Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Starszy komputer na backup zdjec

    Konczy mi sie powoli miejsce na dysku mojego PC i uznalem, ze warto by troche posprzatac. Do tej pory przerzucalem dane na przenosne dyski 2.5" ale, ze dostalem od rodziny starszy PC (stoi i sie kurzy ) to moze warto go uzyc do trzymania na nim kopii danych?

    Teoretycznie mialem go niby chec sprzedac ale nie ma zadnych chetnych to moze jeszcze posluzy Doinwestowanie go o kolejny dysk twardy wyjdzie taniej niz zakup zewnetrznego dysku. A i widzi mi sie, ze jakbym zmontowal jakas domowa siec to wygodniej by bylo kopiowac dane.

    Sprzet chodzi na procesorze Athlon XP, 1,5 GB RAM i Win XP. Najbardziej zastanawia mnie czy warto dolozyc mu pamieci (max 3GB) i postawic jakis nowszy Windows (np. 8.1) czy nie ma to zadnego sensu? Niby nie bede na nim pracowac w zaden sposob, ale moze jakies korzysci z nowszego systemu osiagne? Z drugiej strony na Win XP czasem mozna utrafic jakis ciekawy sprzet, do ktorego brakuje sterownikow pod nowe windowsy.
    Ostatnio edytowane przez RMC ; 09-01-2018 o 01:07

  2. #2

    Domyślnie

    Osobiście wolałbym dokupić jeszcze jeden dysk zewnętrzny, bo:
    - zajmuje mniej miejsca,
    - byłby bezpieczniejszy niż stary komputer - te lubią padać w najbardziej nieodpowiednim momencie.

  3. #3

    Domyślnie

    To ma być backup "online" czy offline? Dostępny z sieci?

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Można postawić jakiś linux ale nie zawracałbym sobie tym głowy bo jak napisał markB lepszy dysk zewnętrzny albo nawet obudowa tylko do posiadanego dysku, który można podpiąć do czego się chce nawet do odpowiedniego routera w lokalnej sieci.

  5. #5

    Domyślnie

    Zobacz sobie na takie rozwiązania jak wd my cloud. https://www.wdc.com/pl-pl/products/p.../my-cloud.html Kiedyś próbowałem zrobić własny serwer NAS na jakimś freewearowym oprogramowaniu, ale po zapoznaniu z rozwiązaniem WD porzuciłem te zabawy.
    Pomimo, iż jest to rozwiązanie jednodyskowe to i tak o wiele lepsze niż to co byś sam zmajstrował. Oczywiście są też rozwiązania innych firm i pewnie nie gorsze niż zaprezentowane przeze mnie, ale warto byś spojrzał w tym kierunku i ocenił czy nie jest to dobra alternatywa do tego co planowałeś. Na pewno funkcjonalność i bezpieczeństwo danych o wiele większe niż archiwizacja na zewnętrznych dyskach USB.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Zobacz sobie na takie rozwiązania jak wd my cloud. https://www.wdc.com/pl-pl/products/p.../my-cloud.html Kiedyś próbowałem zrobić własny serwer NAS na jakimś freewearowym oprogramowaniu, ale po zapoznaniu z rozwiązaniem WD porzuciłem te zabawy.
    Pomimo, iż jest to rozwiązanie jednodyskowe to i tak o wiele lepsze niż to co byś sam zmajstrował. Oczywiście są też rozwiązania innych firm i pewnie nie gorsze niż zaprezentowane przeze mnie, ale warto byś spojrzał w tym kierunku i ocenił czy nie jest to dobra alternatywa do tego co planowałeś. Na pewno funkcjonalność i bezpieczeństwo danych o wiele większe niż archiwizacja na zewnętrznych dyskach USB.
    Chyba waćpan nie używał FreeNAS, NASFree lub OMV

    Nie wiem jak ma być bezpieczniejszy taki WD My Cloud jednodyskowy od dysku USB

    Jak nie potrzebny stały dostęp do danych to najlepiej dokupić dysk USB i po kłopocie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Chyba waćpan nie używał FreeNAS, NASFree lub OMV
    Używałem, zwłaszcza OMV

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Nie wiem jak ma być bezpieczniejszy taki WD My Cloud jednodyskowy od dysku USB
    3.5 cala WD RED - w porównaniu z dyskami 2.5 cala chyba ma lepszy MTBF, czyż nie ? Poza tym stoi w jednym miejscu a nie jest przerzucany a miejsca na miejsce.

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Jak nie potrzebny stały dostęp do danych to najlepiej dokupić dysk USB i po kłopocie.
    Mam to podpięte na stałe do sieci i nie potrzebuje permanentnego dostępu do danych, ale jak mi coś potrzeba to dysk się budzi i mogę z niego korzystać zarówno w LAN i WAN.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Zobacz sobie na takie rozwiązania jak wd my cloud. https://www.wdc.com/pl-pl/products/p.../my-cloud.html Kiedyś próbowałem zrobić własny serwer NAS na jakimś freewearowym oprogramowaniu, ale po zapoznaniu z rozwiązaniem WD porzuciłem te zabawy.
    Pomimo, iż jest to rozwiązanie jednodyskowe to i tak o wiele lepsze niż to co byś sam zmajstrował. Oczywiście są też rozwiązania innych firm i pewnie nie gorsze niż zaprezentowane przeze mnie, ale warto byś spojrzał w tym kierunku i ocenił czy nie jest to dobra alternatywa do tego co planowałeś. Na pewno funkcjonalność i bezpieczeństwo danych o wiele większe niż archiwizacja na zewnętrznych dyskach USB.
    Bezpieczeństwo backupu to akurat mniejsze z racji ciągłego podłaćzenia.

    A tak przy okazji: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post...-ktos-skasuje/

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Najtańsza opcja to obudowa z usb za 20zł do dysku ( jeśli 2.5" to usb zasila, jeśli 3.5" to zasilacz powinien być ) i router z dobrym oprogramowaniem albo tani router, któremu można wgrać soft, zarządzanie super tym i dostęp poprawny, mamy zapore czy blokowanie portów itd.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Bezpieczeństwo backupu to akurat mniejsze z racji ciągłego podłaćzenia.

    A tak przy okazji: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post...-ktos-skasuje/
    Chyle czoła, nie wiedziałem
    Urządzenie WD dałem jako przykład, bo najniższy koszt zakupu i zero wdrażania. Są też rozwiązania firm: D-Link, QNAP - jest w czym wybierać.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Starszy Pan
    By zgera in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 19:25
  2. starszy komputer
    By WALOD in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 23:30
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-10-2010, 22:25
  4. [ Reportaż ] Starszy Pan
    By qer in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2008, 16:49
  5. Starszy Pan
    By lupo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-05-2008, 20:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •