Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2018
    Miasto
    Radzionków
    Posty
    6

    Domyślnie zmiana trybu ustawienia ostrości d5600 bez wchodzenia w menu

    Cześć,
    Czy w D5600 istnieje jakaś możliwość zmiany ustawienia trybu ostrości na przycisku ? Bardzo często zmieniam tryb z AF-A na AF-C i wchodzenie w ekran za każdym razem jest mocno irytujące a o automatycznym przełączaniu słyszałem negatywne opinie.
    Nie widziałem takiej informacji w instrukcji.

    Dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Zobacz czy nie możesz ustawić tego pod FN, choć ja wolałbym tam iso. Jeżeli nie, to się nie da.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2018
    Miasto
    Radzionków
    Posty
    6

    Domyślnie

    Pod FN mam iso i wolałbym tego nie ruszać. W takim razie zapytam może ktoś pracuje na tym automatycznym trybie przełączania z AF-A AF-C i czy zdaje egzamin ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fr0z4 Zobacz posta
    W takim razie zapytam może ktoś pracuje na tym automatycznym trybie przełączania z AF-A AF-C i czy zdaje egzamin ?
    Póki sam nie przetestujesz nie przekonasz się czy Tobie to przypasuje. Niestety ograniczenia jakie dyktuje seria D3xxx oraz D5xxx potrafią być upierdliwe...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fr0z4 Zobacz posta
    W takim razie zapytam może ktoś pracuje na tym automatycznym trybie przełączania z AF-A AF-C i czy zdaje egzamin ?
    U mnie kiedyś w D5000 nie zdawało za żadne skarby...
    Tak jak pisze @nikoniarz, musisz się pogodzić z ograniczeniami serii amatorskiej. Jest ich więcej i każde jest upierdliwe

  6. #6

    Domyślnie

    A nie wygodniej było by ustawić AF na tylnym przycisku, i używać cały czas AF-C?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    A nie wygodniej było by ustawić AF na tylnym przycisku, i używać cały czas AF-C?
    Ludzie czują do tego jakiś dziwny opór...

    A jeśli się to poprawnie ustawi, na jednym guziku - tym z tyłu - ma się na raz dwa tryby: AF-C jeśli się go trzyma wduszonego i AF-S jeśli się go wciśnie i zaraz puści. Taki wygodny myk, a ludzie mają do tego wstręt.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A jeszcze mi się przypomniało - guzik Rec (ten do filmu, taka czerwona kropka koło spustu) jest do zaprogramowania w D5600?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A może ustawić na stałe AF-C z priorytetem ostrości ?

  9. #9

    Domyślnie

    Ale wtedy gość nei przekadruje tak normalnie (choć może nie zna i nei stosuje tej techniki, kto to wie).

    1. Jak zmierzy ostrość, puści spust, przekadruje i będzie chciał zrobić zdjęćie, to AF mu się uruchomi zanim zrobi zdjęćie (bo wciśnie spust do połowy). Trzeba by wtedy używać AF-LOCK przy przekadrowaniu albo włączyć jakieś śledzenie 3D - sprawa zaczyna się komplikować.

    2. Jak zmierzy ostrość i nei puści, wtedy przy przekadrowywaniu AF-C cały czas będzie mierzył ostrość, ale w coraz to nowych punktach, bo aparat będzie widział coraz to nowy kadr - czyli jeszcze gorzej...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to wtedy nauczy się używać punkty af odpowiednio

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7200 nie reaguje na ustawienia menu
    By Arsface in forum Serwis
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 20:26
  2. Różnica w potwierdzeniu ostrości dla trybu Auto i Manual
    By sfor in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-01-2015, 16:17
  3. jakie ustawienia w menu optymalizacja zdjęcia (D40)
    By pawel777 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-10-2007, 16:52
  4. Ustawienia trybu kolorów D80
    By Szklanica in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-05-2007, 02:08
  5. D50-zmiana pola ustawiania ostrości-tylko w menu??
    By barracuda in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-03-2006, 07:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •