Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    https://www.ceneo.pl/15894461

    Sprzedaj uszkodzony z opisem uszkodzenia, może się ktoś znajdzie co potrafi naprawić, na nowa wersje raczej bym nie czekał.

  2. #22

    Domyślnie

    Tej za 1400 zł to raczej za darmo serwis polskiego dystrybutora nie skalibruje, coś mi się tak wydaje. Ta S jest jeszcze tańsza w Niemczech (na pewno jakiś czas temu tak było) i jeszcze tańsza w Azji. Te 60 zł dołożyłbym do zakupu w dobrym sklepie. Bywają oczywiście promocje, ale warto dopytać o gwarancję.

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A to oczywiste, zawsze pytać jak wygląda gwarancja czy jest w sigmie czy tylko u sprzedawcy.

  4. #24

    Domyślnie

    Aha, S17-50 startowała z sugerowaną ceną prawie 3k zł. Wątpię, żeby nowa była tańsza zaraz po wprowadzeniu.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Tej za 1400 zł to raczej za darmo serwis polskiego dystrybutora nie skalibruje, coś mi się tak wydaje. Ta S jest jeszcze tańsza w Niemczech (na pewno jakiś czas temu tak było) i jeszcze tańsza w Azji. Te 60 zł dołożyłbym do zakupu w dobrym sklepie. Bywają oczywiście promocje, ale warto dopytać o gwarancję.
    A skąd pomysł że te ciut tańsze nie mają polskiej gwarancji? Czy to miejska legenda czy ktoś faktycznie kupił w polskim sklepie obiektyw 100 zł taniej i miał kłopoty? Nie mówię o ofertach sklepów zza granicy ale tych normalnych polskich.

  6. #26

    Domyślnie

    Było tu na forum parę wątków o jednym sklepie, tylko nazwy nie pamiętam, sks, który niby miał dystrybucję PL, a okazywało się, że to UE.
    W przypadku Sigm z dystrybucji nie-PL masz wtedy 1 rok gwarancji. O darmowej kalibracji zapomnieć możesz.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Było tu na forum parę wątków o jednym sklepie, tylko nazwy nie pamiętam, sks, który niby miał dystrybucję PL, a okazywało się, że to UE.
    W przypadku Sigm z dystrybucji nie-PL masz wtedy 1 rok gwarancji. O darmowej kalibracji zapomnieć możesz.
    Sklep Eglobal czy jakoś tak ma sigmę w cenie ok 1000 zł i to jest podejrzane...ale 1399 to wg mnie normalna cena...raptem 70 zł taniej niż w cyfrowe.pl a to raptem trochę urwane z marży...Nic nadzwyczajnego

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witus83 Zobacz posta
    A skąd pomysł że te ciut tańsze nie mają polskiej gwarancji? Czy to miejska legenda czy ktoś faktycznie kupił w polskim sklepie obiektyw 100 zł taniej i miał kłopoty? Nie mówię o ofertach sklepów zza granicy ale tych normalnych polskich.
    To z doświadczenia. Sprawdź, ile tych "normalnych polskich" sklepów sprzedaje sprzęt foto sprowadzany poza oficjalną siecią dystrybucji. Nie jest to zawsze złe, pod warunkiem, że klient zna ryzyko, ale akurat w przypadku tej Sigmy nie ma jakiegokolwiek sensu taka "oszczędność", IMHO.


    Cytat Zamieszczone przez witus83 Zobacz posta
    Sklep Eglobal czy jakoś tak ma sigmę w cenie ok 1000 zł i to jest podejrzane...ale 1399 to wg mnie normalna cena...raptem 70 zł taniej niż w cyfrowe.pl a to raptem trochę urwane z marży...Nic nadzwyczajnego
    Po prostu to sprawdź.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witus83 Zobacz posta
    Sklep Eglobal czy jakoś tak ma sigmę w cenie ok 1000 zł i to jest podejrzane...ale 1399 to wg mnie normalna cena...raptem 70 zł taniej niż w cyfrowe.pl a to raptem trochę urwane z marży...Nic nadzwyczajnego
    Nie o eglobal mi chodzi. Oni mają dystrybucje na rynki azjatyckie.
    Nie, to jakiś polski był.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #30

    Domyślnie

    W eglobal nic nie jest podejrzane, gwarancję masz tylko tego sklepu, warunki zwrotu, potrącenia, masz określone na ich stronie. Plus ryzyko, że sklep zamknie swoją działalność (dla mnie nie takie duże, coś tam u nich kupiłem, dotarło). Natomiast jeśli kupisz w eglobal Sigmę, to w kwestii gwarancji na dystrybutora Sigmy w Polsce nie ma co liczyć. Próbują nawet wykpić się od realizacji światowej gwarancji Sigmy (1 rok o ile pamiętam). Według mnie mają niedozwolone zapisy w regulaminie usług gwarancyjnych (K-CONSULT ), żądają np. dowodu opłacenia cła za obiektyw z poza UE, co jest kuriozalne i mz bezprawne, ale to temat na inną dyskusję.
    Nie są to jakieś strasznie duże pieniądze, ten tysiąc zł żeby zaryzykować że obiektyw się nie zepsuje i nie będzie wymagał regulacji. Z drugiej strony dopłata ~460 zł za święty spokój na parę lat też ma jakąś wartość, każdy może sam zadecydować. Najgorzej to chyba kupić 50 zł taniej szkło, gdzie nie będzie można zrealizować gwarancji w Polsce, albo dystrybutor będzie ją ograniczał.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 24-01-2018 o 19:44

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa do 400 zł - nowa lub używana
    By dong in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-02-2015, 22:48
  2. Tokina 11-16 - nowa z UK czy używana w PL
    By klojt in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 22:03
  3. Lampa używana czy nowa?
    By daromax in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 19:51
  4. Nowa sb 600 czy używana sb 800?
    By anakin in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 12:17
  5. Lampa nowa, czy używana?
    By anakin in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 13:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •