Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Strix to był pierwszy taki pomysł ale Palit ma chłodzenie wydajniejsze i cichsze obecnie, evga też całkiem dobre, MSI Gaming X zmajstrowali też cichsze, nie siedzę w tym ale jak robiono testy szumu na wiedźminie to palit i chyba zotac wypadały najlepiej.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 02-02-2018 o 12:33

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Nie neguję, że Twoja karta jest bardzo cicha. Tylko po prostu przy Palit KalmX +120mm stosunek hałas/temp. jest jeszcze lepszy. Sam mam XFX RX460 4GB pasywny + wentylator 92mm be quiet i karta jest niesłyszalna, a po kilku dniach kopania krypto w lipcowe upały miałem szczytową temperaturę w południe 54 stopnie celsjusza. Teraz jak grałem w Crysis (włączone SSAA, obciążenie GPU dosyć stabilnie przy 100%) to temp. były na ~50 stopniach przy dłuższej grze. Po prostu karta pasywna z wentylatorem da lepszy stosunek hałas/temp. od karty aktywnej z najlepszym stosunkiem hałas/temp.. Dodatkowo jak mi zacznie kiedyś ten wentylator terkotać, to wymiana = 5 minut roboty i brak problemów z zakupem fabrycznie nowego wentylatora w niskiej cenie. Dodatkowo teraz w IDLE, po kilkunastu godzinach od włączenia PC, mam temperaturę na rdzeniu GPU 27 stopni Celsjusza.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 02-02-2018 o 13:57

  3. #13

    Domyślnie

    Ale Strix to nie jest karta aktywna, w 99% czasu włączenia komputera wiatraki się nie kręcą w ogóle
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Większość firm robi takie chłodzenie pasywno/aktywne, strix to był pierwszy taki pomysł dość dawno temu już.

  5. #15
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #16

    Domyślnie

    Ostatnio wymieniłem kartę 1060/6 na 1050/2 (i tak nie grałem, a w kieszeni został tysiąc zł) i takie refleksje:

    - wspomaganie LR czy procesów obliczeniowych (konwersja video) w zasadzie bez zmian
    - przy graniu naturalnie na tych samych ustawieniach różnica jest w fps, ale wystarczy zejść z ustawieniami np. wygładzanie słabsze o połowę (co akurat w przypadku rozdzielczości QHD jest praktycznie niewidoczne) i już się robi to samo.

    Jedyna gra jaką mam (Crysis 3) wciąż chodzi w 60 klatkach na sekundę przy wysokich ustawieniach i 1440p więc czego chcieć więcej. Przy obecnych cenach kart graficznych pakowanie się w droższe rozwiązania jest zupełnie niczym nieuzasadnione.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 04-02-2018 o 14:15
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #17

    Domyślnie

    Widzisz @Cichy jak się zmienia- rok temu szedłeś w zaparte, że 1060 to jedyny słuszny wybór...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Ostatnio wymieniłem kartę 1060/6 na 1050/2 (i tak nie grałem, a w kieszeni został tysiąc zł) i takie refleksje:

    - wspomaganie LR czy procesów obliczeniowych (konwersja video) w zasadzie bez zmian
    - przy graniu naturalnie na tych samych ustawieniach różnica jest w fps, ale wystarczy zejść z ustawieniami np. wygładzanie słabsze o połowę (co akurat w przypadku rozdzielczości QHD jest praktycznie niewidoczne) i już się robi to samo.

    Jedyna gra jaką mam (Crysis 3) wciąż chodzi w 60 klatkach na sekundę przy wysokich ustawieniach i 1440p więc czego chcieć więcej. Przy obecnych cenach kart graficznych pakowanie się w droższe rozwiązania jest zupełnie niczym nieuzasadnione.
    Czytam sobie opinię o 1050 TI 4GB (1 000PLN) i widzę że ludzie chwalą do zdjęć i video - sklep, również do gier ta karta się nadaje...

    Opinie:

    W połączeniu z i5 7500 i 16 GB RAM naprawdę daje radę Battlefield 1, NFS Payback na ultra bez problemu
    Super karta. W połączeniu z I3 8350k gry chodzą płynnie .
    Kartę zakupiłem do komputera na którym obrabiam wideo oraz zdjęcia, szczególnie zależało mi na mercury playback w premier, karta daje sobie świetnie radę z filmami FHD a nawet w 4K, największy boost ze strony karty jest podczas renderingu. Karta jest bardzo cicha wiatraki włączają się dopiero przy temp 65 stopni C, podczas pracy z wideo oraz zdjęciami karta pracuję bezgłośnie. Wydajność w grach jest na bardzo wysokim poziomie, przy porównaniu z moją poprzednią kartą GTX 580 1,5GB. POLECAM
    Bardzo cicha praca, przy grach bardzo ładna jakość, w wiedźmina 3 aż miło grać
    O ile komentarze prawdziwe, nie sponsorowane to spoko

    jak dla mnie, gościa który nie ma czasu grać taka karta byłaby dla mnie chyba ideałem (do fotek i renderingu video na poziomie amator ).
    Na gry nie mam czasu kompletnie, więc kupowanie 1060 6GB w obecnej cenie MSI 2 000 PLN to jakieś nieporozumienie, lepiej kupić za tego tysiaka SSD z protokołem NVMe

    I tak za 1050 Ti się obecnie przepłaca a za 1060 6 Gb to już w ogóle hehe
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #19

    Domyślnie

    Ale to jednak 1000 zł, wydaje mi się, że jeśli już dokładać to do 1060 3GB. Ja za swoją dałem 500 i też super daje radę

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Widzisz @Cichy jak się zmienia- rok temu szedłeś w zaparte, że 1060 to jedyny słuszny wybór...
    No tak, bo dałem 1200 zł wtedy za nią
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Spokojnie możesz kupić coś starszego jak nvidia 960 i nie odczujesz żadnych różnic, ewentualnie coś słabszego amd co nie nadaje się do kopania i mało kosztuje, a do Lr nawet to co masz w cpu wystarczy.
    1060 było świetna kartą, wersja 2GB była w xkom w promocji za 859zł pamiętam, wtedy kupiłem fajny wyższy model evga 960 za 490zł.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z czytnikiem kart - slotem kart w Nikonie D5000
    By Ann_Te in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 22:29
  2. Czytnik kart CF
    By Desperados in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 12:28
  3. [ Sport ] Goo-kart
    By Zorba in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2009, 21:12
  4. czytnik kart
    By MarcinJ in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-01-2006, 16:43
  5. CZYTNIK KART
    By Zbinek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 29-11-2004, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •