Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 58
  1. #41

    Domyślnie

    Pozwolę sobie nie do końca zgodzić się z powyższą opinią, zwłaszcza, że mówimy o zdjęciach nocnych. Nie wiem jak inne Tokiny, ale posiadana przeze mnie To11-16/2.8 DX oczywiście ze słońcem w kadrze robi malownicze flary, które nie każdemu mogą się podobać, jednak przy zdjęciach nocnych (gwiazdy, miasto panorama, ulice, itp.) z różnymi źródłami światła w kadrze nie zauważyłem nigdy (dosłownie) jakichkolwiek problemów, wad czy nie udanych zdjęć z tego szkła. Dla porównania, wielokrotnie chwalona, także przeze mnie, i słusznie , S17-50 potrafi wyprodukować jakieś dziwy przy nocnych zdjęciach. Do N10-24 nie mam rzecz jasna zastrzeżeń pod tym względem, przynajmniej na podstawie zdjęć i opinii, które widziałem, u mnie jednak przy decyzji o zakupie wygrało światło 2.8.

  2. #42

    Domyślnie

    Zanim kupisz obiektyw do zorzy polarnej zastanów się jakie zdjęcia chcesz tej zorzy robić. Może wystarczy dłużej naświetlać zdjęcia bo te co pokazałeś są niedoświetlone. Wtedy oczywiście zorza będzie lepiej widoczna ale będzie również bardziej rozmazana, będzie mniej widocznych szczegółów w samej strukturze zorzy. Jeśli chcesz mieć dużo detali zorzy. Dokładnie pokazane słupy, itd. to wtedy warto zainwestować w szkło. Jeśli mogę coś doradzić to nie rozważaj nawet szła ciemniejszego niż 2.8. To jest absolutne minimum. Raczej idź w jaśniejsze szkła. I raczej stałki. Nie bój się szkieł manualnych. Popatrz na samyanga 16/2.

  3. #43

    Domyślnie

    Chyba powoli skłaniam się do wielkiej trójki: Tokiny AT-X PRO DX 11-20 mm f/2, Samyanga 16 mm f/2.0, Sigmy A 20 mm f/1.4. Co myślicie o tych obiektywach?
    Nikon D5200 plus Nexus 5x w backupie

  4. #44

    Domyślnie

    Jednak różnice między ogniskową 11, 16, a 20 mm są znaczące w fotografii krajobrazu. Co do Sa16/2 nie mam zdania, nigdy się nim nie interesowałem. S20/1.4 oczywiście świetne szkło, tyle, że na DX wiele nim nie zdziałasz, bo to dość wąsko, przynajmniej jak dla mnie. No i waży kg, z d5200 będzie dziwnie, trzeba porządny statyw, bo wyważony taki zestaw to za bardzo nie będzie. Zwykłego filtra też nie przykręcisz, jeśli zachcesz, to dodatkowe, spore koszty. Optycznie oczywiście świetny obiektyw. choć nie wiem czy ze względu na wielkość nie brałbym pod uwagę jednak Nikkora 20/1.8. Ale jak mówiłem, dla mnie to za wąsko, (DX) w fotografii nocnego nieba na 11 mm obejmuje się sporo, ale chciałoby się jeszcze szerzej.
    Pytanie, czy szkło ma być tylko do nocnego nieba, zorzy, czy bardziej uniwersalnie do krajobrazu. Ja bym nie skreślał Sigmy 10-20/3,5 czy N10-24. Samyang jeśli już, to jak dla mnie jakiś szerszy. A gdybym chciał zaszaleć, to Tokina 14-20/2.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jednak różnice między ogniskową 11, 16, a 20 mm są znaczące w fotografii krajobrazu. Co do Sa16/2 nie mam zdania, nigdy się nim nie interesowałem. S20/1.4 oczywiście świetne szkło, tyle, że na DX wiele nim nie zdziałasz, bo to dość wąsko, przynajmniej jak dla mnie. No i waży kg, z d5200 będzie dziwnie, trzeba porządny statyw, bo wyważony taki zestaw to za bardzo nie będzie. Zwykłego filtra też nie przykręcisz, jeśli zachcesz, to dodatkowe, spore koszty. Optycznie oczywiście świetny obiektyw. choć nie wiem czy ze względu na wielkość nie brałbym pod uwagę jednak Nikkora 20/1.8. Ale jak mówiłem, dla mnie to za wąsko, (DX) w fotografii nocnego nieba na 11 mm obejmuje się sporo, ale chciałoby się jeszcze szerzej.
    Pytanie, czy szkło ma być tylko do nocnego nieba, zorzy, czy bardziej uniwersalnie do krajobrazu. Ja bym nie skreślał Sigmy 10-20/3,5 czy N10-24. Samyang jeśli już, to jak dla mnie jakiś szerszy. A gdybym chciał zaszaleć, to Tokina 14-20/2.
    Szkło ma być do nocnego nieba, zorzy. Wspomniane Nikkor20/1.8, 10-24 ogólnie nie są pod DX, a pod takie aparat szukam obiektywu. Tokina14-20/2 bardzo dobrze wypada w testach, więc też muszę zastanowić się nad tym modelem.
    Nikon D5200 plus Nexus 5x w backupie

  6. #46

    Domyślnie

    Jak rozumiesz "nie są pod DX'? Każdy obiektyw podepniesz pod DX i będzie tak samo działał, To 14-20/2 DX i N14-24/2.8 FX będą miały ten sam kąt widzenia przy 14 mm.
    AF-S DX NIKKOR 10-24mm f/3.5-4.5G to jak nazwa wskazuje obiektyw do formatu APS-C. N20/1.8 czy S20/1,4 dadzą ten sam kąt widzenia na Twoim aparacie jak kitowy obiektyw ustawiony na 20mm. Po podpięciu tych szkieł do FX "zrobi się szerzej", ale póki masz DX nie zawracaj sobie głowy przelicznikami ogniskowej.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 01-02-2018 o 12:57

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NorgeNikon Zobacz posta
    Szkło ma być do nocnego nieba, zorzy. Wspomniane Nikkor20/1.8, 10-24 ogólnie nie są pod DX, a pod takie aparat szukam obiektywu. Tokina14-20/2 bardzo dobrze wypada w testach, więc też muszę zastanowić się nad tym modelem.

    Tak jak napisał @loki_p , do nocnego nieba im jaśniejsze szkło tym lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez NorgeNikon Zobacz posta
    Wspomniane Nikkor20/1.8, 10-24 ogólnie nie są pod DX, a pod takie aparat szukam obiektywu.
    Nie istnieje obiektyw, który nie jest pod DX. Każdy obiektyw z FX będzie działał doskonale na DX. Tylko w drugą stronę są problemy.
    Ze szkłami FX na DX jedynym minusem jest cena ale są to też obiektywy dużo wyższej jakości.
    Wspomniany 20mm/1.8 to rewelacyjne szkło w dodatku z serii N (z powłoka nanokrystaliczna Nano Crystal Coat ). Jeśli ogniskowa nie jest dla Ciebie za wąska to polecam bo sam go używam tego szkła właśnie pod DX. To prawdziwy killer !!
    Pozdr

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NorgeNikon Zobacz posta
    Szkło ma być do nocnego nieba, zorzy. Wspomniane Nikkor20/1.8, 10-24 ogólnie nie są pod DX, a pod takie aparat szukam obiektywu. Tokina14-20/2 bardzo dobrze wypada w testach, więc też muszę zastanowić się nad tym modelem.
    Nikkor 10-24 to jak najbardziej szkło DX. Tokina 14-20 jest tak popularna, że staniesz się jej szczęśliwym, lub nieszczęśliwym testerem... Jeżeli juz chcesz coś, czego nie będziesz testował, to Tokina 11-16 lub 11-20, ewentualnie Sigma 10-20 3.5, tylko w niej jest filtr 82 mm, Nikkor 12-24, 10-24, nowy 10-20 chyba nie, bo nie jest kompatybilny z Twoim body, ewentualnie stara Sigma 10-20. Do tego jest jeszcze Samyang 10, wspomniany wcześniej 14, tego powinieneś szukać.

  9. #49

    Domyślnie

    To 5 strona wątku, obiektywy, które wymieniłeś już były wspominane. Zawężając, jednak ja bym szedł w kierunku szerokości i jasności, tzn. szerokość 10-12, jasność najlepiej f2.8 lub mniej. Wtedy któraś z Tokin będzie odpowiednia. Lub kompromisy, trochę szersza To 14-20/2, ale jaśniejsza i dobra optycznie ( nie martw się, ktoś już testował https://www.optyczne.pl/index.php?te...wu&test_ob=387 ) czy f3.5 i dobry N10-24 lub S10-20/3,5, czy jakiś szerszy Samyang (manualny, plus patrz na dystorsję i krzywienie linii, przy zorzy nie ma znaczenia, ale inne zdjęcia też chyba będziesz robił).

  10. #50

    Domyślnie

    Jakbym miał wybierać obiektyw pod DX do fotografii zorzy to wybrałby dwa obiektywy manualne 10/2.8 i 16/2. Oba Samyangi.
    Myśląc o poważniej o fotografii nocne zastanowiłbym się nad przesiadką na pełną klatkę.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw do zdjęć beauty
    By davi4 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2017, 12:12
  2. Obiektyw do zorzy polarnej - jaki polecacie?
    By RWIceland in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2017, 13:27
  3. Obiektyw do zdjęć aut
    By kristof05 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 14:08
  4. [ Krajobraz ] Tęcza nocy polarnej
    By geralttt in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 05:27
  5. Obiektyw do zdjęć sportowych
    By dhsanta in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 21:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •