Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 69
  1. #31

    Domyślnie

    Po półtorej godziny naładowany. Body pokazuje full. Zobaczymy, ile zdjęć zrobi.
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  2. #32

    Domyślnie

    Uwaga, uwaga. Ja kupiłem od tego gościa dwie baterie jakiś czas temu.
    Niby nowe, ale wiecie co się okazało? Że jedna ma już zużycie 4! Napisałem do niego, że mnie oszukał i że zgłaszam sprawę do Allegro z żądaniem zablokowania jego konta do czasu wyjaśnienia.
    Gość przeprosił, od razu wysłał drugą ze stanem zero i oddał za przesyłkę zwrotną tamtej.
    Dziś mam dwie baterie "0", ale już wiem, że te baterie na pewno nie są nowe, tzw. sklepowe.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Do mnie jak przyszedł, to miał jakieś 30-40%... Babka mogła swój użyć, rozładować i wystawić taki rozładowany...
    Nie od dziś wiadomo, że aku li-ion nie przechowuje się w pełni naładowanych. Poza tym jeśli aku leży rok czy dwa to ma prawo "zgubić" 10%. Wszystkie nowe aku jakie kupowałem, nawet te "zalakowane" były naładowane na poziomie 30-60%.

  4. #34
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A czy jest możliwość odświeżenia takick akku podobnie jak to się robi ze zwykłymi paluchami w dobrej ładowarce, czy tu jednak elektronika blokuje takie zabiegi, inna sprawa czy sprzedawcy mogą coś grzebać żeby pokazywało zużycie ładnie na zero ?

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A czy jest możliwość odświeżenia takick akku podobnie jak to się robi ze zwykłymi paluchami w dobrej ładowarce, czy tu jednak elektronika blokuje takie zabiegi, inna sprawa czy sprzedawcy mogą coś grzebać żeby pokazywało zużycie ładnie na zero ?
    Ale "zwykłe paluchy" nie są li-ion... Nie wiem, czy aku li-ion wymagają odświeżania, nigdy nie wnikałem w to. Podobnie z grzebaniem w liczniku zużycia- nawet jeśli mogą to i tak chyba nie mamy na to wpływu kupując. Pozostaje zaufać, sprawdzić, i w razie problemów reklamować.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie od dziś wiadomo, że aku li-ion nie przechowuje się w pełni naładowanych. Poza tym jeśli aku leży rok czy dwa to ma prawo "zgubić" 10%. Wszystkie nowe aku jakie kupowałem, nawet te "zalakowane" były naładowane na poziomie 30-60%.
    No właśnie... 30-60% a nie 0...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #37

    Domyślnie

    no i niestety, chyba nie zauważyłem. Bateria pokazała 100%, zrobiłem 5 zdjęć i zostawiłem. Dziś chciałem uruchomić aparat, a tu dupa blada. Bateria rozładowana. Wrzucam do ładowarki i tym razem patrzę, co się dzieje. Po 5 sekundach dioda ładowarki przestaje migać i świeci, czyli aku "naładowane". Czy to znaczy, że jest po nim? Co mogę zrobić w ramach sprawdzenia?
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  8. #38

    Domyślnie

    hmmm, wrzucam aku do body i działa. Pstrykam z lampą, i działa cały czas. W menu pokazuje zużycie 0.
    Byłem dziś na Czantorii, zostawiłem sprzęt w aucie, w torbie foto. Temperatura 0 stopni. To chyba nie było powodem "rozładowania?" aku?
    Czy ktoś zna kody emitowane diodą przez ładowarkę? Bo chyba coś one oznaczają, sygnalizują?
    Dioda miga 2 razy tak po sekundzie, 3 raz zapala się szybko i świeci tak 5 sekund, i od nowa, w kółko.
    W końcu zaświeciła na stałe.
    Czy te sygnalizacje w zmiennej prędkości informują, jak dużo zostało do naładowania aku? Tak to trochę wyglądało.
    Ładowanie w menu body pokazywało 90%, teraz 93%. Potrzymam w ładowarce, zobaczę, czy pójdzie wyżej.
    Aku, który mam z kompletu z body, ma ładowanie na 100%.
    Ostatnio edytowane przez mikul22 ; 04-02-2018 o 21:31
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  9. #39

    Domyślnie

    Może elektronika baterii padła. Ja kiedyś nabyłem EN-EL 15, które ładowało się kilka godzin, na koniec ładowarka miała szybko. Aku włożone do aparatu pokazywało 50%, za jakiś czas 53, później 34 itp. Bateria do wyrzucenia... Oryginalna, ale długo nie używana i leżąca bez prądu.

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obstawiam że to podróbka od tej niby byłej przedstawicielki z olx, to już lepiej kupić newell.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. EN-EL15 (zamiennik)
    By joy_pl in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 333
    Ostatni post / autor: 15-11-2023, 18:32
  2. Hahnel HL-EL15 (EN-EL15) +D810?
    By Badol in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 17:03
  3. EN-EL15 problem
    By Lamas in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-05-2016, 02:26
  4. en-el15
    By superkomornik in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •