Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 77

Wątek: Szkło do d500

  1. #21

    Domyślnie

    Zależy co się fotografuje - i w jakich warunkach... Przy wędrówce i fotografii krajobrazu raczej rzadko korzystasz z pełnego otworu przesłony - raczej wręcz przeciwnie. Ja często korzystam z trybu P i zazwyczaj mam zdjęcia przy przesłonie f/5.6 do f/8.0. W takich przypadkach stałe światło ma mniejsze znaczenie. Miałem wcześniej Sigmę 17-70/2.8-4.0 do Pentaxa i ten zakres był rewelacyjny (do tego jeszcze było makro 1:2). Jak przeszedłem do Nikona to szukałem czegoś podobnego zakresem - stąd od wielu lat fotografuję Nikkorem 16-85VR. To optycznie naprawdę zacne szkło - świetnie sobie radziło na D300S i daje też radę (choć trochę jednak gorzej) na D7100. A zakres jest bardzo uniwersalny - 24-135 dla pełnej klatki. Niestety jest ciemne - stąd mam do niego 50/1.8 (malutka, zawsze się na nią miejsce znajdzie) i od niedawna Sigmę 18-35/1.8 do zdjęć rodzinnych. Nie wiem jak się ma optycznie nowy 16-80 względem 16-85 ale jednak jest trochę jaśniejszy. Gdybym dziś zaczynał zapewne kupiłbym to szkło - chociaż również uważam, że jest zdecydowanie zbyt drogie, a używek jeszcze mało.
    Ale warto je brać pod uwagę.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  2. #22

    Domyślnie

    No dobra to starcie tytanów N17-55 2.8 czy S18-35 1.8


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #23

    Domyślnie

    Sigma 18-35/1.8.
    Ponad działka światła piechotą nie chodzi, tym bardziej że pisałeś, iż używasz takiego właśnie zakresu.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Sigma 18-35/1.8.
    Ponad działka światła piechotą nie chodzi, tym bardziej że pisałeś, iż używasz takiego właśnie zakresu.
    No właśnie mam już 10-20 i teraz pytanie czy sigma to dobry wybór na większa użyteczność


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Gdyby on był 16-80 2.8, to brałbym w ciemno... Dlaczego musi być 2.8-4...? Nic mnie bardziej nie irytuje, niż zmienne światło. Miałem przez jakiś czas Sigmę C17-70 2.8-4. Super zakres, świetna ostrość na 4 ale irytujące, zmieniające się światło... Wiem, ona nie jest do porównania z 16-80, ale moim zdaniem zarówno Sigma 17-70, jak i Nikkor 16-80 kosztują stanowczo za dużo! Po dwóch podejściach do Sigmy 18-35 Art skończyłem z Nikkorem 17-55 2.8. Świetny, szybki, pancerny, niezawodny, choć z pewnością od 16-80 mniej ostry.
    Tak naprawdę zależy kto do czego potrzebuje. Ja akurat używałem do krajobrazu i jako spacerzoom więc dla mnie 2.8-4 w sam raz + wcześniej na FX miałem m.in. 24-120/4, który jest też dość mocno chwalony (przynajmniej przeze mnie) pod kątem m.in. krajobrazu, a to jest identyczny zakres jak 16-80 w DX i... ciemniejszy

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrPetro Zobacz posta
    No dobra to starcie tytanów N17-55 2.8 czy S18-35 1.8
    Właściwie musisz sobie odpowiedzieć na proste pytanie... Ostrość, kontrast i światło, kontra niezawodność, pancerność, pewność i szybkość AF, nieco słabsza optycznie. Ja na przykład wybrałem 17-55, choć miałem dwa razy Sigmę i mniej więcej wiem co straciłem, a co zyskałem

    Cytat Zamieszczone przez MrPetro Zobacz posta
    No właśnie mam już 10-20 i teraz pytanie czy sigma to dobry wybór na większa użyteczność
    Z pewnością 18-35 to większa, a właściwie inna użyteczność, niż 10-20. Ty musisz wiedzieć, czy Tobie potrzebna, czy nie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    Tak naprawdę zależy kto do czego potrzebuje. Ja akurat używałem do krajobrazu i jako spacerzoom więc dla mnie 2.8-4 w sam raz + wcześniej na FX miałem m.in. 24-120/4, który jest też dość mocno chwalony (przynajmniej przeze mnie) pod kątem m.in. krajobrazu, a to jest identyczny zakres jak 16-80 w DX i... ciemniejszy
    Ja nie mam nic do jego zakresu, bo jest rewelacyjny, tylko cena... Gdyby on był 2.8, to już dawno bym go miał zamiast 17-55

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja nie mam nic do jego zakresu, bo jest rewelacyjny, tylko cena... Gdyby on był 2.8, to już dawno bym go miał zamiast 17-55
    No tak - nowy sporo kosztuje, chociaż pisałem w którymś wątku kiedyś(chyba w 16-80 właśnie), że po zabawie z nim stwierdzam, że gdybym planował na dłużej DX to wydałbym na nowy.

    Poza tym trzeba obserwować allegro - kilka dni temu poszedł prawie nówka za 1800 zł standardowa cena używek to 2400-2800 zł.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    No tak - nowy sporo kosztuje, chociaż pisałem w którymś wątku kiedyś(chyba w 16-80 właśnie), że po zabawie z nim stwierdzam, że gdybym planował na dłużej DX to wydałbym na nowy.

    Poza tym trzeba obserwować allegro - kilka dni temu poszedł prawie nówka za 1800 zł standardowa cena używek to 2400-2800 zł.
    Tylko mi jednak na tym 2.8 w całym zakresie zależy bardziej, niż na uniwersalnym zakresie :/ Czekam niecierpliwie na odświeżenie 17-55, albo może nową Sigmę 17-50 Art?

  9. #29

    Domyślnie

    Oby nie wypuścili S17-50 ART, kilo wagi i parę tysięcy... ja dziękuję
    @MrPetro
    Zadaj sobie pytanie, czy potrzebna ci stabilizacja w podstawowym zoomie, bo wtedy wybór się zawęża. Jako standard (na spacery, jak napisałeś) wybrałbym chyba N16-80, jeśli cena nie gra roli. W innym wypadku jednak S17-50, tu stosunek ceny do jakości jest bezkonkurencyjny, jednak jest pewna różnica między nowym sprzętem na gwarancji a używanym. Klocek typu S18-35 (tu jeszcze zakres wybitnie nie spacerowy) czy N17-55 to dla mnie słaby wybór na owe spacery.

    Ps. Co do pierwszego postu https://sjp.pl/alternatywa

  10. #30

    Domyślnie

    @poste czy jest jakaś kolosalna różnica między N 16-80 a 85 i czy naprawdę sigma 17-50 góruje nad N17-55


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D3s, D4 czy D500?
    By slodkinysa in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-03-2017, 20:56
  2. SB800 + D500
    By madness in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-03-2017, 03:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •