Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Podstawa to rozróżnienie backupów online i offline. To nie jest alternatywa, ale powinno się uzupełniać wzajemnie.

  2. #12

    Domyślnie

    O tych wszystkich dziurach to już nawet się nie chce czytać

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Używałem, zwłaszcza OMV


    3.5 cala WD RED - w porównaniu z dyskami 2.5 cala chyba ma lepszy MTBF, czyż nie ? Poza tym stoi w jednym miejscu a nie jest przerzucany a miejsca na miejsce.


    Mam to podpięte na stałe do sieci i nie potrzebuje permanentnego dostępu do danych, ale jak mi coś potrzeba to dysk się budzi i mogę z niego korzystać zarówno w LAN i WAN.
    A co to za problem mam kilka różnych dysków 2.5, 3.5 cala i przerzucam je ciągle między półką ,a stacją dokującą. Nie widzę sensu trzymać to ciągle pod zasilaniem czy siecią jak synchronizacje, czy przerzucenie danych robię raz na kilka/kilkanaście dni.

    Co tam nie przypasowało w OMV?

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Podstawa to rozróżnienie backupów online i offline. To nie jest alternatywa, ale powinno się uzupełniać wzajemnie.
    Dalej nie wiadomo, czy to ma być backup czy po prostu coś się nie mieści na dysku(ach) w komputerze, z którego korzysta się na co dzień. Czy online, czy synchronizacja/przerzucenie danych co jakiś czas.

    Jak autor wątku nie chce kupować kolejnych dysków 2.5 cala na usb, to zostaje stacja dokująca i dysk(i) 3.5 cala. Mniej miejsca to zajmuje niż taki stary komp, który jeśli będzie online 24/7 to pewnie zje rocznie prądu za tyle ile kosztuje nowy dysk
    Ostatnio edytowane przez Mane ; 09-01-2018 o 17:07

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Konczy mi sie powoli miejsce na dysku mojego PC i uznalem, ze warto by troche posprzatac. Do tej pory przerzucalem dane na przenosne dyski 2.5" ale, ze dostalem od rodziny starszy PC (stoi i sie kurzy ) to moze warto go uzyc do trzymania na nim kopii danych?
    Szkoda prądu.

  4. #14

    Domyślnie

    Widzę sporo różnych propozycji
    Opcje bardziej zaawansowane raczej odpadają. Nie planuję żadnych skomplikowanych sieci ani ciągłości dostępu danych online. Ani nie mam tylu danych, ani ich ważność nie jest tak kluczowa by trzeba kombinować. Ot jakieś 80-100 GB rawów na ten moment, które chciałem przerzucić w inne miejsce.

    Myślałem faktycznie o kieszeni na 3,5" HDD ale komputer kusi mnie o tyle, że można by go użyć jakbym trafił w swoje ręce jakiś starszy a ciekawy sprzęt (czasem widuję jakieś ciekawe skanery itp. starocie na giełdach różności). A skoro już jest to koszt backupu praktycznie zerowy (do prądu też podłączony ciągiem nie będzie jak to ktoś pisał).

  5. #15

    Domyślnie

    Ale po co tracić czas na cudownie jakimś kilkuletnimi złomami skoro nowy 2,5 calowy dysk zewnętrzny 1TB to koszt ok 200 zł?

    Wszelkiego rodzaju gotowe serwery NAS pełne błędów mogą się okazać niezłą miną jak w przypadku tego WD. Tylko kwestia czasu jak pojawi się malware szyfrujące zawartość dysków twardych tych urządzeń i żądające okupu w krypto walucie.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak chcesz uruchomić ten komputer to wrzuć linuxa, pobawisz się i zobaczysz co można zdziałać, a jeśli to ma być magazyn to wymontuj dysk i kup obudowę usb za 20-30zł lub sam kabel nawet.

  7. #17

    Domyślnie

    No właśnie jak to jest, niech ktoś mądry powie: pchać się w te całe NASy, czy pojedyncze dyski w obudowach, byle zdublowane dla spokoju ducha?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #18

    Domyślnie Starszy komputer na backup zdjec

    po latach spedzonych na freenasie przeszedlem na readynasa, jestem zadowolony, polecam wersje pro z szybszym transferem; powodem przejscia brak czasu na zabawe w updaty kosztem jak mysle bezpieczenstwa; przy okazji mam chmurke wlasna i jestem zadowolony; readynas wersje 4 dyskowe - w locie mozna wymieniac walniete dyski; obsluguje afp i smb, timemachine i windows backup, wazny tez jest rsync


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 09-01-2018 o 22:55
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    No właśnie jak to jest, niech ktoś mądry powie: pchać się w te całe NASy, czy pojedyncze dyski w obudowach, byle zdublowane dla spokoju ducha?
    Popatrz wyżej. To jest uzupełnienie, nie alternatywa.
    Nas dla częstego backupu bieżącej pracy. Dyski zewnętrzne do okresowego backupu offline.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    To jest uzupełnienie, nie alternatywa.

    Nie pomyślałem o tym w ten sposób... Nie odczuwam w najmniejszym stopniu potrzeby posiadania np. własnej chmury, za to mam rosnące potrzeby na backup - pliki rosną, poszczególne projekty pęcznieją, dawniej 1 projekt zajmował mi z 500 mega, teraz 2 Gigowe uznaję za jeszcze rozsądnie małe...

    No dzięki za pokazanie - myślę...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Starszy Pan
    By zgera in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 19:25
  2. starszy komputer
    By WALOD in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 23:30
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-10-2010, 22:25
  4. [ Reportaż ] Starszy Pan
    By qer in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2008, 16:49
  5. Starszy Pan
    By lupo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-05-2008, 20:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •