Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11

    Domyślnie

    A to jeszcze dopytam o S18-50 2,8. Za jakies 3 miesiace mam zamiar przejsc na pełna klatke. Z tego co wyczytałem S18-50 2,8 nie jest do pełnej. Czy mozesz potwierdzic, ewentualnie polecic cos o podobnych parametrach na pełną klatke?

  2. #12

    Domyślnie

    Musiałem edytować - coś pokopałem z edycją przepraszam.

    Na szybko - jak pełna klatka to polecam przepiękne szkła Sigmy z serii ART. Ale na DX również są.
    W szkłach są oczywiście miłośnicy Sigmy są i Nikona, który ma również piękne szkła. Z pewnością ktoś wkrótce odpisze i zaproponuje Tobie fajne szkiełka.

    To tak jak dowcip w salonie motocykli Harley-Davidson.
    Sprzedawca w salonie mówi do klienta, który ogląda pięknego i drogiego harleya: "Pan się zdecyduje, Pan przyjdzie, Pan kupi"
    Dla czego ten dowcip? Zobacz ceny szkieł do FF. Jak masz potrzebę, jak masz na to środki to idziesz i kupujesz. I cieszysz się sprzętem.
    Jednak jak zrozumiałem chcesz więcej szczegółów, więcej jakości czyli "dobrej fotografii" - czy tylko rodzinnej (też dobrej) to nie wiem. Być może ma być jeszcze inne zastosowanie.

    Jednak jak byłem jeszcze dzieckiem mawiał do mnie ojciec fotograf ( i miał rację) - fotografię robisz głową nie sprzętem. Sprzęt to narzędzie które tylko pomaga. Miałem wtedy Druha
    Fotografią (komercyjnie i prywatnie) zajmuję się z przerwami ponad 30 lat. Jak spytasz mnie czy robię dobre prace, to odpowiem szybko - NIE. Spytasz dlaczego? Odpowiem - bo ciągle widzę u siebie błędy i ciągle się uczę.
    Takie same błędy robił bym na DX jak i na FX.

    Można mieć klatkę DX i FX i ujęcia mogą być takiej samej jakości jak te które załączyłeś. Ale mogą być bardzo dobre na DX i FX. Wielu tutaj piszących "wytwarza" naprawdę piękne fotografie DX-ami ale i FX również.
    Zależy co Zosia woli
    Wszystko zależy do czego potrzebujesz sprzętu, jakie ma być jego przeznaczenie.
    Weź pod uwagę ciężar zestawu FX na letniej wycieczce wakacyjnej. Sam wolę sprzęt cięższy niż lekki. Mam większą stabilność. To takie stare przyzwyczajenia.

    Do uwieczniania rodzinnych czy wakacyjnych wypadów, a nawet do jakiegoś wydruku 50x70 czy w innej formie piękne efekty można uzyskać DX do czego format ten całkowicie wystarczy.
    Twoim korpusem również można uzyskać całkiem przyzwoite efekty. Nie wiem jakie doświadczenie masz.
    Popróbuj doszlifować efekt na tym co masz. Decyzja należy do Ciebie.

    Załączone ujęcia mają równomierne naświetlenia (ale to moja ocena). To zależy od gustu, ale uważam, że troszkę należy je ożywić - rozweselić. Ale bez przesady.

    Oczywiście S18-50 2,8 jest do DX. Nie wspominałeś o FX.
    Kilka dni temu kupiłem S18-35 1,8 ART . Jestem na etapie jej kalibracji. To szkło w zasadzie zastępuje 2 lub nawet 3 stałki. Po pierwszych próbach źrenice rozszerzyły mi się znacznie. Piękny czysty i cholernie ostry obrazek i to na moim uszkodzonym (jak się okazało) D5100.
    Oczywiście ta sigma zakresem pasuje do wnętrz jak najbardziej. Może troszkę za krótka na długim, ale mi pasuje. Dłuższe mam 50, 90 i inne.
    Ostatnio edytowane przez dizeld70s ; 09-01-2018 o 11:13

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Broda83 Zobacz posta
    ISO - 200 f- 2,5 czas 125 zdjęcie z lampą.
    W którym miejscu jest ustawiana ostrość na tym zdjęciu? Bo wg mnie to złapał ostrość przed ścianą a za mamą i córką - najostrzejsza jest koszula w kratkę. Albo źle trafił AF albo obiektyw i/lub aparat wymagają kalibracji (back focus).

  4. #14

    Domyślnie

    niestety dobre szkla ktore dadza bajka obrazek w fx to sa dosc spore koszta zwlaszcza jesli mowimy o sigmie art...wiem bo sam to niedawno przechodzilem, bolaca sprawa ale teraz nie wiem co to wady optyczne :d
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  5. #15

    Domyślnie

    Ostrosc chyba byla na mamę. Przeslona tez dala swoje bo byla chyba na 2.5 lepszy efekt bylby na 4 czy 5. Sproboje według zalecien wieczorem i zobacze czy jest poprawa. Ogladalem sigmy i chyba sie skuszę. Inwestycja 3 000 powinna mnie zadowolic . Co do celu zdjec to glownie w pomieszczeniach - mini sesje dla rodziny dla tego zależy mi na mozliwosci blizszego podejscia.

  6. #16

    Domyślnie

    Sprawdź najpierw, czy aparat jest skalibrowany. Sigmy są świetne, ale w zasadzie z definicji jako nowe muszą iść do kalibracji lub trzeba się nadłubać przy USBDocku, więc poprawa będzie widoczna dopiero po uregulowaniu AF z konkretnym egzemplarzem obiektywu.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Broda83 Zobacz posta
    ...Ogladalem sigmy i chyba sie skuszę. Inwestycja 3 000 powinna mnie zadowolic ...
    Żebyś się nie zdziwił, jak będziesz miał podobne efekty Prościej (choć w sumie nie wiem przecież to sprzęt ma robić zdjęcia ) byłoby poczytać i poćwiczyć, jak osiągnąć ostre zdjęcie. Podrzucę kilka haseł, mikro poruszenia, optymalne parametry ekspozycji, kwestia światła, głębi ostrości, kalibracja obiektywu-front focus/back focus, obróbka zdjęcia w postprocesie/wyostrzanie.

    Przy tym zdjęciu lekko uciekła ostrość, przy przysłonie f2.5 wystarczyło np. lekkie pochylenie się do przodu, ewentualnie jest minimalnie poruszone, oglądam na niedużym ekranie. Nie ważne, arty nie dadzą same z siebie "żylety" przy niedociągnięciach w technice.

    Ps. Chyba jednak poruszone, choć jedno nie wyklucza drugiego przy lekkim zestawie.

  8. #18

    Domyślnie

    Przedmówcy słusznie prawią - posłuchaj "poste" on dobrze radzi. Zwłaszcza jak szkło jest bez stabilizacji. Ale stabilizacja raczej pogarsza ostrość.
    Wcześniejsza moja aluzja do statywu była właśnie związana z ewentualnym poruszeniem. 50-tka od 4 już fajnie ostrzy. Jak wspominałem nawet najlepszym sprzętem można zrobić fotografie kiepskiej jakości.
    Synchronizację ustaw na 1/200s i nie zapomnij o zmianie parametru wyostrzenia w korpusie.
    Powodzenia.

  9. #19

    Domyślnie

    Co do poruszenia - to całkiem możliwe robione w końcu z ręki w lekkim nachyleniu - mało stabilna pozycja. Wracając do tematu, zrobiłem poprawki w ustawieniach aparatu i przysłonę dałem na f4 - mega poprawa nawet bez lampy. Jesteście świetni. Co do obiektywu - niestety nie obejdzie się bez zakupu szerokokątnego i teraz wracam do tematu sigmy - nie chce wyjść na leniucha ale mam sporo na głowie - poszukam w wolnej chwili ale może będziecie mili i podacie konkretne modele obiektywów które są przeznaczone do pełnej klatki i jednocześnie dadzą się zamontować na DX (oczywiście szerokokątne) - czy takowe nie istnieją w propozycji sigmy.

  10. #20

    Domyślnie

    Szkła FX da się do DX zamontować. Czemu by nie. Tylko UWA FX na DX już takie szerokie nie będzie.
    A co do rozróżnienia szkieł, Sigma ma to dość intuicyjnie oznaczone:
    DG-Full-frame,
    DC-APS-C,
    DN-bezlustra.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D3300 - Nikkor 18-55 vs Tamron 17-50
    By winter_man in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-04-2016, 13:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •