Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Czy można cofnąć licznik D800?

    Jak w tytule, ponieważ przymierzam się do zakupu i różne cuda już widziałem. Jaki jest, od strony technicznej, sposób na obróbkę plików słabszym komputerem? Kompresja RAW-ów z poziomu puszki? Czy zakup D610 : )?

  2. #2

    Domyślnie

    800 nie ma możliwości kompresji na małe RAW’y to jest minus troszkę


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrPetro Zobacz posta
    800 nie ma możliwości kompresji na małe RAW’y to jest minus troszkę
    Mówimy o kompresji (zmianie wielkości pliku w KB) czy zmianie rozdzielczości?

    To pierwsze nie wpływa pozytywnie na obróbkę na słabym komputerze (wręcz przeciwnie!).
    A rozdzielczość można zmieniać podczas konwersji do DNG w Adobe DNG Converterze.
    FF (Fuji + Fuji)

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie, jaka to ma być kompresja? Bo D800 zapisuje NEFy skompresowane bezstratnie i stratnie. Pliki są mniejsze, ale bezstratne wolniej się otwieraja na kompie, bo algorytm musi być odwracany.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam do dyspozycji Core2 duo i 4 gb pamięci. A te stratne jak się mają do bezstratnych, jeśli chodzi o jakość? Jest jakaś zauważalna różnica?
    Ostatnio edytowane przez snake ; 25-01-2018 o 15:10

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snake Zobacz posta
    Jak w tytule, ponieważ przymierzam się do zakupu i różne cuda już widziałem. Jaki jest, od strony technicznej, sposób na obróbkę plików słabszym komputerem? Kompresja RAW-ów z poziomu puszki? Czy zakup D610 : )?
    Patrząc na ebay to można cofać licznik w D800, tak samo jak w D700 i D3, innych FF nikona chyba się nie da.

    Ciekaw jestem jak wygląda takie oszustwo, za kręcenie licznika w samochodach teraz jest 5 lat

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Patrząc na ebay to można cofać licznik w D800, tak samo jak w D700 i D3, innych FF nikona chyba się nie da.

    Ciekaw jestem jak wygląda takie oszustwo, za kręcenie licznika w samochodach teraz jest 5 lat
    Da się ponoć w D4. Było nawet poruszane na forum.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snake Zobacz posta
    Mam do dyspozycji Core2 duo i 4 gb pamięci. A te stratne jak się mają do bezstratnych, jeśli chodzi o jakość? Jest jakaś zauważalna różnica?
    W wielu przypadkach stratny nef może zawierać artefakty i prowadzić do znacznie szybszego pojawiania się takowych w przypadku obróbki. Można sobie o tym poczytać tutaj: https://photographylife.com/compress...compressed-raw

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snake Zobacz posta
    Mam do dyspozycji Core2 duo i 4 gb pamięci.
    Cudów nie zdziałasz, na takim samym sprzęcie (Macbook unibody mid 2011) w C1 Pro ledwo obrabiam RAF-y z 16 Mpix matrycy Fuji. Jest w miarę komfortowo, o ile nie przyjdzie mi do głowy obróbka lokalna. Na szczęście tylko sporadycznie, to laptop na wyjazdy wakacyjne.
    Załadowałem z ciekawości przykładowego nefa z D800 i sprzęt zamuliło. Być może dołożenie ramu trochę by pomogło, ale nie robiłbym sobie za dużych nadziei...
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #10

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za porady, czułem, że będą schody : ). Chyba jednak rozsądniej będzie kupić D601, chociaż tu też pewnie szału nie będzie ; ).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 08:57
  2. Czy można wyzerować licznik zdjeć??
    By Grendel038 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 13:44
  3. cofnac sepie...
    By mack87 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-03-2009, 01:40
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-05-2005, 19:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •