Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Który monitor z 3

    Witam,
    zabieram się do kupna monitora. W chwili obecnej na tapecie mam poniższe 3 monitory:
    https://www.rtings.com/monitor/revie...rasharp-u2715h
    https://www.rtings.com/monitor/revie...-b-ultra-hd-4k
    https://www.x-kom.pl/p/375851-monito...ll-u2718q.html
    Który z nich będzie najlepszy? Zajmuję się grafiką głównie, obróbka zdjęć również ale nie profesjonalnie. Nic do druku itd.

    Ubiegając wszelkie pytania, nie chcę przekroczyć kwoty 2500 zł.(nowy, nie używany, 27')
    Jeśli ktoś ma jeszcze jakąś propozycję lepszą od tych powyżej, to chętnie przeczytam .

  2. #2

    Domyślnie

    Na tym forum 3 minuty szukania i masz odpowiedź. Naprawdę tak trudno?
    Jak coś do zdjęć, w tej cenie to NEC
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Kompletnie się na tym nie znam. A chciałam wybrać konkretnie z tych 3 modeli.
    W żadnym innym watku nie znajdę porównania tych 3 konkretnych monitorów. Byćmoże dla kogoś to tylko rzucenie okiem na parametry i jest w stanie wskazać który z tych 3 wziąć najlepiej.

    Już wcześniej szukałam na forum różnych monitorów do tej kwoty ale nic z nich nie przyciągnęło mojej uwagi z racji tego że zwykle są to nec'i i eizo.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Te trzy monitory nie są warte swoich cen i nie sprawdza się do tego co potrzebujesz, poczekaj na fachowców w tym temacie to ci coś doradzą, obecnie widzę że kupisz za 2700zł Nec EA275WMi, zrobisz kalibracje i będzie ok, większe pole do popisu jest w 24".

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez niebieski_piksel Zobacz posta
    który z tych 3 wziąć najlepiej.
    Żaden! To wszystko jest sprzęt nie nadający się do opisywanych zastosowań. Wyrzucone pieniądze.

    Cytat Zamieszczone przez niebieski_piksel Zobacz posta
    Już wcześniej szukałam na forum różnych monitorów do tej kwoty ale nic z nich nie przyciągnęło mojej uwagi z racji tego że zwykle są to nec'i i eizo.
    Nic dziwnego. Monitory do fotografii i grafiki są w ofertach tylko tych dwóch firm.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Te trzy monitory nie są warte swoich cen i nie sprawdza się do tego co potrzebujesz...
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Żaden! To wszystko jest sprzęt nie nadający się do opisywanych zastosowań. ...
    Akurat czy do nieprofesjonalnej obróbki zdjęć musi być NEC, EIZO to bym polemizował. Sam używam DELL-a 21,5 cala na IPS (U2211H) jeszcze z starym typem podświetlenia (CCFL). Jakoś w niczym mi nie przeszkodziło aby RAWkach 3 Edycje (więc raczej nie przypadek) zająć 1 miejsce.
    Nie powiem, czas aby zmienić na coś lepszego (większego), ale czy to będą te "jedynie słuszne" marki, to jeszcze nie wiem

  7. #7

    Domyślnie

    Obróbka profesjonalna czy nie, monitor do koloru ma inną konstrukcję niż "zwykły". Dlatego zwykły się nie nadaje. Objaw jest prosty - monitor nie pokazuje wiarygodnie tego co leży w plikach na dysku. Oczywiście samo narzędzie nie determinuje efektów pracy, ale może je ułatwiać lub utrudniać. Znam fotografów, którzy pracują na laptopach, jednakowoż praktycznie zawsze po przesiadce na normalny monitor, pada jedna z dwóch kwestii:
    1. O Boże, mam wszystkie zdjęcia do poprawy!
    2. K*wa mać, ja coś takiego oddaję ludziom!?
    Coś w tym jest...
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    1. O Boże, mam wszystkie zdjęcia do poprawy!
    2. K*wa mać, ja coś takiego oddaję ludziom!?
    Nie sądzę aby u mnie tak było Monitor wyświetla mi prawidłowo wzorzec gamma, bez naleciałości koloru na tych paskach. Także pierwszy obrazek z tej strony prawidłowo (bez kolorowych pasków po bokach).
    To, że są lepsze to oczywiście jest bezdyskusyjne. Do amatorskiej obróbki niekoniecznie musi być ten "naj", to tylko tyle
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 17-01-2018 o 22:31

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Nie sądzę aby u mnie tak było

    Jak to mówią, "nie mów hop...".

    Trickowy test gammy jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym. Wydawałoby się paradoksem, że monitor kompletnie niewyregulowany wyświetli trick poprawnie a w czasie regulacji się rozjedzie. Inna sprawa, że stare DELL-e serii U były sporo lepsze niż obecne.

    Do amatorskiej obróbki są amatorskie monitory, jak EIZO seria EV, NEC serie E i EA. Te ostatnie mają nawet sprzętową kalibrację i odbiegają kosmicznie od sprzetu popularnego, przy zachowaniu ludzkiej ceny.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #10

    Domyślnie

    Nie popadajmy w skrajność, że do foto tylko Nec/Eizo. Czy ktoś, dla kogo "praca" nad zdjęciem to tylko wyostrzenie/resize musi kupować tylko monitory "słusznych" marek? Nie sądzę. Nie każdy grzebie w kolorze, w retuszu...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. który monitor wybrać
    By L.mArK in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-06-2015, 01:37
  2. Który monitor?
    By uspy in forum Komputery
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 09:44
  3. Po staremu: który monitor LCD?
    By Jarkod in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 00:00
  4. monitor-który wybrać
    By jagatka in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 19:43
  5. monitor Eizo czy Nec no i który?
    By Jacek_Z in forum Komputery
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 10:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •