Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6 G czy G VR ?

    Temat być‡ może nie warty zawracania głowy, ale mimo to spróbuję. Kupiłem D3400 jako tzw. aparat spacerowy, bez wielkich oczekiwań„. Ku mojemu zdumieniu aparat podczas prób sprawdził‚ się™ świetnie, ale do testów wykorzystał‚em moje, porzą…dne obiektywy FX. W komplecie z aparatem jest mał‚y obiektyw 18-55 o którym w internecie pisze się™ dobrze, ale ... - w sprzedaży wystę™pują dwie wersje - ze stabilizacją… (VR) i bez. Pytanie brzmi - który wybrać‡ ? Stabilizacja świetna rzecz, ale czy do ogniskowej 55mm naprawdę™ potrzebna ? Na nic wertowanie internetu - nic nie ma na temat ewentualnego wyboru. Co są…dzicie - czy jako fotograf ze stabilną rę™ką… powinienem wybrać‡ wersję™ bez stabilizacji, czy zawsze lepsze wsparcie techniczne obiektywu w postaci stabilizacji ?
    Ostatnio edytowane przez mantoja ; 19-01-2018 o 04:10

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Różnice w cenie przy zakupie zestawu praktycznie zerowe, najlepiej bierz wersje Nikkor AF-P 18-55mm VR.
    Jeśli masz robić zakup osobno to może lepiej jakiś 18-105VR na gwarancji gdzieś z ogłoszenia ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Różnice w cenie przy zakupie zestawu praktycznie zerowe, najlepiej bierz wersje Nikkor AF-P 18-55mm VR.
    Jeśli masz robić zakup osobno to może lepiej jakiś 18-105VR na gwarancji gdzieś z ogłoszenia ?
    Dzięki za odpowiedź. Aparat kupiłem, ale mam możliwość wymiany obiektywu. Teraz mam bez stabilizacji. Wątpliwości wzięły się stąd, że ten obiektyw kitowy jest w zasadzie szerokokątny, więc nie powinien sprawiać trudności w stabilnym utrzymaniu, poza tym stabilizacja zużywa baterię i obawiam się, że może być słyszalna podczas kręcenia wideo. Nie wiem również czy można ją wyłączyć. Jestem wdzięczny za zainteresowanie wątkiem, ale obawiam się, że do końca będę miał wątpliwości, niezależnie od rozwiązania na jakie zdecyduję się.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie napisze na 100% ale chyba w menu można wyłączyć stabilizacje, ważne żeby mieć wersje obiektywu AF-P zwłaszcza jeśli chodzi o video.
    18-35 to nie jest szeroki ale masz racje przy takich ogniskowych stabilizacja nie jest konieczna ale może się przydać.

  5. #5

    Domyślnie

    Zdecydowanie AF-P do wideo. Stabilizacja też się przyda, a jeśli działa jak np. w 70-300 af-p to nie przeszkadza przy dłuższych czasach nawet bez wyłączenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zdecydowanie AF-P do wideo. Stabilizacja też się przyda, a jeśli działa jak np. w 70-300 af-p to nie przeszkadza przy dłuższych czasach nawet bez wyłączenia.
    Przy dłuższych czasach to wskazana jest stabilizacja

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem na myśli statyw i samo poruszenia stabilizacji, częste w wielu modelach, najnowsze Nikkory af-p wydają się być wolne od tej przypadłości. A jest to główny, a w każdym razie częsty powód wyłączania stabilizacji.

  8. #8

    Domyślnie

    Kit 18-105 ma praktycznie bezgłośną stabilizację. I można ją wyłączyć specjalnie dedykowanym przyciskiem umieszczonym w obudowie obiektywu. Przypuszczam że w 18-55 jest podobnie

  9. #9

    Domyślnie

    18-55 VR ma niesłyszalną stabilizację, absolutnie nie przeszkadza przy nagrywaniu filmów. Ewentualnie w ustawieniach D3400 można wyłączyć optyczną redukcje drgań.
    ...0...

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Kilka spraw wyjaśniło się. Stabilizację można wyłączyć z poziomu aparatu w menu fotografowania, ale ta opcja pojawia się TYLKO wtedy, gdy podpięty jest obiektyw VR. Robiąc próby aparatu używałem 50 mm 1.8 bez stabilizacji, więc ta pozycja w menu w ogóle nie pojawiała się. Rzeczywiście, sprawdziłem to dziś w sklepie, stabilizacja jest bezgłośna. Reasumując: większość z Was sugeruje wybór obiektywu ze stabilizacją - dziękuję. Mam jeszcze jeden temat dotyczący D3400, ale chyba nie mieści się w tym wątku. Jeśli to nie szkodzi, to będę wdzięczny za sugestie. Wiem, że podpinając starsze obiektywy (AF lub D), będą one działały jak ręczne, ale czy da się jakoś oszukać aparat i podpiąć obiektyw innego systemu przez adaptor. Próba z doskonałym obiektywem Pentacon 80 mm nie powiodła się. Podobnie było z rybim okiem Zenitar z fabrycznie zamontowanym bagnetem Nikona. Aparat nie widzi tych obiektywów.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Af-p dx nikkor 18-55mm
    By timon098 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-07-2017, 22:59
  2. Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 18:23
  3. Nikkor AF-S DX 17-55mm f/2,8G IF-ED
    By WeekendWarrior in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-12-2008, 00:29
  4. Dylemat > Nikkor 17-55mm f/2.8 vs Nikkor 24-70mm f/2.8
    By irek6311 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 08-11-2008, 21:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •