Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniuXR3i Zobacz posta
    Mam zamiennik newell i oryginał - oba wytrzymują tyle samo
    Poczekaj z dwa, trzy lata

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Poczekaj z dwa, trzy lata
    Ewentualnie poużywaj rocznego przy -10*C

  3. #63

    Domyślnie

    Używam 4 lata, raz jeden raz drugi. Przy -10 rzadko bo mi sie nie chce wtedy fotografować na mrozie :P Przy tej temperaturze spada wydajność każdego akumulatora - normalne.
    Dlatego serio nie rozumiem tego całego tylko oryginał - dla mnie Newell bez zarzutu

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniuXR3i Zobacz posta
    Dlatego serio nie rozumiem tego całego tylko oryginał - dla mnie Newell bez zarzutu
    Po prostu nie miałeś okazji zobaczyć przewagi oryginału. W tym przypadku cena nie bierze się znikąd.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Po prostu nie miałeś okazji zobaczyć przewagi oryginału. W tym przypadku cena nie bierze się znikąd.
    Oryginał otrzymałem z aparatem - rozumiem wadliwy skoro trzyma tyle co zamiennik.
    Czasem zamienniki robią w tych samych fabrykach, albo na takich samych liniach...ja jestem zadowolony.
    Każdy kupuje co uważa za słuszne i co mu potrzeba

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniuXR3i Zobacz posta
    -ja jestem zadowolony
    Masz prawo być zadowolony. Nigdzie nie twierdziłem, że piszesz nieprawdę. Ale twierdzę, że mogłeś nie mieć okazji wyłapać różnic, skoro inni mieli okazję...

  7. #67

    Domyślnie

    Ja miałem jednego zamiennika w swojej historii, do D5000... To był pierwszy i ostatni raz. Dla mnie wydatek 250 zł nie jest przerażający przy kwotach, które w fotografii wydaje się na sprzęt. Niczego sensownego za tą 100 zaoszczędzoną nie kupię

  8. #68

    Domyślnie

    Nie mam nic do dobrych zamienników. Nie ma się co czarować, że cena oryginału, pomimo tego, że stanowi niewielki procent ceny aparatu, jest mocno zawyżona (w stosunku do kosztów produkcji), bez względu na jego jakość. Jednak zamiennik, jesli ma być konkurencyjny, powinien być tak samo dobry przy niższej cenie. Jestem w stanie zaakceptować niższą pojemność baterii, ale jesli zaczynam się martwić o aparat, bo bateria grzeje się jak mały piecyk, to zdecydowanie podważa moje zaufanie do alternatywnych źródeł zasilania.

  9. #69

    Domyślnie

    A więc dostałem zwrot kasy na szczęście .
    Tutaj link fajnie pokazane różnice między oryginalnym a fake. U mnie się zgadzały. Nikon nie potwierdził na podstawie zdjęć, czy to oryg czy nie. Odpisali, że należy osobiście z aku podejść do nich do serwisu, gdzie sprawdzą za pomocą komputera/procesora, czy aku jest ich.
    Szczególnie chyba te styki na innej wysokości są takie charakterystyczne, więc warto zawsze je sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez mikul22 ; 23-02-2018 o 15:16
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. EN-EL15 (zamiennik)
    By joy_pl in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 333
    Ostatni post / autor: 15-11-2023, 18:32
  2. Hahnel HL-EL15 (EN-EL15) +D810?
    By Badol in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 17:03
  3. EN-EL15 problem
    By Lamas in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-05-2016, 02:26
  4. en-el15
    By superkomornik in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •