Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 vs NIKON NIKKOR 50 MM F/1.8 G AF-S

    Witam wszystkich .Planuje zakup stalki myślałem nad szkiełkami jak w tytule. Potrzebne mi będą do portretów plener, studio.
    Co polecacie szanowni koledzy .

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli do portretów, to raczej Tamron 90 nie jest najlepszym wyjściem... Może lepiej Nikkor 85 1.8G. Jaki masz aparat?

  3. #3

    Domyślnie

    W chwili obecnej posiadam N D 3300 ale planuje przesiadkę na D 7200.a pytam bo mój znajomy posiada tego Tamrona i sobie chwali ,robi i portrety w plenerze i w studio.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli Twoim założeniem jest posiadanie szkła makro, które czasem użyjesz do portretów to tak. Ale jeżeli chodzi o portret, to zdecydowanie 85 1.8G. Szkło makro nie trzyma przysłony 2.8 na małym dystansie i okaże się, że będziesz robił zdjęcia na 3.2-3.5. Nikkor 50 1.8G też będzie spoko, ale portret, szczególnie na DX, wymaga zaplanowania głębi ostrości, a ta będzie mniejsza z 85 1.8G. Warto też dodać, że 85 jest ostrzejsze na przysłonie 1.8-2.5.

  5. #5

    Domyślnie

    Szkło makro do portretu OK, ale jak nie masz alternatywy lub chcesz mieć jedno szkło do portretu i makro.
    Posłuchaj moderatora i kup 85/1.8.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi ..tylko jeszcze jeden problem mam finanse i muszę wypośrodkować..bynajmniej na tą chwilę

  7. #7

    Domyślnie

    85/1.8 do cropa do portretu???

    to raczej zaczalbym od tej 50-tki. taniej i troche latwiej do focenia na krotszy dystans


    Tamron 90 to jest specyficzne szklo. odradzam ze wzgledu na ogniskowa (dokladnie z tego samego wzgledu co 85/1. i przerazliwie wolny AF. bo swiatlo 2.8 to nie jest tragedia. i umowmy sie, ze to jest swiatlo f/2.8 nie ciemniej, bo zeby ono mialo t/3.2 to trzeba z nim zejsc do skali odwzorowania okolo 1:8 czyli w cropowym body to musialby byc portret ratlerka, no bo nie czlowieka

    Tamron 90 SP (ale nie nowe wersje ze stabilizacja VC!!!) ma natomiast jedna ogromna zalete: absolutnie przesliczny bokeh. to jest cos dla czego mozna zniesc jego koszmarny AF (w makro i tak sie ostrzy recznie).

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Proponuje nikkor 50 G bo ogniskowa odpowiednia, ostrość jest na f/1.8 i dość tanio.

  9. #9

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego, do jakiego portretu. Do beauty w studio jak znalazł.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    85/1.8 do cropa do portretu???
    W czym problem? Bardzo miło wspominam...

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to raczej zaczalbym od tej 50-tki. taniej i troche latwiej do focenia na krotszy dystans
    To prawda, mi na DX świetnie się uzupełniały 35, 50 i 85 1.8.
    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ... i umowmy sie, ze to jest swiatlo f/2.8 nie ciemniej, bo zeby ono mialo t/3.2 to trzeba z nim zejsc do skali odwzorowania okolo 1:8 czyli w cropowym body to musialby byc portret ratlerka, no bo nie czlowieka...
    Mi ani w Sigmie 105 2.8 OS, ani wcześniej w Nikkorze 60 2.8 nie udało się zejść na 2.8 przy fotografowaniu portretu człowieka. Udawało się przy fotografowaniu postaci z dystansu. Tamrona nie miałem, może jest jaśniejszy na małym dystansie. Nie zmieni to faktu, że 85 jest 1.8, a to jaśniej
    Podsumowując - ja bym brał 50 lub 85, a najlepiej oba

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. nikon d 80 + Tamron SP AF 90mm czy Nikon AF-S Nikkor 60mm
    By geotech in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 21:47
  2. Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro vs Nikon Nikkor 105/2.8 D Micro
    By panczo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-01-2009, 01:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •