Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Llyn Padarn tree

    Witam,

    Nikon f50, Nikkor 28-85, Rollei Infrared 400, Epson V300



    Dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Przyziarniło Ci nieźle
    Jak na mój gust, zbyt centralnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Przyziarniło Ci nieźle
    Jak na mój gust, zbyt centralnie.
    Maciej ja się dopiero uczę Niby Rollei Infrared 400 charakteryzuje się dobrym ziarnem i ostrością ale uwierz mi aby prawidłowo naświetlić ten negatyw trzeba zmarnować kilka rolek a ten kadr pochodzi z pierwszej jaką użyłem. Do tego dochodzi wołanie i skanowanie. A sam kadr, no cóż ta miejscówka nie daje zbyt wielu możliwości po lewej stronie krzaczory po prawej cywilizacja próbująca wtargnąć w kadr tak też pozostało kadrowanie centralne. Ale oczywiście nie odpuszczę i odwiedzę to miejsce ponownie... Owszem na fotografii widać to co udało mi się zeskanować, żadnych udziwnień z PSa.

  4. #4

    Domyślnie

    Jest ładnie, może trochę niedoświetlone i dlatego wyszło więcej ziarna - ale ja lubię!
    Nic samo nie przychodzi, a nabierając wprawy (i oczywiście zainwestowanych pieniędzy) tylko będzie przynosić efekty
    Widać że głowę masz na karku, to kwestia czasu - pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez biegly ; 15-01-2018 o 00:45
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrekjeczen Zobacz posta
    Maciej ja się dopiero uczę Niby Rollei Infrared 400 charakteryzuje się dobrym ziarnem i ostrością ale uwierz mi aby prawidłowo naświetlić ten negatyw trzeba zmarnować kilka rolek a ten kadr pochodzi z pierwszej jaką użyłem. Do tego dochodzi wołanie i skanowanie. A sam kadr, no cóż ta miejscówka nie daje zbyt wielu możliwości po lewej stronie krzaczory po prawej cywilizacja próbująca wtargnąć w kadr tak też pozostało kadrowanie centralne. Ale oczywiście nie odpuszczę i odwiedzę to miejsce ponownie... Owszem na fotografii widać to co udało mi się zeskanować, żadnych udziwnień z PSa.
    Ok. Skoro nie dało się inaczej kadrować, to rozumiem. Mimo wszystko szkoda
    Jakie udziwnienia z PS? PS to cyfrowa ciemnia. To tak jakbyś dał "gołego JPG z RAWa. Marsz to ciemni! :P

  6. #6

    Domyślnie

    Jakie udziwnienia z PS? PS to cyfrowa ciemnia. To tak jakbyś dał "gołego JPG z RAWa. Marsz to ciemni! :P
    Ostatnio pisałeś pod swoją fotografią o "ulepszaniu kontrastu", "zmianie barw"... ja to uważam za udziwnienia z PSa. W przypadku fotografii analogowej wszystkie modyfikacje maja sens jedynie na etapie wołania negatywu w ciemni. PSa jedynie posłużyć może do usunięcia pyłków i przygotowania fotografii do publikacji w internecie i mam tu na myśli naniesienie logo, zmniejszenie lub wprowadzenie innych zabezpieczeń. Kiedyś też gdzie przeczytałem, że fotografia cyfrowa jest o wiele lepsza od analogowej... począwszy od faktu, że optyka przy współpracy z negatywem radzi sobie o wiele lepiej z kolorami, ilością detali i ostrością a kończąc na tym, że same negatywy oferują o wiele ciekawsze możliwości niż matryce. Jedyną wadą jest brak podglądu. Tak też po wielu latach współpracy z cyfrą stwierdziłem, że jest fajna ale sam efekt końcowy nie daje tyle radości co naświetlony negatyw.

  7. #7

    Domyślnie

    Czy ja wiem... Może jeszcze kilka lat temu film był lepszy od matrycy. W temacie nie siedzę, ale postęp w produkcji matryc i ich oprogramowaniu jest olbrzymi, więc mam duże wątpliwości. Mówię oczywiście o małej klatce. Wobec braku doświadczenia z MF i LF o nich się nie wypowiem.
    A co do modyfikacji w analogu... Adams długo z ciemni nie wychodził. Gdyby wówczas miał możliwość dokonywania szybkich udziwnień mógłby więcej czasu spędzać w plenerze

  8. #8

    Domyślnie

    To też fajne. Warto usunąć białe paprochy, niczego nie wnoszą. Ciekawe ile jest ziarna, a ile cyfrowego szumu?

  9. #9

    Domyślnie

    Ciekawe ile jest ziarna, a ile cyfrowego szumu?
    Ja w temacie fotografii analogowej dopiero raczkuje tak też śmiem twierdzić, że ziarno jest skutkiem niedoświetlenia. PS w przypadku tej fotografii to jedynie naprawdę delikatnie levele, zmniejszenie i ostrość po zmniejszeniu. Ciągle też ogarniam proces skanowania więc i na tym etapie mogło coś zacząć szumieć. Jakby co służę materiałem prosto ze skanera. Dzięki za komentarz.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie musisz nic podsyłać, aż takim Scherlockiem nie jestem. Być może ziarno takie duże z powodu niedoświetlenia. Może to też kwestia wołania. Nie znam tego filmu. Pozdrawiam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Llyn Teyrn
    By piotrekjeczen in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-08-2017, 21:30
  2. [ Krajobraz ] OLD TREE
    By sowart in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 17:47
  3. [ Krajobraz ] Tree
    By D_Z_I_A_D_E_K in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 17:28
  4. [ Krajobraz ] tree
    By neo1977 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 20:40
  5. [ Krajobraz ] Llyn Dinas
    By aro6 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 20:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •