Close

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 77

Wątek: Szkło do d500

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrPetro Zobacz posta
    @poste czy jest jakaś kolosalna różnica między N 16-80 a 85...
    Ale różnica w czym? To są dwie różne epoki, więc optycznie jest trochę różnicy.
    Cytat Zamieszczone przez MrPetro Zobacz posta
    ... i czy naprawdę sigma 17-50 góruje nad N17-55
    W czym góruje? Oprócz ceny i stabilizacji?

  2. #32

    Domyślnie

    Czyli takim kolosem na kilka lat powinien okazać się N16-80


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    W czym góruje? Oprócz ceny i stabilizacji?
    W rozmiarze i masie. Wg mnie tutaj nie ma się nad czym zastanawiać- jeśli D500 ma być "na długo" to brać sprawdzonego N17-55. NOWEGO. Szkło niezawodne, pewne, na lata.

  4. #34

    Domyślnie

    @poste czy jest jakaś kolosalna różnica między N 16-80 a 85 i czy naprawdę sigma 17-50 góruje nad N17-55
    Oczywiście, że kolosalna. Jeden to zoom, drugi stało ogniskowy Co tu chcesz porównywać?

    S17-50 i N17-55 to też nie do końca porównywalne obiektywy, choćby ze względu na cenę x4 oraz brak stabilizacji Nikkora (plus waga i wielkość). Opinie użytkowników co do jakości optycznej są różne, w testach Sigma wypada co najmniej podobnie. Jest oczywiście ten mitycznie-zawsze-celny af w Nikkorze... ale dla mnie Sigma jest wystarczająco celna i szybka, więc nie znalazłem powodów, żeby skusić się na tego Nikkora.

  5. #35

    Domyślnie

    MrPetro chodziło pewnie o różnicę między N16-85 3,5-5,6 a N16-80 2,8-4, różnica jest duża, światło, szybkość AF-S i cena, wg mnie wart jest 2x więcej niż stara wersja.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  6. #36

    Domyślnie

    Wiele razy pisałem, że Nikkor 16-85 jako spacerówka był kiedyś świetnym wyborem - i jest nadal gdy ktoś ma ograniczony budżet.
    Ale dziś wolałbym Nikkora 16-80 - jednak jest sporo jaśniejszy, chociaż krótszy.
    Spotkałem się jednak z opinią, że o ile optycznie nad poprzednikiem góruje to jednak mechanicznie jest gorszy. Ale to nie młotek w końcu tylko "urządzenie optyczne" i jeśli nie planujesz nim wbijać gwoździ to warto go wziąć.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  7. #37

    Domyślnie

    Nie zacznę tu hejtować Sigmy ... ale ... napiszę tylko tak ... i temu się zaprzeczyć NIE DA i proszę mnie nie linczować za fakt ... WIELU ... WIELU .. w CHOLERĘ WIELU użytkowników Sigmy , a zwłaszcza modelu 18-35 1.8 ma z nią problemy (kalibracje nie przynoszące skutku, problemy AF) ... i to kolega przed zakupem MUSI wiedzieć i rozważyć.

    Z mojej strony podłączam się do jednego posta .... uczyń jak napisał kawałek wyżej kolega Nikoniarz ... a będziesz zadowolony przez długi czas, czyli " jeśli D500 ma być "na długo" to brać sprawdzonego N17-55. NOWEGO. Szkło niezawodne, pewne, na lata."
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Nie zacznę tu hejtować Sigmy ... ale ... napiszę tylko tak ... i temu się zaprzeczyć NIE DA i proszę mnie nie linczować za fakt ... WIELU ... WIELU .. w CHOLERĘ WIELU użytkowników Sigmy , a zwłaszcza modelu 18-35 1.8 ma z nią problemy (kalibracje nie przynoszące skutku, problemy AF) ... i to kolega przed zakupem MUSI wiedzieć i rozważyć.

    Z mojej strony podłączam się do jednego posta .... uczyń jak napisał kawałek wyżej kolega Nikoniarz ... a będziesz zadowolony przez długi czas, czyli " jeśli D500 ma być "na długo" to brać sprawdzonego N17-55. NOWEGO. Szkło niezawodne, pewne, na lata."
    A czemu akurat nowe używane będzie złe ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrPetro Zobacz posta
    A czemu akurat nowe używane będzie złe ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jak zadbasz tak masz... Proste.

  10. #40

    Domyślnie

    Aż jestem ciekawy, czy przekonacie kolegę, który jak wynika z jego pytań, ma dość ograniczoną wiedzę sprzętową i doświadczenie, do zakupu szkła za ponad 6k zł I czy cechy tego szkła, za które zapłaci, będą mu do czegokolwiek potrzebne.

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D3s, D4 czy D500?
    By slodkinysa in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-03-2017, 20:56
  2. SB800 + D500
    By madness in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-03-2017, 03:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •