Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Już dawno zauważyłem, że albedo, czy jakby to powiedzieć 'siła odbijania się' są różne dla kartonów o różnych kolorach... Niby papier jednej firmy, jednakowej marki, uszlachetniany podobnie, przedmiot w miarę neutralny kolorystycznie (powiedzmy srebrzysty, a nie silnie kolorowy) - a na niebieskim jest większe odbicie niż an czerwonym (przykładowo).

    A jak chcę mieć zdjęcie z jednakowym odbiciem, ale na różnokolorowych tłach - czasem to mus, a czasem to sposób na dopieszczenie działu marketingu, żeby nie szumieli, to pojawia się problem jak to wyrównać. Słowem miałem z tym niejaki kłopot - dokąd nei wpadłem na to, żeby osobno mieć odbicie (kalka) a osobno kolor (coś kolorowego pod spodem). Nie powiem, że to ideał, ale lepiej niż stosowanie samego papieru.

    Oczywiście profesjonalny sposób to mieć po prostu zestaw teł na każdą okoliczność, o różnych stopniach siły odbicia i różnych kolorach - ale ja na to nei mam ani czasu, ani miejsca, ani siły, żeby kompletować. Stąd takie partyzanckie pomysły.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta

    Oczywiście profesjonalny sposób to mieć po prostu zestaw teł na każdą okoliczność, o różnych stopniach siły odbicia i różnych kolorach - ale ja na to nei mam ani czasu, ani miejsca, ani siły, żeby kompletować. Stąd takie partyzanckie pomysły.
    Bardzo fajny pomysł - wart zapamiętania. Wielkim plusem jest to, że wychodzą (no bo muszą) pastelowe, stonowane barwy (mnie akurat to bardzo odpowiada).
    Co do "zestawu teł na każdą okoliczność" to raczej nierealne jest - po prostu "typoszeregi" są ograniczone. W kartonach ozdobnych też możesz zaobserwować stale kurczącą się ofertę.

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #23

    Domyślnie

    Jeśli pomysł z kalką się podoba, pochwalę się tym, że nie usiadłem na laurach i nei zatrzymałem się tylko na kalkach. Kupiłem jeszcze parę przeźroczystych plastikowych mat - chyba takie się daje na obrus mając ruchliwego niemowlaka przy stole, chodzi o to, żeby obrus wytrzymał dłużej niż 2 minuty nie opluty. Są takie w różnych sklepach z garami i nie tylko.

    Plusem jest to, że każda z tych mat jest z czegoś innego i inaczej wykończona; jedne są bardziej połyskliwe niż inne i w sumie każda daje inny rodzaj odbicia - raz większy i wyraźniejszy, raz płytszy, ale zblurowany, różnie. Minusem jest to, że te maty nie są zbyt duże (albo ja nie znalazłem wystarczająco dużych), powiedzmy w okolicach A3 lub lekko tylko większych.

    Co do kolorów pod spodem - tak, daje to fajny, stonowany pastelowy efekt. Aksamit.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Jeśli pomysł z kalką się podoba, pochwalę się tym, że nie usiadłem na laurach i nei zatrzymałem się tylko na kalkach. Kupiłem jeszcze parę przeźroczystych plastikowych mat - chyba takie się daje na obrus mając ruchliwego niemowlaka przy stole, chodzi o to, żeby obrus wytrzymał dłużej niż 2 minuty nie opluty. Są takie w różnych sklepach z garami i nie tylko.

    Plusem jest to, że każda z tych mat jest z czegoś innego i inaczej wykończona; jedne są bardziej połyskliwe niż inne i w sumie każda daje inny rodzaj odbicia - raz większy i wyraźniejszy, raz płytszy, ale zblurowany, różnie. Minusem jest to, że te maty nie są zbyt duże (albo ja nie znalazłem wystarczająco dużych), powiedzmy w okolicach A3 lub lekko tylko większych.

    Co do kolorów pod spodem - tak, daje to fajny, stonowany pastelowy efekt. Aksamit.
    Powinieneś zajrzeć do oferty Plastics - jest cała gama materiałów o właściwościach od emisji opalowej do matówkowej (a nawet lentikularne) w różnych grubościach (od 0,6 mm w górę). Mam u siebie opalowe i przezroczyste PET-y (w wymiarach od 1 x 1,5 m do 2 x 3m), matówkowe folie polipropylenowe plafoprop (0,8 x 1,2 m), płyty lentikularne, używam też litego poliwęglanu. Warto też dokładnie przestudiować ofertę w zakresie HIPS i DiBond. Podejrzewam, że w Krakowie też musi być oddział Plastics - przejedź się i zobaczysz co można zamówić. Wiele powierzchni to rewelacja.

    Ja przeważnie, jeśli muszę, nadaję kolor poprzez oświetlanie (od tyłu) tych podanych materiałów, unikając (co nie zawsze jest możliwe) stawiania na tle. Ale w ogóle to przeważnie używam bardzo delikatnych bieli. Kolor to dość rzadkie przypadki.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #25

    Domyślnie

    No właśnie jest cały wszechświat rzeczy które są do kupienia, a jak się już zdecyduję, to w sumie nei bardzo wiem gdzie konkretnie się udać. Dzięki za namiary, jak będę potrzebować czegoś wymiarowo większego na pewno się przejdę, bo takie rzeczy mnie najlepiej się kupuje uprzednio pomacawszy - nie ma wtedy zawodu, że miało się ładnie błyszczeć a nie błyszczy lub odwrotnie - miało być ślicznie matowe, a się świeci...

    Niestety... Od razu widać, że nie masz kłopotu z metrażem, ja mam. Niby na ogólnym tle nie powinienem narzekać, ale osobnego studia poświęconego tylko na foto nie mam i bez jakiegoś spadku czy ten, w przewidywalnym horyzoncie nie będę miał. Bardzo chętnie kupiłbym nawet sporo takich rzeczy, tylko muszę to jeszcze gdzieś składować...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Byłem w dużej hurtowni to generalnie zlali mnie że chce jakiś malutki kawałeczek 1x1,5m ale jak chce to mi mogą sprzedać wielkie arkusze, ceny kosmiczne wszystkiego, takie rzeczy można kupować jak się ma zlecenia konkretne, a nie drobnice dla bieda firm w Krakowie

  7. #27

    Domyślnie

    A ja nawet bieda firmą nei jestem, tylko kompletnie prywatny osobnik.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Byłem w dużej hurtowni to generalnie zlali mnie że chce jakiś malutki kawałeczek 1x1,5m ale jak chce to mi mogą sprzedać wielkie arkusze, ceny kosmiczne wszystkiego, takie rzeczy można kupować jak się ma zlecenia konkretne, a nie drobnice dla bieda firm w Krakowie
    W Plastics kupuje się całe, duże płyty. Jednak można wybrać materiały w całkiem akceptowalnych cenach. Np opalowy PET

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PET.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	68,9 KB
ID:	3372

    W grubości 0,6 mm (na którą trzeba długo poczekać) cała płyta (a właściwie gruba folia) to pewnie koło 65 zł i masz wymiar 125 x 200 cm. Myślę, że być może pasowałoby Ci to zamiast kalki. Zresztą to fantastyczny materiał rozpraszający, dobry na softboxy (bardzo miękkie). Bardzo użytkowa grubość 1,5 mm za płytę kosztowałaby pewnie 150 zł. Wspomniany plafoprop jest w cenie 8-10 zł za arkusz 80 x 120 cm. Czyli OK. To też chyba może zastąpić kalkę ale to coś innego od Axpet. To trzeba dotknąć pomacać, zobaczyć czy pasuje, zapamiętać.

    W kwestii zakupów - wchodzisz do działu handlowego (wcześniej dzwonisz czy mają na stanie), zamawiasz, płacisz dostajesz dokument magazynowy i idziesz po odbiór. I tyle. 20 min i masz. Wcześniej możesz pomacać próbki (z tym nie jest idealnie).

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 10-01-2018 o 20:53

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to u nas jest kiepsko, nikt nie chce nawet z tobą rozmawiać i patrzą jak na głupka że przychodzi po jakąś drobnice, a to co można gdzieś dorwać to już firmy co chcą majątek zbić na kawałku materiału.
    Ja obecnie nie potrzebuje bo radzę sobie tym co mam, zresztą w Krakowie nie ma zapotrzebowania na takie usługi bo "zrobi to student za grosze", a jak konkretne zlecenia od konkretnych firm to trzeba mieć znajomości bo byle kto tego nie dostanie, zresztą to samo jest ogólnie ze zleceniami na usługi foto w Krakowie, jak corpo sypnie kasą to głowa boli ale w kolejce mają ziutka co jest bratem managera albo geńka syna kogoś z zarządu itd ale to temat na inną dyskusje

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Małe studio foto - jakie lampy + wyposażenie - do 10.000 zł.
    By mini21 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 09:34
  2. Czy warto posiadać stałki 35 i 50 1.8?
    By ppablo12345 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 18:31
  3. WYposażenie ciemni
    By Gall86 in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2006, 22:06
  4. Do tych co maja studio: jakie macie wyposazenie?
    By GrZeCh in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-11-2005, 19:17
  5. Przynudzam ale muszę - jakie ISO na ślubie?
    By Al Bundy in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-04-2005, 21:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •