Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Nie żadna skrajność, tylko minimum socjalne. Przynajmniej minimum spełnienia wymagań technicznych. Żadna inna firma nie robi monitorów do koloru, ani na poziomie amatorskim, ani zawodowym. Tak samo jak np ładowarki robi np Komatsu, Manitou, Dieci i pewnie jeszcze parę, ale ładowarek NIE ROBI Zelmer, Sony ani Minolta. Po prostu.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nie żadna skrajność, tylko minimum socjalne. Przynajmniej minimum spełnienia wymagań technicznych. Żadna inna firma nie robi monitorów do koloru, ani na poziomie amatorskim, ani zawodowym. Tak samo jak np ładowarki robi np Komatsu, Manitou, Dieci i pewnie jeszcze parę, ale ładowarek NIE ROBI Zelmer, Sony ani Minolta. Po prostu.
    Tylko ja pisałem wyżej o kolorze "wyplutym" z aparatu. Kolorze z którym nikt nie będzie nic robił. Przykłady ładowarek nietrafione, zupełnie. Różne branże. A Dell i Nec/Eizo to ta sama branża- wszystkie potrafią i robią monitory. Zelmer akurat nie ma w produkcji motoryzacji.

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Raczej jaki sens ma wydawanie 2500zł na monitor X czy Y jeśli NEC jest za 2700zł ?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Raczej jaki sens ma wydawanie 2500zł na monitor X czy Y jeśli NEC jest za 2700zł ?
    UHD to najtaniej bodajże 3.500 zł. Także sens oszczędności 1.000 zł. I chyba nie ma sensu "namawiać" autora, że wystarczy mu 2560x1440 bo z jakichś względów wybrał właśnie UHD. Myślę, że został poinformowany co otrzyma od Nec/Eizo, a co od Della. I jeśli chce kupić któregoś z tych Delli to może wystarczy napisać by kupił obojętnie którego z tej trójki, albo szedł w Rizo/Nec.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Przykłady ładowarek nietrafione, zupełnie. Różne branże. A Dell i Nec/Eizo to ta sama branża- wszystkie potrafią i robią monitory. Zelmer akurat nie ma w produkcji motoryzacji.

    Trafiony, trafiony. Jeśli ma być porównanie bardziej zbliżone "branżowo", ładowarek nie robi też np Ford. I choćby najlepszy Ford, to do właściwości ładowarki daleko. Pomimo, że ma też 4 koła, silnik, kierownicę, siedzenie itd. Ładowarką nie jest żeby nie wiem co. Nawet nie jest w stanie udawać ładowarki.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Trafiony trafiony. Różnica między monitorem graficznym a masowym jest większa niż między mikserem a ładowarką. Pomimo, że obie maszyny mają wyświetlacze. Ale jeśli ma być porównanie bardziej zbliżone "branżowo", ładowarek nie robi też np Ford. I choćby najlepszy Ford, to do właściwości ładowarki daleko. Po mimo, że ma też 4 koła, silnik, kierownicę, siedzenie itd. Ładowarką nie jest żeby nie wiem co.
    Ja znam Twoje zdanie i szanuję. Chociaż niekoniecznie się z nim zgadzam. To chyba tyle.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ładowarek nie robi też np Ford.
    Właściwie to robi/robił.
    https://www.equipmenttrader.com/Cons...55E-5001110518

    Wracając do meritum, wątkotwórca otrzymał już konkretną wiedzę, a co z nią zrobi, to jego sprawa.

  8. #18

    Domyślnie

    Z UHD, pojawiło się ostatnio kilka niedrogich konstrukcji. Sam się zastanawiałem nad alternatywą dla NEC. Ale jak zobaczyłem, że szary ekran może wyglądać tak jak poniżej, to zrezygnowałem:

    Załączone miniatury Załączone miniatury Benq_rownomiernosc_2.jpg  

    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #19

    Domyślnie

    @Tom01, ja mam jedno pytanie- czemu na pytanie autora nie odpowiedziałeś czegoś w stylu: "kup neca/eizo model xyz, zyskasz to, to i tamto. A jeśli już musisz/chcesz kupić któregoś z tych trzech które przedstawiłeś, to weź obojętnie który bo oferują między sobą to samo"?

  10. #20

    Domyślnie

    Wyczułem uprzedzenie w pytaniu wątkotwórcy. Mam wrażenie, że wszystko będzie ok, byle nie było to EIZO ani NEC. Stąd, argumentacja techniczna nie trafia. Myślę, że wystarczy powiedzieć, że monitor do fotografii to jedyne urządzenie, które pozwala na zobaczenie co tak naprawdę leży w plikach na dysku. Na niczym innym nie można tego zobaczyć. Dlatego ważna jest wiarygodność monitora. Sprzęt masowy nie spełnia tego warunku. Pokazuje w sporej części własne, przekłamane widzimisię. Np skóra, odcień skóry jest na ekranie np blada, jak u nieboszczyka. W obróbce doprowadza się do pożądanego wyglądu, ale jego przecież nie widać i w efekcie wypuszczamy w świat portret albo dziecko wyglądające jak poparzone. Albo widoczek z trawą w kolorze kamizelek odblaskowych służb drogowych. Przykładów z dwóch opisanych sytuacji w internecie jest MASA.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. który monitor wybrać
    By L.mArK in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-06-2015, 01:37
  2. Który monitor?
    By uspy in forum Komputery
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 09:44
  3. Po staremu: który monitor LCD?
    By Jarkod in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 00:00
  4. monitor-który wybrać
    By jagatka in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 19:43
  5. monitor Eizo czy Nec no i który?
    By Jacek_Z in forum Komputery
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 10:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •