Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Domyślnie Prostowanie dystorsji z Samyanga 14/2.8

Witam,
    Czy jest jakaś wtyczka do Photoshop Elements 13 do prostowania obrazków z w/w szkła? Teoretycznie Adobe coś takiego daje, ale nie wiem, jak to doinstalować?
    Jeżeli nie ma wtyczki do PSE, to czy ktoś miał do czynienia z tym softem:
    http://epaperpress.com/ptlens/distortion.html
    warto dać tych 25$ za licencję?
    będę wdzięczny za podpowiedzi!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Domyślnie

Ja miałem ten program przez dwa tygodnie w mocno zamierzchłych czasach i pamiętam, że nawet trudne do prostowania zniekształcenia faliste (horyzont wyglądał jak wąsy atlety na starym zdjęciu: na środku był w gorze, im dalej na boki to schodził w dół, a przy brzegach kadru znów szedł w górę) PT prostował całkiem nieźle. Zdecydowaną wadą było to, że działał tylko na jpg, RAWów w ogóle nie tykał, więc z niego zrezygnowałem.

Zaletą wtedy było to, ze miał bogatą bazę obiektywów - nie wiem, czy teraz dalej góruje w tym względzie nad konkurencją.

Ale coś Ci powiem - jeśli używasz PS Elements, i masz do tego plugin - to ja bym raczej spróbował dowiedzieć się jak to doinstalować, niż włączał nowy program do swojego workflow. Chyba, że będziesz to robić dla kilku procent swoich zdjęć...
    pozdrawiam bombelkowo
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Jakby ktoś chciał zobaczyć jakie zdjęcia robię - żeby stwierdzić czy wypada, żebym komentował: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Domyślnie

Dzięki! Profil tego szkła dla d750 i d610 jest (o ile to jest ?) w Adobe Lens Profile Downloader. Ale niestety mimo że mam ten profil ściągnięty i zainstalowany na kompie, to nie wiem, gdzie w PSE go można znaleźć. Nie widać ani dla jpg-a, ani dla nefa.
    pozdrowienia!

Domyślnie

No to jak juz nawet masz ten profil u siebie, to w zasadzie nawet prościej Ci będzie dokształcić się gdzie taki profil znaleźć i ewentualnie jak uruchomić, niż szukać całego nowego programu... A przynajmniej ja bym tak zrobił. Chyba, ze okaże się, że PS Elements robi to kiepsko, lub sam profil jest jakiś felerny...
    pozdrawiam bombelkowo
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Jakby ktoś chciał zobaczyć jakie zdjęcia robię - żeby stwierdzić czy wypada, żebym komentował: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Domyślnie

Jasne! Dzięki! Będę szukał, tym bardziej, że w wersji 6 PSE chyba dało się coś podobnego zrobić - konkretnie miałem "cuś" do prostowania fisha i z Nikkorem 16/2.8 to działało.
    pozdrowienia!