Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie live view a wizjer

    Cześć, jakiś czas temu mignęła mi w internecie informacja, że zdjęcia lepiej robić przy pomocy wizjera, a nie wyświetlacza. Czy oprócz zwiększonego zużycia baterii podczas pracy z LV są jeszcze jakieś powody? Jestem w tej kwestii kompletnie zielona, dlatego też prosiłabym o najbardziej zrozumiałe dla amatora wytłumaczenie
    edit: pracuję na nikonie d3100, ale niedługo mam zamiar przerzucić się na coś nowszego
    Ostatnio edytowane przez t3rrorcat ; 20-01-2018 o 23:16

  2. #2

    Domyślnie

    @t3rrorcat nie wiem co tam było w tym artykule, który czytałaś, ale na podstawie moich doświadczeń mogę powiedzieć, że to pewnie chodzi o to, że fotograf tak po prostu ma. Pewnie gdybym za dzieciaka nie fotografował analogami to pewnie dziś umiałbym robić nie patrząc w wizjer. Jednak nie umiem i mimo, że mam P900 czyli wizjer jest i tak LV, jak robię zdjęcia to wyłącznie patrząc w wizjer.

  3. #3

    Domyślnie

    Wizjer w aparacie jest po to, żeby dokładnie widzieć, co się fotografuje.
    Niestety, z czasem doszło do tego, że oszczędności w projektowaniu aparatów stosowane w zasadzie przez wszystkich producentów lustrzanek, doprowadziły do stosowania wizjera-tunelika, w którym coś tam widać, ale w zasadzie nic. Ok, producent sprzedaje, tyle że nabywca musi się z tym później bujać. I takim jest między innymi Nikon D3100.

  4. #4

    Domyślnie

    W kompakcie może to wynikać z przyzwyczajenia, jednak w przypadku lustrzanki, jaką niewątpliwie jest d3100 , wystarczy spróbować zrobić zdjęcie przez wizjer, a sprawa się wyjaśnia Chyba że lubisz sobie poczekać za każdym razem parę sekund po naciśnięciu migawki na zrobienie zdjęcia, tak jak w telefonie, wtedy lv jest fajne

  5. #5

    Domyślnie

    Nie przesadzajmy z tymi paroma sekundami

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    W kompakcie może to wynikać z przyzwyczajenia, jednak w przypadku lustrzanki, jaką niewątpliwie jest d3100 , wystarczy spróbować zrobić zdjęcie przez wizjer, a sprawa się wyjaśnia Chyba że lubisz sobie poczekać za każdym razem parę sekund po naciśnięciu migawki na zrobienie zdjęcia, tak jak w telefonie, wtedy lv jest fajne
    Fakt, to też zauważyłam Zastanawiało mnie po prostu, czy ma to jakieś znaczenie jeśli chodzi o np. jakość zdjęcia, szumy itd

  7. #7

    Domyślnie

    Nie przesadzajmy z tymi paroma sekundami
    Spróbuj Ile trwa zrobienie zdjęcia lustrzanką w lv, w trochę gorszych warunkach oświetleniowych, od momentu naciśnięcia przycisku przez poszukiwanie ostrości po finalne zdjęcie. A ile to samo przez wizjer. Pomijając fakt, że z lv trudno utrzymać aparat na wyciągniętych rękach bez poruszenia. Podparcie nosem przy używaniu wizjera umożliwia utrzymania dłuższych czasów z ręki

  8. #8

    Domyślnie

    No wiem o co chodzi przecież Bardziej żartem napisałem, bo 3 sekundy to jednak kupa czasu. A co do koleżanki pytającej to najlepiej jak sobie popróbuje i będzie robiła tak jak jej będzie wygodniej. Dla mnie wizjer to podstawa z wielu powodów ale przyznam, że czasem, np. jeśli się ktoś bawi w IR to w lusterkowym wizjerze nie widać nic

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez t3rrorcat Zobacz posta
    Fakt, to też zauważyłam Zastanawiało mnie po prostu, czy ma to jakieś znaczenie jeśli chodzi o np. jakość zdjęcia, szumy itd
    Tak. Przy odrobinie wprawy, dobrej postawie i dość ciężkich obiektywach, jesteś w stanie utrzymać z ręki dłuższe czasy bez poruszenia, co bezpośrednio wpływa na jakość zdjęcia, bo umożliwia zastosowanie niższego ISO przy tej samej przysłonie, czyli generalnie mniejsze szumy. Mówię oczywiście o zdjęciach, kiedy jest ciemniej a nie używasz statywu. Dla przykładu, ostrząc uważnie przez wizjer (d7200 +0,5kg obiektyw), jestem w stanie dość regularnie utrzymać z ręki czasy 1/6s, 1/8s bez stabilizacji, co np. umożliwia fotografowanie nocą w mieście bez przekraczania ISO 1000 (lub znacznie mniej). Na wyciągniętych rękach nawet bym tego nie próbował.

    O fotografowaniu sportu, samolotów, zdjęciach seryjnych itd. nawet nie ma co wspominać przez lv.

  10. #10

    Domyślnie

    Ok, chyba już ogarniam co i jak. Dzięki!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D5600 i Live View
    By MARAS68 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2017, 13:42
  2. D3100 + 18-55 VR - różnice ostrośći: wizjer a live view
    By daroooo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 23:32
  3. Live view i mf check live view?
    By quo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 03:43
  4. Live View
    By tbogdanowicz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 11:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •