Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nubius Zobacz posta
    Aparat spokojnie robi na micro SD. mam teraz kilka po 8GB i nawet filmów nie tnie. Ale jak kupuję kartę to wolę już kupić szybszą, pod inny przyszły aparat (GH4). Problem z moją kartą był ten, że była nieoryginalna, powyżej opisałem wszystko. Myślałem o micro SD bo w razie potrzeby pasuje też do telefonu, a gimbala mam kupionego pod telefon i gopro, który też jest na małe karty...
    Nie chcę się zagłębiać w temat technicznie, bo za bardzo się tym nie interesowałem, po prostu do aparatu są karty zwykłe, i takie kupiłem. Możesz kupić nawet super-extra szybką kartę micro, tyle, że Twój aparat jej nie obsłuży, bo będzie nie kompatybilna. Transfery mogą być drastycznie inne. Używanie microSD to proszenie się o kłopoty, ale co tam, najwyraźniej każdy musi przekonać się na swoim przykładzie. Próbuj. W każdym razie, jak pojawią się dziwne problemy z zapisem czy odczytem zdjęć, nie musisz pytać na forum o przyczynę.

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja po paru wpadkach sandisk z awariami, który jest tak bardzo popularny u nas i po informacjach jak dużo jest podróbek kupuje od dawna brązowe kingstony, ciut taniej, szybkość ta sam, zero problemów w nikonach, nie ma podróbek, zakup tylko z opakowaniu oryginalnym, nigdy nie kupię kart luzem i to jeszcze sandisk.
    Do aparatu tylko SD ze względu na to że przy intensywnej pracy zapisu/odczytu lepiej odprowadzają ciepło i ogólnie są trwalsze fizycznie.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Falszywe karty drogich firm to sprawa rzeka.
    Ale tak jako jeden ze wskaznikow - kupowac tylko w sklepach ktore nie przyjmuja towaru z powrotem !
    To jest glowne zrodlo falszywek w pozornie uczciwych firmach.
    Po prostu sie wymienia karty prawdziwe na falszywe a sklep je radosnie dalej sprzedaje, jako prawdziwe !
    Znalezienie takiego sklepu w Polsce moze byc awykonalne !
    [awykonalne - cytat]
    Często kupuje w sklepie, który przyjmuje zwroty, ciężko znaleźć sklep, który nie przyjmuje zwrotu, bo to niezgodne z prawem
    Nigdy jeszcze mi się nie trafiło, żebym dostał kartę rozpakowaną, bo jak wiadomo, może właśnie po to karty nie są sprzedawane w kartonikach, które można rozpakować i zapakować.
    Ostatnio edytowane przez Mane ; 21-02-2018 o 16:15

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Epson PX720WD z oryginalnymi tuszami i alternatywa
    By Jeremmy in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2017, 21:58
  2. d7000 problem z kartami SD
    By prosiakt in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 08:43
  3. Problem z kartami pamieci po uzyciu w d300s
    By ogorTG in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 21:10
  4. d200 problem z kartami pamięci
    By grzerx in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2010, 07:42
  5. D3x problem z kartami Pretec
    By admin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 22:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •