Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Próby studyjne - Dominika

    Moje próby studyjne - speedlight + blenda.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171119_97_oryg_raw_ret2.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	1,25 MB
ID:	3257
    D300 + D60 + Nikkor 50mm 1.8G + Nikkor 18-55 + Nissin Di866 Mark II Pro

  2. #2

    Domyślnie

    Widzę że nikt nie chce się pochylić nad Twoim zdjęciem, więc ja to zrobię i mam nadzieje że nie będziesz mieć nic przeciwko. Tak więc najbardziej co w oczy się rzuca to czoło, jest płaskie i za mocno oświetlone. Tak samo szczyt ramienia. Człowiek nie składa się z płaskich elementów i dobre oświetlenie chechuje się gradientem podkreślającym kształt. Druga rzecz to zbyt szybkie i mocne odcięcie w cienie, to nie jest wada gdy pasuje pod temat, ale tutaj podbija kontrast i sprawia że czoło przykuwa uwagę jeszcze bardziej. Nawet wybielenie oczu nie ratuje tego efektu. Oczy również są za mocno obriobione przez co wyglądają sztucznie. Włosy, domyślam się że było dmuchane ale efekt wyszedł nijako, nito rozwiane nito niedbale uczesane. Na koniec kadr i poza, lewa strona modelki wychodzi przed prawe ramie niszcząc zarys lini ciała, na plecach też materiał zaczyna żyć swoim życiem, zresztą spokojnie mogłeś kadrować do połowy tego materiału bo nic tam nie ma wartego pokazania, dzięki temu miałbyś też więcej przestrzeni nad głową. Teraz wyglada jakbyś się ledwo zmieścił. Tnij głowę albo zostaw więcej miejsca wtedy unikniesz niejasności w odczytywaniu. Na koniec jeszcze ten sznurek na szyji też został pozostawiony sam sobie czego efekt widać na zdjęciu. Warto też pomyśleć czy jak masz szatynkę w ciemnym stroju to tak jasne tło nie będzie zbyt mocno kontrastować. Obróbkę pominę bo to już detale.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 10-01-2018 o 11:21

  3. #3

    Domyślnie

    W dolnej części obrazka faktycznie niewiele się dzieje.
    To zdjęcie w pierwszej chwili zwróciło moją uwagę, bo nie zmieściło się w całości na ekranie. Jako całość dość znacznie traci na wyrazie i dynamice głównie z powodu mało ciekawie pokazanego (a może wręcz zbędnego) dołu. Kiedy wyświetlę sobie mniej więcej kwadrat obcięty tuż poniżej naszyjnika, to podoba mi się, jest dynamiczne i wyraziste.

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Pierwsze próby Dominika i Sylwia
    By Mentor in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 10:41
  2. [ Portret ] Dominika - studyjne początki
    By żonkil in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 20:04
  3. [ Portret ] Próby studyjne amatora 2
    By piotreksu in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 00:24
  4. [ Portret ] Próby studyjne amatora
    By piotreksu in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 19:46
  5. [ Glamour/Beauty ] Agnieszka (studyjne próby GKJ)
    By barracuda in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-01-2009, 16:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •