Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja jeszcze tym co nie chcą lądować kupę kasy polecam routery firmy Xiaomi, świetna alternatywa i rozbudowa domowej sieci, router na Androidzie, obsługuje wszystko co można sobie wymyślać, banalna współpraca z dyskami, komputerami, fonami, laptopami ale i monitoringiem, sterownikami ogrzewania czy oświetlenia, zamkami, zaworami wody itd, za 40-50$ mamy też świetną alternatywe do obsługiwania wszelkich dysków usb czy wifi gdzie można mieć backup czy cloud.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    po latach spedzonych na freenasie przeszedlem na readynasa, jestem zadowolony, polecam wersje pro z szybszym transferem; powodem przejscia brak czasu na zabawe w updaty kosztem jak mysle bezpieczenstwa; przy okazji mam chmurke wlasna i jestem zadowolony; readynas wersje 4 dyskowe - w locie mozna wymieniac walniete dyski; obsluguje afp i smb, timemachine i windows backup, wazny tez jest rsync


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nie wiem jak we FreeNASie, ale myślę, że podobnie jak w OMV własna chmura też jest dostępna pod postacią OwnCloud.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Nie wiem jak we FreeNASie, ale myślę, że podobnie jak w OMV własna chmura też jest dostępna pod postacią OwnCloud.
    Tak się składa, że administruję czymś takim. OwnCloud to tylko interfejs do obsługi plików na dysku + WebDav jeśli serwer go udostępnia (np. home.pl nie). Zasadniczo pliki są poukładane w katalogach jak na dysku w windows czy linux, i jest do nich dostęp również przez ftp czy sambę. W takim przypadku lepszy jest dysk z ogonkiem USB, bo OwnCloud to rozwiązanie dla grupy ludzi potrzebujących dzielić się zasobami w sieci WAN.

    Zaletą NAS'a od znanego producenta jest wsparcie serwisowe w razie potrzeby, natomiast w przypadku OMV itp. możesz liczyć tylko na siebie gdy coś się posypie.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    OwnCloud to tylko interfejs do obsługi plików na dysku
    A czego więcej oczekujesz od chmury?

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    W takim przypadku lepszy jest dysk z ogonkiem USB, bo OwnCloud to rozwiązanie dla grupy ludzi potrzebujących dzielić się zasobami w sieci WAN.
    Po to się korzysta z chmury, i o tym też mówił przedmówca, wymieniając jako zaletę gotowego rozwiązania. Czasami korzysta z tego grupa ludzi, a czasami jedna osoba na kilku urządzeniach.
    Trochę chyba wymieszałeś samą własną chmurę z całym NASem.

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Zaletą NAS'a od znanego producenta jest wsparcie serwisowe w razie potrzeby, natomiast w przypadku OMV itp. możesz liczyć tylko na siebie gdy coś się posypie.
    Z OMV itp ludzie korzystają, więc w razie potrzeby nie jest problemem uzyskanie pomocy w końcu to linux, podobnie jak w przypadku FreeNAS czy NAS4Free, to też znani producenci, sprzedają nawet swoje rozwiązania sprzętowe, tylko to już inna półka cenowa i zastosowanie, więc ostatnie nie jest tak, że nie można uzyskać pomocy, plus taki jest że to otwarte linuxy.
    Ostatnio edytowane przez Mane ; 10-01-2018 o 13:18

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Starszy Pan
    By zgera in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 19:25
  2. starszy komputer
    By WALOD in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 23:30
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-10-2010, 22:25
  4. [ Reportaż ] Starszy Pan
    By qer in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2008, 16:49
  5. Starszy Pan
    By lupo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-05-2008, 20:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •