Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    ...ostrość porównywalna z zoomami...

    .
    Rozumiem że bardzo dobrej klasy zumami i na przysłonie 1.8?
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  2. #12

    Domyślnie

    50 nawet nie wchodzi w gre, przy DX co prawda daloby to fajna portretowke, ale na moje potrzeby maximum to 35, przy czym tak jak mowicie moze byc za waska. Kuszaca wydaje sie byc ta Sigma 17-50, tylko biorac pod uwage ze mam kita 18-105 gdzie w sumie roznica ogniskowej to tylko 1mm, jak wyglada praktyczna roznica jasnosci tych obiektywow? Bo jednak kit to kit, gdzie z tego co wiem f/3.5 wcale nie rrowna sie f/3.5 no i w sigmie oczywiscie swiatlo jest stale i 2.8(wiem ze glupie pytanie, ale nie majac doswiadczenia z roznymi obiektywami w praktyce wole spytac kogos kto ma pojecie i byc zadowolony, nic robic z siebie profesjonaliste). Pozostaje mi chyba tylko ta kwestia, na chwile obecna nadal bardziej przekonuje mnie 35mm z racji swiatla, autofocus moze i wolny, ale przy tej cenie przeciez nie mozna oczekiwac cudow i mam to na uwadze, wiedzac co mocna tym niepozornym szklem stworzyc.

  3. #13

    Domyślnie

    Poprzegladalem i porownalem zdjecia jednego i drugiego obiektywu, sigma zdaje sie wypadac lepiej pod moje potrzeby, patrzac po olx mozna ja kupic sporo taniej uzywana niz nowa jeszcze na gwarancji i fizycznie ogniskowa 25.5mm cieszy, jednak tak jak wspominalem powiedzcie prosze czym sie rozni moj kit 18-105 od tej sigmy 17-50 w kwestii praktycznej.

  4. #14

    Domyślnie

    W kwestii praktycznej to póki sam nie dostrzeżesz potrzeby i różnic między tymi obiektywami, a raczej braków kita, nie kupuj nic nowego. Rób zdjęcia 18-105 póki nie zauważysz braków, w sensie "to zdjęcie mogło by być lepsze, ale nie miałem wystarczająco jasnej przesłony w zastanych warunkach".

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    W kwestii praktycznej to póki sam nie dostrzeżesz potrzeby i różnic między tymi obiektywami, a raczej braków kita, nie kupuj nic nowego. Rób zdjęcia 18-105 póki nie zauważysz braków, w sensie "to zdjęcie mogło by być lepsze, ale nie miałem wystarczająco jasnej przesłony w zastanych warunkach".
    Zauwazam doslownie takie braki o jakich napisales, pytanie zadalem czysto teoretyczne, aby znac punkt widzenia osoby ktora ma z tymi rzeczami do czynienia troche dluzej niz ja.

  6. #16

    Domyślnie

    Jeżeli dostrzegasz brak światła w kicie, a odpowiada Ci posiadanie zooma, to Sigma 17-50 2.8 jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jakie można Ci polecić. Stałki owszem, są ok, ale musisz być pewny, że je chcesz. Inaczej skończą w torbie, a zdjęcia będą z kita dalej, bo bardziej uniwersalny.

  7. #17

    Domyślnie

    drogi Aveste. Nie kupuj żadnego obiektywu. Twój 18-105 ma mega uniwersalny zakres i wystarczy do bardzo wielu zastosowań. Wybacz że Cię oceniam ale nie skupiaj się na sprzęcie a na robieniu zdjęć. Uwierz mi że kiedy poznasz praktyczną i teoretyczną stronę fotografii nie będziesz zadawał pytań o to jaki zakres ogniskowych przyda Ci się w danym zadaniu po prostu będziesz to wiedział. Kasę wydaj lepiej na książki o fotografii np. na cykl Bryana Petersona ' ... bez tajemnic'. A co do obiektywu 35 mm to zdecydowanie nie zgodzę się że jest to słaby obiektyw. Mz jest genialny i większość swoich ulubionych zdjęć zrobiłem właśnie nim. odnoszę się oczywiście do jakości obrazka a nie ogniskowej bo to rzecz względna.
    Sigmy 17-50 jak każde szkła niesystemowe trzeba sprawdzać przed zakupem. możliwe są wady optyczne, bf/ff, uszkodzenia elektroniki , rysy na tylnej soczewce itp. jeżeli już to kup nową gdyż obecne ceny są bardzo atrakcyjne.
    Ostatnio edytowane przez Zeb McKane ; 25-01-2018 o 22:55

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. 20mm i 35mm sigma czy nikkor?
    By lunatyk59 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-12-2015, 21:19
  3. NIKKOR 20mm f/1.8G ED vs 24mm f/1.4G ED vs 35mm f/1.4G
    By Raspberry in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 14:00
  4. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34
  5. pytanie co wybrac Nikkor 35mm f/1.4 AI-s czy AF Nikkor 35mm f/2.0D
    By ranbir kapoor in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-10-2006, 11:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •