i sie sprzedaja :^))
    A potem padaja i leza.


    Olympus SM - cholera juz o nich calkowicie zapomnialem. Ale byly i mialem ...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nubius Zobacz posta

    A dlaczego podają prędkośc odczytu? Mi się wydaje, że nieważna jest prędkość odczytu, bo liczy się to jak szybko karta zapisze dane z aparatu. Więc jakie są prędkości zapisu tych kart?

    .
    O to pytaj sprzedawce czemu podaje czesciowe dane !!??
    Moze, zeby LEPIEJ WYGLADALO - takie typowy maly niewinny falszyk
    Powinno byc tak :
    "Up to 40MB/s write speeds for faster shot-to-shot performance and up to 90 MB/s read speeds for faster transfer"
    A dotyczy karty :
    SanDisk 64GB Extreme SDXC UHS-I/U3 Class 10 Memory Card, Speed Up to 90MB/s
    i sie zgadza - do 90MB/s - zapis 40MB/s jest do 90MB/s
    Ostatnio edytowane przez Nikomat ; 21-02-2018 o 06:19

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Epson PX720WD z oryginalnymi tuszami i alternatywa
    By Jeremmy in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2017, 21:58
  2. d7000 problem z kartami SD
    By prosiakt in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 08:43
  3. Problem z kartami pamieci po uzyciu w d300s
    By ogorTG in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 21:10
  4. d200 problem z kartami pamięci
    By grzerx in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2010, 07:42
  5. D3x problem z kartami Pretec
    By admin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 22:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •