Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62
  1. #11

    Domyślnie

    Ja osobiście wolał bym 300 f2.8 FL waga 2kg + wbudowane TC 1,4/2.0
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  2. #12

    Domyślnie

    czyli ma jeszcze nikon co pokazywać

    Szczerze to takie obiektyw z wbudowanym TC to dla nie czysta teoria - tzn nigdy takim nie pracowałem. Jestem ciekaw jak to jest w praktyce trwałe i precyzyjne rozwiązanie ? No bo wyobrażam sobie że przy "kopanej" to w czasie meczu pewnie ten TC może był włączany/wyłączany kilkanaście/kilkadziesiąt razy. I to w czasie jednej połowy
    Ciekawe jak to się sprawdza w canonie ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Ja myślę że jest to zrobione profesjonalnie i może działać przez wiele lat w trudnych warunkach.
    Niewiele można zmienić w jakości czyli zaspawanie na stałe TC w długich rurach Nikona/Canona to kolejny krok do przodu.

    Nigdzie nie czytałem żeby ktoś miał problem z wbudowanym TC w 200-400 f4
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Też liczyłem na mniejszą wagę... ale i tak miazga; zarówno cenowo, jak i funkcjonalnie. Jeśli jakościowo będzie to poziom canona 200-400+tc14, to będę się ślinił Niestety, wszystko wskazuje na to że będę uśliniony, ale tego szkła sobie nie kupię
    Bardziej bym się ślinił chyba tylko na 4002.8 z wbudowanym 1.4, 1.7 i 2.0
    Ja na całe szczęście mam jeszcze 2 nerki, bo 400 2.8 z wbudowanym TC to coś czego mi baaardzo brakuje.
    Tylko do tego wszystkiego przydałaby się jeszcze puszka z sensownym softem*.

    *Czyli z możliwością wprowadzenia manualnej nastawy ekspozycji(w EV) do trybów półautomatycznych z wyłączaniem pomiaru światła.
    Obecny sposób pracy wyglądający następująco:
    1.) Włączenie TC.
    2.) Zmiana ISO i /lub czasu naświetlania.
    3.) Wyłączenie TC.
    4.) Zmiana ISO i/lub czasu naświetlania.
    Czyli lekki żart przy pracy w stałym oświetleniu po zapłaceniu 55k za obiektyw.

    Gdyby natomiast puszki miały możliwość nastawy parametrów ekspozycji w EV z maks czasem i ISO:
    Przy f/2.8, 1/2000s i ISO 3200 mamy 9 EV światła. Ustawiamy ekspozycję na 9 EV, czas w zakresie np 1/1250-2000s. Włączamy TC i automatycznie schodzimy do ekspozycji np na poziomie f/4.0, 1/1250s. ISO 4000(czyli także te same 9 EV światła), wyłączamy TC i wracamy do f/2.8, 1/2000s, ISO 3200. Rozwiązanie jest genialnie proste, a umożliwiłoby komfortowe korzystanie z obiektywu.

    Obecnie chcąc szybko włączać i wyłączać TC jesteśmy zmuszeni do któregoś z trybów pomiaru światła... a te w dynamicznej fotografii w 99% zawodzą.

  5. #15

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Ja na całe szczęście mam jeszcze 2 nerki, bo 400 2.8 z wbudowanym TC to coś czego mi baaardzo brakuje.
    Tylko do tego wszystkiego przydałaby się jeszcze puszka z sensownym softem*.

    *Czyli z możliwością wprowadzenia manualnej nastawy ekspozycji(w EV) do trybów półautomatycznych z wyłączaniem pomiaru światła.
    Obecny sposób pracy wyglądający następująco:
    1.) Włączenie TC.
    2.) Zmiana ISO i /lub czasu naświetlania.
    3.) Wyłączenie TC.
    4.) Zmiana ISO i/lub czasu naświetlania.
    Czyli lekki żart przy pracy w stałym oświetleniu po zapłaceniu 55k za obiektyw.

    Gdyby natomiast puszki miały możliwość nastawy parametrów ekspozycji w EV z maks czasem i ISO:
    Przy f/2.8, 1/2000s i ISO 3200 mamy 9 EV światła. Ustawiamy ekspozycję na 9 EV, czas w zakresie np 1/1250-2000s. Włączamy TC i automatycznie schodzimy do ekspozycji np na poziomie f/4.0, 1/1250s. ISO 4000(czyli także te same 9 EV światła), wyłączamy TC i wracamy do f/2.8, 1/2000s, ISO 3200. Rozwiązanie jest genialnie proste, a umożliwiłoby komfortowe korzystanie z obiektywu.

    Obecnie chcąc szybko włączać i wyłączać TC jesteśmy zmuszeni do któregoś z trybów pomiaru światła... a te w dynamicznej fotografii w 99% zawodzą.
    Do pracy przy kontrolowanych warunkach świetlnych to byłoby optymalne. Może warto zgłosić takie coś do nikona - trzeba przyznać że np. autoiso dopracowują cały czas bardzo sensownie.
    Obecnie chyba najłatwiej ustawić skok iso o 1EV i jednym ruchem pokrętła zmieniać iso1600<->3200 albo 3200<->6400 w zależności od pracy bez/z tc.
    Wiem oczywiście że nie jest to idealne rozwiązanie, ale dość szybkie (zakładam że czas można ustawić taki sam dla obu trybów na poziomie mrożącym ruch, niezależny od ogniskowej).
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #17

    Domyślnie

    Przy takich cenach, to... kibicuję Sigmie!

  8. #18

    Domyślnie

    Osobiście znam jednego użytkownika C200-400 z TC i jest baaardzo zadowolony. Z tego co pamiętam to kupił szkło zaraz po premierze i do dzisiaj wszystko bangla super .
    Jak ktoś by chciał sobie popatrzeć na to co C robi z samolotami to http://www.spfl.pl/czlonkowie/leszek-kujawski, lub tu http://www.foxtwo.pl/photo_folders.html

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Obiektyw poprzez swoje parametry i potencjalną uniwersalność wzbudza emocje. Powodzenie na rynku zależy w dużym stopniu od jakości optycznej nie tylko gołego szkła, ale przede wszystkim przy pracy z telekonwerterem. Czy dorówna stałce o zbliżonym zakresie z telekonwerterem ? Wykażą to testy.

    Moim zdaniem prawdziwą grupą docelową dla tego szkła tak naprawdę nie są zawodowcy, oni raczej wybiorą jaśniejsze obiektywy stałoogniskowe, ale zamożni amatorzy fotografujący przyrodę lub samoloty, być może również sport (chociaż obecnie amator, bez akredytacji ma ograniczony dostęp do fotografowania zawodowego sportu).

    W przypadku tego obiektywu oprócz ceny, która wydaje się zbyt wysoka nie tylko dla nas, ale i innych narodów, istotna jest również waga samego szkła, a jest jednak ona spora 3,5 kg. Większość osób spodziewała się, wzorem innych nowych soczewek FL znacznej redukcji wagi, poniżej 3 kg.
    Ostatnio edytowane przez abat ; 10-01-2018 o 09:07

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Ja na całe szczęście mam jeszcze 2 nerki, bo 400 2.8 z wbudowanym TC to coś czego mi baaardzo brakuje.
    Tylko do tego wszystkiego przydałaby się jeszcze puszka z sensownym softem*.

    *Czyli z możliwością wprowadzenia manualnej nastawy ekspozycji(w EV) do trybów półautomatycznych z wyłączaniem pomiaru światła.
    Obecny sposób pracy wyglądający następująco:
    1.) Włączenie TC.
    2.) Zmiana ISO i /lub czasu naświetlania.
    3.) Wyłączenie TC.
    4.) Zmiana ISO i/lub czasu naświetlania.
    Czyli lekki żart przy pracy w stałym oświetleniu po zapłaceniu 55k za obiektyw.

    Gdyby natomiast puszki miały możliwość nastawy parametrów ekspozycji w EV z maks czasem i ISO:
    Przy f/2.8, 1/2000s i ISO 3200 mamy 9 EV światła. Ustawiamy ekspozycję na 9 EV, czas w zakresie np 1/1250-2000s. Włączamy TC i automatycznie schodzimy do ekspozycji np na poziomie f/4.0, 1/1250s. ISO 4000(czyli także te same 9 EV światła), wyłączamy TC i wracamy do f/2.8, 1/2000s, ISO 3200. Rozwiązanie jest genialnie proste, a umożliwiłoby komfortowe korzystanie z obiektywu.

    Obecnie chcąc szybko włączać i wyłączać TC jesteśmy zmuszeni do któregoś z trybów pomiaru światła... a te w dynamicznej fotografii w 99% zawodzą.
    Canon 1Dx mk2 wykrywa podłączony TC i wprowadza korektę do parametrów ekspozycji nawet w manualu. Tylko nie pamiętam czy jest możliwość, co ma korygować - czas czy ISO. Trzeba zajrzeć do instrukcji.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 400mm f/5.6 IF-ED
    By marcin_G in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2009, 18:49
  2. MF Nikkor 200-400mm f/4s ED
    By U-CUT in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-06-2009, 21:16
  3. Nikkor AF VR 80-400mm f/4,5-5,6D ED
    By krakowiak79 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 11:58
  4. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 10-07-2007, 08:52
  5. Nikkor AF-S 400mm f2.8 I
    By lenek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-04-2006, 07:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •