Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 77 z 77

Wątek: Szkło do d500

  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Widzisz ale też potwierdzasz, że było "ale" w postaci rozkalibrowania ... co dla mnie to już jest większe "ale" bo to jak silnik do remontu w samochodzie z 500 tys

    Jeśli kalibracja dała radę i po niej było i jest OK ... no to faktycznie może ja przesadzam.
    Nie do końca tak, bo to nie wynikało z jego stanu, on to "ale" miał raczej od nowości. Pewnie nie przeszkadzało wcześniej, tylko ja, przyzwyczajony do obrazka z Sigmy 17-50 2.8, miałem z tym problem. Szkło, szczególnie takie jak 17-55 2.8, nie rozkalibrowuje się w trakcie używania...
    Dodam jeszcze, że tej słabości obrazka nie było widać z D90, czy D300s, a paskudnie objawiała się na D7100...

  2. #72
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    damian_888, a co sądzisz o obiektywach tokina i tamron ?

  3. #73

    Domyślnie

    Sprawa wygląda tak, że ryzyko jest zawsze w przypadku używanego sprzętu. Ryzykujemy zakup bubla. Ale zyskiem jest oszczędność na kasie. Spora.

  4. #74

    Domyślnie

    @madebyzosiek A kalibrację obiektywu robiłeś w serwisie Nikona?

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NickOnMe Zobacz posta
    @madebyzosiek A kalibrację obiektywu robiłeś w serwisie Nikona?
    Nie, w Studio5s.

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    damian_888, a co sądzisz o obiektywach tokina i tamron ?
    Mam dwa obiektywy Tokina ... 100mm MACRO 2.8 i 11-16 2.8 do DX.
    100mm MACRO to (w mojej ocenie) wybitny obiektyw.
    11-16 jest bardzo w porządku.

    Obie Tokiny dla mnie są bardzo OK.
    Ogólnie Tokina ma chyba udane szerokie kąty ... no i ten 100mm MACRO

    Innych modeli osobiście nie znam, ale ze zgromadzonych opinii różnych posiadaczy to bywa średnio.

    Te, które osobiście mam to mają najwięcej pochwał i najmniej skarg.

    Uważam, że każdy producent ma lepsze i gorsze modele.

    TAMRON ... tu bardziej już na tym co z drugiej ręki wiem, bo sam nie miałem Tamrona ... ALE ... Miał on chyba tak samo zły okres jak i Sigma i zależy jak podejść ale dla mnie obraz jest taki, że dopiero od wersji G2, kilku nowych szkieł + 15-30mm .... + może jeszcze jakiś wyczesać by szło ... są rewelacyjne. Może i lepsze od systemowych. Jak przejdę kiedyś na FX to planuję 24-70 G2 Tamrona właśnie .... 70-200 .... Tamrona właśnie

    Czy jeszcze mogę jakoś uzupełnić coś do tego pytania?
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  7. #77

    Domyślnie

    A ja do D500 jako uniwersalny i amatorski zoom dokupiłem właśnie Sigmę 17-50. Kupowanie w dobrym stacjonarnym sklepie daje możliwość spokojnego przetestowania i sprawdzenia kilku sztuk, jeśli ktoś się boi losowej jakości... Jeśli i to się nie sprawdzi, niektóre sklepy dają możliwość przetestowania przez kilka dni u siebie i ewentualnej wymiany na inną sztukę... a jeśli i to się nie sprawdzi...zawsze można wysłać na kalibrację w ramach gwarancji. Ja ze swojej jestem zadowolony i spełnia moje potrzeby.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Podobne wątki

  1. D3s, D4 czy D500?
    By slodkinysa in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-03-2017, 20:56
  2. SB800 + D500
    By madness in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-03-2017, 03:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •