Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12
  1. #11

    Domyślnie

    Takie zabawy to nie z entry level, niestety Ale powinno się udać na oko ustawić parametry w trybie M i zrobić zdjęcie (przynajmniej tak było z d80, który też nie miał pomiaru z manualami).

    Ps. Zwróć uwagę, że pisaliśmy o 18-55 AF-P VR, to najnowsza wersja z bezgłośnym i b.szybkim silnikiem krokowym (nie AF-S).

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mantoja Zobacz posta
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Kilka spraw wyjaśniło się. Stabilizację można wyłączyć z poziomu aparatu w menu fotografowania, ale ta opcja pojawia się TYLKO wtedy, gdy podpięty jest obiektyw VR. Robiąc próby aparatu używałem 50 mm 1.8 bez stabilizacji, więc ta pozycja w menu w ogóle nie pojawiała się. Rzeczywiście, sprawdziłem to dziś w sklepie, stabilizacja jest bezgłośna. Reasumując: większość z Was sugeruje wybór obiektywu ze stabilizacją - dziękuję. Mam jeszcze jeden temat dotyczący D3400, ale chyba nie mieści się w tym wątku. Jeśli to nie szkodzi, to będę wdzięczny za sugestie. Wiem, że podpinając starsze obiektywy (AF lub D), będą one działały jak ręczne, ale czy da się jakoś oszukać aparat i podpiąć obiektyw innego systemu przez adaptor. Próba z doskonałym obiektywem Pentacon 80 mm nie powiodła się. Podobnie było z rybim okiem Zenitar z fabrycznie zamontowanym bagnetem Nikona. Aparat nie widzi tych obiektywów.
    Jeśli obiektyw ma oznaczenie AF-P i posiada stabilizacje to ma oznaczenie VR to wtedy masz w menu możliwość wyłączenia, oczywiście dotyczy to aparatów jak twój, które współpracują z AF-P.
    Co do pracy z manualnymi obiektywami to jeśli są przerobione lub fabrycznie mają mocowanie nikona to w trybie M każdy działa oczywiście ręcznie i wtedy samemu trzeba ustawić czas w aparacie, przysłonę na obiektywie i ostrzenie też ręczne, twój aparat nie musi obiektywu rozpoznawać.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Af-p dx nikkor 18-55mm
    By timon098 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-07-2017, 22:59
  2. Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 18:23
  3. Nikkor AF-S DX 17-55mm f/2,8G IF-ED
    By WeekendWarrior in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-12-2008, 00:29
  4. Dylemat > Nikkor 17-55mm f/2.8 vs Nikkor 24-70mm f/2.8
    By irek6311 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 08-11-2008, 21:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •