Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Question Flashair wireless sd-card

    Czy ktoś miał okazję bawić się takim gadżecikiem lub jemu podobnym ?

    http://www.toshiba-memory.com/cms/en...-card-W04.html
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #2

    Domyślnie

    Tak. Oryginałem, czyli Eye-Fi - powolne, bardzo słaby zasięg i trawi baterię aparatu jak diabli, przy czym EyeFi jest wspierane przez soft aparatów, a karty Toshiby już nie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Ja swego czasu rozważałem zakup takiej karty, ale im więcej czytałem o nich i wgłębiałem się w temat, tym bardziej skłaniało mnie to wszystko ku odstąpienia od zamiaru. Ostatecznie nie kupiłem.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Chciałbym napisać trochę o wyżej wymienionej karcie. Pierwsza moja bezprzewodowa (wifi) karta pamięci to EYE-FI. Działało to mniej więcej tak: odpalasz program, konfigurujesz, ustalasz folder na komputerze gdzie mają frunąć zdjęcia i cykasz - wszystko przesyła w locie. Niestety, EYE-FI przestało działać bo przestali wspierać moją kartę i program po przekonfigurowaniu przestał działać. Wnerwiony na producenta postanowiłem zakupić produkt konkurencji - Toshiba FlashAir. No, to 8 dych poszło w błoto, ponieważ szybciej jest wyjąć kartę z aparata i zgrać wszystko na komputer. Za każdym razem musisz rozłączać sieć, łączyć się z aparatem, przejść przeglądarką pod adres karty i każde zdjęcie osobno otwierać i kopiować na kompa(!). Kupta sobie lepiej jaką butelkę albo sukieniunię (co kto woli) i kopiujta z karty.

  5. #5

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać: to był Eye-Fi SanDisk.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam kartę ToshibaFlashAir™ W-02. Po skonfigurowaniu karty (http://www.toshiba-memory.com/cms/pl...y-sd/FlashAir/) i smartphone (dedykowana aplikacja: https://play.google.com/store/apps/d...droid.FlashAir), po przestawieniu czasu wyświetlania MENU na 1 minutę w moim D7100 (MENU/menu ustawień osobistych/zegary;blokady/czas czuwania; np.1m). Przestawienie czasu jest konieczne, a to z powodu iż aparat w chwilę po zrobieniu zdjęcia odłącza jej zasilanie i karta niezdąża się połączyć z telefonem. Dodam jeszcze że karta ma zasilanie przez tą ustawioną (w moim przypadku) 1minute, gdy w aparacie wyświetlane jest na wyświetlaczu MENU (tego akurat nie rozumiem). Kartę używam do natychmiastowego udostępniania zdjęć/przesyłaniu na email itp. Do zgrywania na komputer oczywiście wygodniej jest wsadzić kartę bezpośrednio do czytnika. Może ktoś ma inne spostrzeżenia lub zastosowanie FlashAir™ W-02 chętnie się zapoznam.

  7. #7

    Domyślnie

    Do kopiowania zdjęć lepsze chyba będzie rozwiązanie Nikona (WU-1a/b) albo router WiFi (z OpenWRT) i qDSLRDashboard (lub podobne rozwiązania, na Windowsa jest jeszcze np. digiCamControl)
    Jedyny minus to oba rozwiązania wymagają urządzenia na zewnątrz aparatu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Do kopiowania zdjęć lepsze chyba będzie rozwiązanie Nikona (WU-1a/b) albo router WiFi (z OpenWRT) i qDSLRDashboard (lub podobne rozwiązania, na Windowsa jest jeszcze np. digiCamControl)
    Jedyny minus to oba rozwiązania wymagają urządzenia na zewnątrz aparatu.
    Mam juz pare lat karte Eye-fi 16GB. Uzywam do dzis jako druga w D610 do podgladu JPG. Niestety stracila wsparcie i instalacja na nowych urzadzeniach jest niemozliwa. Dlatego trzymam do dzis starego Ipada Retina, na ktorym apka dziala
    Kupilem ostatnio pilot XSories, ktory z czystym sumieniem polecam. Jezeli nikomu nie przeszkadza gabaryt to brac w ciemno. Ma wszystko czego potrzebuje i dziala bardzo szybko w porownaniu do kart wifi. Mam nadzieje ze nie straci wsparcia i bedzie dlugo sluzyl.
    Nikon D80, Sigma DC 17-70mm 1:2.8-4.5

  9. #9

    Domyślnie

    Mam flashair- w04 16GB i działa mi to z Fuji S5 Pro. Najlepiej działa z tabletem i dedykowanym programem. Kolejne zdjęcia trzeba odświeżać. Na PC, podgląd w przeglądarce. Można zalogować w Keenai (został mi po Eye-fi), np. jako kolejną kartę i będzie ściągać pliki zdjęć do folderu automatycznie, gdy karta zostanie rozpoznana w systemie.
    Zasięg nie jest za wysoki, może to wina napięcia w puszce, bo wpięta w czytnik pokazuje pełny zasięg.

Podobne wątki

  1. Toshiba flashair i Nikon d800
    By kiray in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 12:02
  2. wireless transmitter do D700
    By Koliber44 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-12-2012, 15:54
  3. pilot wireless viewfinder
    By furtian in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 10:19
  4. Nikon WT-4 wireless transmitter
    By blackfox_fm in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-11-2010, 14:54
  5. S3Pro + SB-80DX wireless
    By goblinos in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 09:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •