Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na tło białe polecam rolkę papieru do plotera, wychodzi tanio i są różne szerokości, można nałożyć na jakiś wieszak z ikea i rozwijać, jak się ubrudzi odciąć itd.

  2. #12

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanko z ciekawości. Jeśli mam szarą ścianę, to potrzebuję tła?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Na tło białe polecam rolkę papieru do plotera, wychodzi tanio i są różne szerokości, można nałożyć na jakiś wieszak z ikea i rozwijać, jak się ubrudzi odciąć itd.


    !!!

    Nie mogłeś powiedzieć z tydzień temu? Ależ ja napsułem płacht bristolu, aj ja jaj... Gdzie tego szukać, masz jakiś link? Jakieś wyposażenie biur, czy coś?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    OK, przepraszam za zawracanie głowy, już znalazłem. Wpisałem - niespodzianka - 'rolka papieru do plotera' i okazało się, że da się znaleźć...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanko z ciekawości. Jeśli mam szarą ścianę, to potrzebuję tła?
    Ściana jest najlepsza - ale jednak biała. Trudno jest oświetlić szary do równego białego, łatwiej biały niedoświetlić i będzie szary. Według mnie jednak najlepszy układ to biała ściana i rozwijane tło szare i czarne.

    Co do papieru z plotera - cienki jest ten papier (maks 180 g/m2) i wcale nie jest tani. Ja kupuję kredę jedno lub dwustronną w formacie B1 (gramatura jest 300 lub 350 g/m2) i o ile pamiętam płacę 2 zł/arkusz. Ten karton jest bez porównania trwalszy, do wykorzystania dwustronnie i nie ma tego utrwalonego zgięcia. Idealne byłyby arkusze B0 (też są) ale to już jest kłopotliwe do załatwienia bo wszystkie znajome drukarnie kupują papier b1 (a ja odkupuję trochę resztek - raz na 3-4 lata). Jak potrzebuję większy format (typu 100 x 150 cm) to kładę dwa arkusze i retuszuję linię.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Ściana jest najlepsza - ale jednak biała.
    Biała też się znajdzie.
    Jeszcze raz dzięki.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja kupowałem rolke do plotera o szerokości 90cm za 35zł, nie wiem ile tam metrów jest ale sporo tego i opłacało się, wybrałem grubszy/gęstszy od bristolu co jest w arkuszach, hurtownia była na ul. Prądnickiej, z ciekawych rzeczy papier mieli o konkretnej bieli, połysk, satynę i mat ale też jak kalka techniczna.

  7. #17

    Domyślnie

    A czemu kalka jest lepsza w arkuszach? Ja pochodziłem po stronach i juz układam listę zakupów, ale może czegoś nie wiem?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Duże arkusze kalki kupowałem na przemysłowej w dawnym biurowcu telpodu hurtownia z masą rzeczy dla kreślarzy i plastyków, taka kalka jest grubsza i ma równiejsza strukturę, ta w rolce była cieniutka i bardziej w plamy, małe arkusze z papierniczego to też szmelc.

  9. #19

    Domyślnie

    Aj cholera, to ta plamiasta odpada...

    Ja w ogóle kupowałem wszystko w arkuszach - i karton i kalkę, bo nie wpadłem na pomysł papieru w rolce. A kalki używam jako tło jak chcę mieć delikatne odbicia. Jak dodatkowo pod spód daję kolorowy papier, to mam i kolor i delikatne odbicie, czyli coś, co mi pasuje.

    No ale jakbym miał do tego kalkę w ciapki czy w plamy, to tło bym miał nierówne, więc cholera szkoda - bo umysłowo już się przestawiłem na papier w rolkach i chciałem lecieć i zamawiać. No cóż, jak widać nie wszystko złoto co się świeci i trzeba się powoli nauczyć tego nowego materiału w rolkach: co na tak, co na nie...

    Dzięki za dokształcenie!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawe z tym kolorem za kalką, nie przyszło mi to do głowy

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Małe studio foto - jakie lampy + wyposażenie - do 10.000 zł.
    By mini21 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 09:34
  2. Czy warto posiadać stałki 35 i 50 1.8?
    By ppablo12345 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 18:31
  3. WYposażenie ciemni
    By Gall86 in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2006, 22:06
  4. Do tych co maja studio: jakie macie wyposazenie?
    By GrZeCh in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-11-2005, 19:17
  5. Przynudzam ale muszę - jakie ISO na ślubie?
    By Al Bundy in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-04-2005, 21:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •