Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Prostowanie dystorsji z Samyanga 14/2.8

    Witam,
    Czy jest jakaś wtyczka do Photoshop Elements 13 do prostowania obrazków z w/w szkła? Teoretycznie Adobe coś takiego daje, ale nie wiem, jak to doinstalować?
    Jeżeli nie ma wtyczki do PSE, to czy ktoś miał do czynienia z tym softem:
    http://epaperpress.com/ptlens/distortion.html
    warto dać tych 25$ za licencję?
    będę wdzięczny za podpowiedzi!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  2. #2

    Domyślnie

    Ja miałem ten program przez dwa tygodnie w mocno zamierzchłych czasach i pamiętam, że nawet trudne do prostowania zniekształcenia faliste (horyzont wyglądał jak wąsy atlety na starym zdjęciu: na środku był w gorze, im dalej na boki to schodził w dół, a przy brzegach kadru znów szedł w górę) PT prostował całkiem nieźle. Zdecydowaną wadą było to, że działał tylko na jpg, RAWów w ogóle nie tykał, więc z niego zrezygnowałem.

    Zaletą wtedy było to, ze miał bogatą bazę obiektywów - nie wiem, czy teraz dalej góruje w tym względzie nad konkurencją.

    Ale coś Ci powiem - jeśli używasz PS Elements, i masz do tego plugin - to ja bym raczej spróbował dowiedzieć się jak to doinstalować, niż włączał nowy program do swojego workflow. Chyba, że będziesz to robić dla kilku procent swoich zdjęć...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki! Profil tego szkła dla d750 i d610 jest (o ile to jest ?) w Adobe Lens Profile Downloader. Ale niestety mimo że mam ten profil ściągnięty i zainstalowany na kompie, to nie wiem, gdzie w PSE go można znaleźć. Nie widać ani dla jpg-a, ani dla nefa.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #4

    Domyślnie

    No to jak juz nawet masz ten profil u siebie, to w zasadzie nawet prościej Ci będzie dokształcić się gdzie taki profil znaleźć i ewentualnie jak uruchomić, niż szukać całego nowego programu... A przynajmniej ja bym tak zrobił. Chyba, ze okaże się, że PS Elements robi to kiepsko, lub sam profil jest jakiś felerny...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Jasne! Dzięki! Będę szukał, tym bardziej, że w wersji 6 PSE chyba dało się coś podobnego zrobić - konkretnie miałem "cuś" do prostowania fisha i z Nikkorem 16/2.8 to działało.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Podobne wątki

  1. Prostowanie zdjęć
    By galka in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 14:45
  2. Prostowanie budynkow itp
    By Mich77 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 12:22
  3. prostowanie zdjęcia
    By tomik34 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 12:43
  4. Prostowanie tła
    By projacek in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 17:25
  5. Prostowanie zdjęć
    By bodzio in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2006, 12:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •